Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ptaki jak komórki

Ptaki jak komórki

WitekT 21 Lipca 2005 16:14

0 0

Jak donoszą niemieccy ornitolodzy, tamtejsze ptaki nauczyły się naśladować dźwięki prostych dzwonków telefonów komórkowych. Wśród "najinteligentniejszych" gatunków wymienić można kawki, szpaki i sójki.

Jak wyjaśnił Richard Schneider, pracownik centrum ochrony ptaków NABU przy Uniwersytecie w Tuebingen, ptaki posiadają ogromną łatwość naśladowania dzwonków telefonów komórkowych i właśnie nauczyły się wykorzystywać ten potencjał.
Intensywna ekspansja człowieka i stałe wkraczanie na nowe tereny wymusiły na przyrodzie zmiany, w wyniku których m.in. zatracają się naturalne zachowania zwierząt. Niepokój musi budzić fakt, że niektóre ptaki wabią potencjalne partnerki wyśpiewując melodię dzwonka "Crazy Frog".

Według Schneidera, aby uchronić przyrodę przed kolejnym zgubnym wpływem człowieka, należy przekonać użytkowników telefonów komórkowych do stosowania jako dzwonki piosenek pop, które są dla ptaków zbyt skomplikowane do naśladowania. Na szczęście umiejętność śpiewu jest wrodzoną zdolnością ptaków i nawet jeśli nauczą się nowych treli, nigdy nie zapomną dźwięków charakterystycznych dla swojego gatunku.

Źródło tekstu: The Inquirer, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet