Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC: 5,04 mld zł za obligacje Deutsche Telekom

PTC: 5,04 mld zł za obligacje Deutsche Telekom

LuiN 7 Kwietnia 2011 15:31

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa zakupiła za 5,04 mld zł obligacje jej udziałowca - Deutsche Telekom. Skalę transakcji podkreśla fakt, że w latach 1998 - 2009 operator zarobił łącznie 7,5 mld zł - podaje Parkiet.

DT i PTC nie przedstawiły oficjalnego stanowiska w sprawie zakupu. Jak czytamy w Parkiecie informację nabyciu obligacji podała w uzasadnieniu stanowiska do projektu ustawy o konwersji opłat za częstotliwości UMTS izba zrzeszająca operatorów stacjonarnych (KIGEiT).




Co ciekawe, z analizy sprawozdań PTC za ostatnie lata wynika, że inwestycja w papiery właściciela została dokonana jeszcze w 2009 roku. Możliwe, że to efekt przekazania przez PTC skumulowanego przez wiele lat zysku, który nie mógł być ulokowany z powodu trwającego przez lata sporu właścicielskiego.

Z drugiej jednak strony, oznaczałoby to, że Deutsche Telekom dostał pieniądze zanim ostatecznie spór właścicielski został zamknięty i DT przejęło komplet udziałów w PTC.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • -2

    25.  2011-04-07 18:06:21

    18. - chyba jednak mieli ;-) ~xy - nie wiesz co mówisz... ;-)

  • 1

    26. ~  2011-04-07 18:16:23  host: 77-254-80-50.adsl.inetia.pl

    @25 - poważnie, w latach konfliktu właścicielskiego nie wypłacali dywidend? W takim razie już się zupełnie nie dziwię DT, że się połasili na coś, co tak sobie leżało i się "marnowało" (zamiast być spożytkowane na przejęcia i inwestycje). Ciekawe czy kiedyś poznamy dokładne warunki tych obligacji.

  • 1

    27. ~berg  2011-04-07 18:22:45  host: 89-73-16-120.dynamic.chello.pl

    pieknie ich teraz wydoją z kasy,ja na szczęście już dawno zrobiłem ewakułację

  • 0

    28. ~  2011-04-07 18:41:08  host: z18-13.opera-mini.net

    W pb z lutego mam wywiad z rakovskim..pisalem o tym oczywiscie ale..ptc inwestowalo w papiery dluzne dt od 2006(hartman,tebe szczegolnie).juz wtedy bylo jasne ze dt bedzie glownym wlascicielem.dla mnie,nie dla wszystkich.Telepolis o tym nie pisalo.mirekb

  • 1

    29. ~czesiek :)  2011-04-07 18:43:58  host: user-46-112-44-221.play-internet.pl

    27* Dobrze zrobiłeś chłopie, wiadomo co by się wydarzyło jak byś nie odszedł? :)

  • -1

    30.  2011-04-07 19:30:41

    26. - komu? Z pewnością też bez sensu pieniądze na lokacie nie leżały - jeśli mirekb pisze, ze inwestowali je w taki sposób, to jest prawdopodone, ze przez te lata mają obligacji za 5 miliardów.

  • 0

    31. ~  2011-04-07 19:45:51  host: z33-10.opera-mini.net

    28, mirekb, co sie dziwisz, ze nikt nie czyta twoich komentarzy skoro piszesz jak dziecko nie stosując zasad ortografii i interpunkcji. Twoje komentarze wiekszosc zwyczajnie ignoruje. Ty nie szanujesz czytających wiec my nie szanujemy ciebie. Proste?

  • -1

    32. ~cookie  2011-04-07 20:06:19  host: 193.238.94.228

    oj nie emocjonujcie się tak. Główki rozbolą, wrzodów się nabawicie... znowu będziecie mieć pretensje do Niemców.

  • 1

    33. ~Luk  2011-04-07 20:13:21  host: 87-205-197-179.adsl.inetia.pl

    państwo sezonowe, do tego kolonia .... ciagle glupi...

  • 1

    34. ~  2011-04-07 20:47:32  host: apn-77-112-41-131.dynamic.gprs.plus.pl

    @31` Drogi Kolego.jak zapewne zauwazyłes bądz niekoniecznie,nie zależy mi,nie zalezało i zalezec nie bedzie na tym aby ktokolwiek czytał moje komenty.moje zachowanie ze wskazanym zakresie nie jest oznaką braku szacunku a jedynie prostym wskazaniem dla tych którzy wierzą o co cała ta gra idzie.szeroko rozumiana komunikacja to moja pasja,wpływ wielkich obcych koncernów i instytucji finansowych na Nasz Kraj,szczegolonie w telekomunikacji i konkurencji w tej materii powien byc w interesie uzytkownikow koncowych tychze usług.Najlepsze forum telekom w pl mi to ulatwia,na szczescie.Pozdrawiam

  • 1

    35. ~  2011-04-08 01:33:27  host: dce83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I zyski wyjechały. Za żywą kasę dostaliśmy ... papier. Enregtyka w Polsce niemiecka. Za chwilę kolej, poczta, ziemia. Polskie parobki się nadzadzą skoro głupie są i przed szkodą i po szkodzie.

  • 1

    36. ~  2011-04-08 06:10:10  host: z29-03.opera-mini.net

    34, o to jednak potrafisz pisac z duzych liter? No jertem w szoku przyznaje. To teraz naucz sie stawiac spacje po kropkach i przecinkach. Wtedy ktos moze bedzie twoje komentarze czytal, bo narazie wyglada to na bełkot. Dlatego masz nawet ksywke mirek bełkot

  • 1

    37. ~  2011-04-08 06:38:03  host: p16-03.opera-mini.net

    Średnik by wystarczył jak chce pisać wszystko z małych, wielkimi literami nie trzeba pisać. Gdy nie ma przecinków w konkretnym zdaniu też nic się nie dzieje. Ale jakim **rwa cudem on pisze zawsze małymi literami i bez przecinków to nie wiem. Stawiam kropkę i w telefonie samo ustawia mi duża literę na początku zdania. On to robi specjalnie czy ma telefon kilkudziesioletni?

  • 0

    38. ~  2011-04-08 14:45:10  host: dcx63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    34. Przecież napisał, tak naprawdę, że ma wszystkich w d.... .

  • -1

    39.  2011-04-08 20:12:44

    36. - z Wielkich liter? Duże to mogą kamienie np. ;-) Zanim zaczniesz pouczać, bądź na tyle dobry, żeby nie pozwlić na zarzuty wobec siebie - a widać słąby jesteś ;-) W pisanym języku polksim stosuje się wielkie i małe a nie duże i małe litery ;-)

  • -1

    40.  2011-04-08 20:14:40

    przy okazji - moje błędy nie wynikają z tego, że nie wiem jak pisać - nie wiem, może za szybko piszę, na pewno nie czytam przed naciśnięciem "enter" tego co napisałem ;-)

  • 0

    41.  2011-04-08 20:32:52

    wlo (40) "na pewno nie czytam przed naciśnięciem "enter" tego co napisałem", a tak to da się zauważyć. ;-P

  • 1

    42. ~  2011-04-08 21:31:13  host: user-109-243-30-144.play-internet.pl

    @25: Właśnie udowodniłeś, że to ty nie wiesz co mówisz. @34: Naucz się w końcu pisać poprawnie po polsku!

  • 0

    43. ~tello  2011-04-08 23:02:37  host: dba198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak popłynęły złotóweczki z naszych abonamentów do Niemiec... Wcześniej popłynęły do Francji z TP i Centertela. A jutro popłyną z Polkomtela do... Jeśli ktoś ma nadzieję,że nasz kraj będzie silny i dostatni to jak widać nie ma na to szansy.

  • 0

    44.  2011-04-09 20:59:06

    Podwyżki cen się szykują - patrz Orange! Dobrze, że aneksowałem się na (jeszcze) przyzwoitych warunkach.

Dodaj swoją opinię