Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC będzie cięła koszty

PTC będzie cięła koszty

WitekT 21 Kwietnia 2009 16:23

0 0

W PTC zostanie wdrożony plan oszczędnościowy, który będzie opierał się nie tylko na ograniczeniach wydatków kadrowych i budżetu reklamowego, ale i mniejszym wydatkom na pozyskanie nowych klientów - informuje Deutsche Telekom w oficjalnym komunikacie.

Jak napisano w komunikacie, proces ponoszenia kosztów operacyjnych i wydatków będzie jeszcze ściślej związany z sytuacja biznesowa spółki, w celu uniknięcia kumulacji kosztów w kolejnych kwartałach.




Polska jest wymieniana obok USA i Wielkiej Brytanii, jako jeden z krajów dotkniętych kryzysem, co przełożyło się m.in. na mniejsze przychody z roamingu w związku z mniejszą ilością podróży. Dodatkowo, na całe przychody grupy bardzo wyraźny wpływ miało osłabienie złotówki i funta, co obniżyło globalne przychody DT o 300 mln euro.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~djfafa  2009-04-21 18:26:58  host: 86-211-n1.aster.pl

    Jak mi szkoda :( Pewnie rebranding przyŚPieszszą aby wytransferować trochę kasy dla biednych niemców :) Chyba takie niusy to miodzik dla P4.

  • 0

    36. ~  2009-04-21 18:30:21  host: oo8.ipartners.pl

    ukenamuniu, od prawie roku w zasadzie w PTC nie ma FCT. Zainwestowali troszke w oprogramowanie i maja efekty ;-P Nie to co Orecz, gdzie terminacja ruchu szla na potege. Zreszta tak samo jak w Plusie. Obnizka MTR sprawia, ze biznes jest w zasadzie na wymarciu. Taki spec i tego nie wie fstyt.

  • 0

    37. ~mirekb  2009-04-21 19:00:10  host: blw69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to znaczy ze w prepaid tt jest ok,heyah konkuruje z pf w sumie,abo i mixy daja sie doic jak leci a ze jest wlasnie pf oni nie beda robic nic..dobrze ze w moich 3 sasiednich gminach widze na bip srodowiskowe pozwolenia na inwestycje.tak trzymac,szkoda ze to tylko 900 z edge ale moze i kiedys 3g zawita

  • 0

    38. ~ksad  2009-04-21 19:28:32  host: 78.8.220.180

    To się nazywa refleks! Era dołaczyła do promocji Plusa PIĘĆ CIĘĆ.

  • 0

    39. ~naomi  2009-04-21 19:33:36  host: d90-141-35-182.cust.tele2.pl

    dobra obsluga w erze!! ja cie.. 8 lat tam bylam i moze przez pierwsze 2 lata bylo ok, ale potem?? cztery razy dzwonilam w jednej sprawie (zawieszenia abonamentu), cztery razy udzielili mi innej, zlej odpowiedzi (plus za wyobraznie..) - w efekcie musialam isc na zlota (kwatera glowna) standardowe 1,5h w kolejce, zeby uslyszec.. jakby miala pani u nas telefon 6 misiecy, a nie 8 lat to by nie bylo problemu.. te ciecia w obsludze klienta maja chyba od dobrych paru lat i teraz biora ludzi z lapanki na ulicy, bo ja juz wiecej od nich wiem. smiac sie chce. a jak chcialam oddac telefon do sewisu to mi pani powiedziala, ze oczywiscie moze przylacz, ale zebym na nic nie liczyla, bo oni standardowo odsylaja pierwsze cztery razy, a jak klient ma cierpliwosc to ewentualnie potem cos sprawdzaja. a telefon zastepczy moge oczywiscie otrzymac, jak sobie za niego zaplace.. w polsce nadal stalych abonamentowcow traktuje sie jak naiwniakow idiotow, wiec jestem w orange na karte - na wiele nie licze. ale gorzej niz w erze to chyba byc nie moze...

  • 0

    40. ~Markus  2009-04-21 19:33:56  host: franzherbert.at

    No z tego co patrze po ofertach mixa to heyah jest najtańsza. W innych sieciach trzeba dać od 50gr w gore za minute. Zaś w Heyah nie dość że 44gr to jeszcze po całej UE można dzwonić i internet tani. Kryzys jednak dotyka większe firmy dlatego też troszkę przycinają wydatki to normalne.

  • 0

    41. ~jojo  2009-04-21 19:46:26  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    naomi (39) A mnie dziwi, że jeszcze nie masz Play Fresh... ;-D

  • 0

    42.  2009-04-21 20:52:25

    Hmm mnie ciekawi jedno :) Kiedy Era wkońcu postawi druga stacje w Aleksandrowie L ? Rozumiem że oszczędności i następne 10lat trzeba czekać ? Do dziś Era w części miasta nie ma zasięgu w budynkach i mogła by to poprawić druga stacja lub dodaniem 4sektora w istniejącej lokalizacji ale widać że są oszczędza i nawet sektora nie doda gdzie jest dziura :-) Już znikam :-)

  • 0

    43.  2009-04-21 20:54:57

    Tylko czekałem po cichu aż Szalony i jego pępek świata - Aleksandrów znów pojawi się w komentarzu dotyczącym Ery.

  • 0

    44. ~ZICO  2009-04-21 20:55:36  host: 94.254.180.102

    Żeby przynajmniej te plany oszczędnościowe przełożyły się na lepsze plany taryfowe, ale o tym można tylko pomarzyć.

  • 0

    45. ~janek  2009-04-21 20:58:26  host: tor.rootkit.de

    Wszedzie tnie sie koszty co nie oznacza ze ktos na tym ucierpi. Wg mnie nie do konca tak. Klientow dalej troszke przybywa mimo ze rynek Polski jest juz nasycony. Takze widac cos ich kusi do Ery, nie maja zlej oferty a ciecie kosztow to normalna sprawa przy tym co sie dzieje w gospodarce.

  • 0

    46.  2009-04-21 21:11:49

    Artur051 wiem że czekałeś i by zbyt nie denerwować czytelników nieśmiało się odzywam i szybko znikam ... Sam nie wiem czemu zależy mi na Erze ... Może z sentymentu i motoroli cd930 ... Moze kiedyś jak będę miał zasięg Ery wrócę do niej :)

  • 0

    47.  2009-04-21 21:18:34

    Szalony, Skoro napisałeś, że mają pozwolenie na maszt z 3g to w niewielkim odstępie czasu go odpalą. PTC to nie Plus, że odpala nodeB po roku od otrzymania pozwolenia.

  • 0

    48. ~xxx  2009-04-21 21:19:12  host: apn-77-114-78-37.gprs.plus.pl

    Szalony nie badz glupi Era za 100lat zasiegu u ciebie nie poprawi , jak pisales ze Play u ciebie ma lepszy zasieg od Ery juz to normalnie sie usmialem - masz pecha facet - olej Ere.

  • 0

    49.  2009-04-21 21:29:26

    Artur051 wiem że Era to w sumie dobra sieć w samej łodzi zasięg 3G ma chyba najlepszy , niestety w moim rejonie totalnie sieć zepsula , owszem ostatnio nawet w pobliżu Aleksandrowa odpalili 3nodeB -Rabien, Lodz-Spadkowa,Aleksandrowska 159 ale w samym mieście nic nie robią a jedyna stacja przy Piotrkowskiej na północy miasta ma tak sektory że na południu miasta nie ma zasięgu i nie będzie aż Era nie zrobi jednej z tych rzeczy -(kolejność najłatwiejsza dla operatora) 4 sektor na stacji przy Piotrkowskie azymut okolo 180stopni , lub nadawanie wspólnie z Orange lub Plusem z stacji przy 11listopada lub budowa nowej stacji na południu miasta :-) wszystko Erze wykładam na talerzu tylko żeby wkońcu coś podchwycili ;)

  • 0

    50. ~  2009-04-22 00:42:16  host: f142-052.opera-mini.net

    Szalony napisz do uke żeby tam erze wydali pozwolenie, wtedy będziesz miał maszt. Nie żebym mówił słowa ma wiatr, sam tak zrobiłem uke wydało koncesję i mam full zasięg ery.

  • 0

    51. ~  2009-04-22 00:52:16  host: 80.51.91.252

    @43 musi pisac o aleksandrowie, bo to przeciez stolica kraju! jak ktos nosa nie wysciubia (poza granice miasta) to dla niego aleksandrow jest pepkiem swiata! :)

  • 0

    52. ~:))  2009-04-22 09:35:10  host: chello084010144023.chello.pl

    podpowiadam jak ciąć koszty - nie wysyłać poleconym debilnych odpowiedzi - nawet gdy się zaznacza, żeby NIE wysyłali poleconym lub nie podaje się nawet adresu (ostatnio taki kwiatek zrobili, gdy w mailu poskarżyłem się, że faktura przyszła tydzień po dacie płatności, nie podając ani danych, ani adresu - a nawet nie mając już u nich telefonu!!) Widać mają mój adres mailowy z poprzednich skarg (było ich sporo), no i od razu 'rozpoznali' delikwenta... :)))

  • 0

    53. ~Pu94  2009-04-23 08:37:01  host: inet20908na-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Co wy sie ludzie tak o niego ciskacie za te wies. Pasuja mu uslugi ery i ma prawo domagac sie poprawy zasiegu. Tez bym byl podkurwiony gdybym wisial na zapchanym btsie.

  • 0

    54. ~magneto  2009-04-23 11:26:05  host: 87-205-168-126.adsl.inetia.pl

    Właśnie ja także uważam że facet dobrze że pisze i pewnie z czasem coś wywalczy , ja sam często jestem w Aleksandrowie i nie mam zasiegu wlasnie na poludniu miasta , to prawie 30tys miasto przy łodzi ma do dziś tylk jedną stara stacje na północy miasta i sektory ktoś tam w Erze jak debil (znam się więc wale z mostu) zrobił że w miasto na południe nie dali sektora a na północ w las jest :-) co innego jakby Era miała druga stacje ale na jednej to tam w mieście jest masakra-nie będę pisał co i jak bo i tak większość z was tego nie zrozumie . Pozdrawiam Szalony i walcz dalej .

Dodaj swoją opinię