Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC była drugim reklamodawcą w Polsce w 2006 roku

PTC była drugim reklamodawcą w Polsce w 2006 roku

WitekT 21 Stycznia 2007 16:23

0 0

Jak podał serwis Press, najwięcej spośród operatorów wydała w zeszłym roku na reklamę PTC - 310 mln zł, o 64 mln zł więcej niż rok wcześniej. To drugi reklamodawca w Polsce po koncernie Unilever, który na reklamę w 2006 roku wydał aż 430 mln zł.

Lista operatorów wraz z kwotami wydanymi na reklamę:

Lp.

Firma

Wydatki na reklamę w 2006 roku

Wydatki na reklamę w 2005 roku

1.

Unilever

430 mln zł

337 mln zł

2.

PTC

310 mln zł

266 mln zł

6.

Polkomtel

244 mln zł

219 mln zł

7.

Centertel

199 mln zł

247 mln zł






Przypomnijmy, że P4 planuje wydać na starcie około 250 mln zł na reklamę. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Listę największych reklamodawców telewizyjnych w 2006 roku podaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Press     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2007-01-21 18:52:30

    Unilever to ta firma od margaryny?

  • 0

    7. ~  2007-01-21 18:55:10  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    To skandal zeby uslugi blueconnect nie mozna bylo kupic w sklepie internetowym Ery.Mieszkam w piecdziesieciotysiecznym miescie i zaden z tutejszych punktow Ery nie ma uprawnien do sprzedazy tej uslugi.Musze specjalnie brac urlop w pracy i jechac sto kilometrow zeby podpisac umowe!Gratuluje osobom odpowiedzialnym w Ptc za rozplanowanie punktow sprzedazy!

  • 0

    8. ~Damian  2007-01-21 19:05:10  host: aclz78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy w rozumowaniu słów Polkomtel znaczy że to są reklamy Plus Gsm, Simplus, Sami Swoi. Ptc czyli Era, heayh, tak-tak. Centertel: Orange, Pop ? Czy to tylko reklama usług abonamentowych?A i jeszcze jedno to są wszytskie reklamy: net, tv, radio, prasa? Bo nie napisane to jest :P

  • 0

    9. ~  2007-01-21 19:06:16  host: aclz78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A swoją drogą reklam Centertela (Orange) najwięcej widzę w tv, a wydają oni najmniej :D

  • 0

    10.  2007-01-21 19:12:20

    Polkomtel to firma, a Plus, Simplus i Sami Swoi to marki. Chodzi o budżet reklamowy ATL - czyli wszystko zewnętrzne, TV, radio, prasa, Internet, bilbordy, itp.

  • 0

    11. ~  2007-01-21 19:23:54  host: aclz78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aha dzięki WitekT :) a swoją drogą jak uzwględnimy to: http://www.telepolis.pl/news.php?id=7145 to bardzo mało operatorzy przeznaczają na inne reklamy niż tv.

  • 0

    12.  2007-01-21 21:04:58

    i z czego to wynika? czego dowodzi?

  • 0

    13.  2007-01-21 21:05:34

    w kontekście drugiej PTC pozycji te pytania ;-)

  • 0

    14. ~AMZ  2007-01-21 21:23:12  host: proxy8.reqwireless.com

    Ciekawe pytanie w 1-szej opinii "po ile skladalismy sie" Era najwiecej wydala, ale w Erze sa najtansze oferty...

  • 0

    15. ~jojo  2007-01-21 21:55:20  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    A no tego "wlo", że Era nie oszcędza na reklamach. W przeciwieństwie do Plusa, który pokazuje debilne występy Mumio. Ale to tylko moje skromne zdanie. Pewnie "wlo" zaraz się odgryzie... ;-D

  • 0

    16.  2007-01-21 22:22:36

    wiesz może i debilne jest to mumio ale jakoś większość (podkreślam większość) lubi ich oglądać i nie zmienia kanału wtedy w przeciwieństwie do ery i orange..... ja tam lubie reklamy plusa...

  • 0

    17. ~jojo  2007-01-21 22:32:03  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Ja nie jestem większością. Wyraźnie napisałem, że to MOJE zdanie. :-)

  • 0

    18. ~jojo  2007-01-21 22:36:51  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Reklama nic nie wnosi. Po prostu podoba się komuś albo i nie. Inaczej jest z ofertą danej sieci. Tutaj jeżeli większość się decyduje na daną ofertę, to musi coś znaczyć. Dlatego w sprawie reklam wyrażam swoje zdanie, a w sprawie ofert opieram się na zdaniu innych. :-)

  • 0

    19. ~  2007-01-21 22:37:39  host: aclz78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Reklamy Plusa i Ery są fajne :). Za to Orange ma niewyraziste reklamy. Ale duży plus dla plusa za reklamę a w sumie sponsoring naszych siatkarzy :)

  • 0

    20.  2007-01-22 00:58:18

    Jedi 2007-01-21 18:52 efu233.neoplus.adsl.tpnet.pl - tak to ci od margaryny... choc licho im to da bo warszawska smakowita rządzi :D:D:D

  • 0

    21. ~Szalony  2007-01-22 09:32:24  host: p203.ppp.eranet.pl

    Niech era poprawi zasieg i bedzie ok a tak to jest siecia co ma najgorszy zasieg

  • 0

    22.  2007-01-22 12:09:18

    ja jakoś wole reklamy Ery.Nie są aż tak głupawe jak Plusa. Poza tym ere firmuje Kusznierewicz, Wojewódzki, a nie jakiś kabaret.

  • 0

    23.  2007-01-22 16:11:13

    reklamy Heyah dostały jakieś wyróżnienie za kreatywność bodajże.

  • 0

    24. ~AMZ  2007-01-22 23:07:54  host: 195.189.142.78

    Szalony, co Ty z tym zasiegiem tak caly czas? wg mnie Era ma najlepszy zasieg, nigdzie mi go nie brakuje, a wrecz przewaznie vol

  • 0

    25.  2007-01-25 14:27:58

    też nie narzekam na zasięg, ale niektórzy jak się uprą by się czepiać zasięgu tak widocznie nie moga przestać!

Dodaj swoją opinię