Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PSN testuje DVB-H w Warszawie

PSN testuje DVB-H w Warszawie

WitekT 24 Listopada 2008 13:41

0 0
Znów w Warszawie trwa testowe nadawanie mobilnej telewizji w standardzie DVB-H. Tym razem za testy odpowiada firma Polskie Sieci Nadawcze, a nie TP Emitel.

W tej chwili testowo nadawane są cztery programy telewizyjne (Planeta, Kuchnia TV, ZigZap i Mini Mini) oraz jeden radiowy (Radio Euro). Dostęp do kanałów nie jest w żaden sposób kodowany ani ograniczony - z telewizji mogą korzystać m.in. użytkownicy Nokii N96.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2008-11-24 17:15:41

    thonka: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    5. ~Wojked  2008-11-24 22:23:02  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    Mi sie tam podoba. Od mniej wiecej czwartku sygnal nadawany jest na 602 Mhz (inaczej niz wczesniejsze 666 Mhz, wiec dziala na n96 sprzedawanej w Polsce). Kanal podpisany jako "Planeta" to w rzeczywistosci "Ale Kino!". Wszystko dziala, wiec tylko czekac na komercyjne wprowadzenie uslugi i rozszerzenia oferty kanalowej.

  • 0

    6.  2008-11-24 22:28:01

    Będą nadawać tylko to końca tygodnia, a potem zwijają graty...

  • 0

    7.  2008-11-24 23:20:22

    tylko do konca tygodnia??? szkoda :(((

  • 0

    8. ~sagem  2008-11-25 15:35:37  host: 194.181.196.30

    Jakieś dwa-trzy miesiące temu chciałem na Sagemie przywiezionym z Francji złapać sygnał testowy DVB-H w Warszawie, ale zamiast TVP1, TVN itp o których czytałem były tam właśnie programy sprzedawane normalnie przez Cyfra+. Myślałem że to oni (C+) testują...

  • 0

    9. ~krzyk  2008-11-26 13:12:04  host: his50.internetdsl.tpnet.pl

    Kto wydaje pozwolenia na test i czemu mają one służych w chwili kiedy ogłoszony jest konkurs na DVB-H.? Co nowego wnoszą te testy.Reklame dla PSNu?Dlaczego taką ukrytą reklamą UKE lansuje PSN? Co to za następny przekręt?

  • 0

    10.  2008-11-26 13:14:17

    krzyk: każdy ma prawo testować, szczególnie w momencie, kiedy termin składania dokumentów jeszcze nie minął. Testy są na dodatek krótkie, trwają tylko tydzień. Może chcą zbadać propagację, pokrycie, cokolwiek? Wcześniej testował Emitel - to też była ich reklama?

  • 0

    11.  2008-11-26 13:21:25

    I czemu UKE w ukryty rzekomo sposób reklamuje PSN? No tego to już w ogóle nie rozumiem...

  • 0

    12. ~krzy6k  2008-11-26 13:56:42  host: his50.internetdsl.tpnet.pl

    Reklamo ,ponieważ testy nic nie wnoszą.To co opisuje PSN już dawno było sprawdzone i funkcjonuje w Europie od 2 lat a w Polsce było już testowane,przynajmniej przez dwie firmy.Dlatego wydawanie pozwoleń na test i w tym samym czasie ogłaszanie przetargu jest jawnym wskazaniem wykonawcy.Należy dodać ,że operatorzy komórkowi też ogłosili wewnętrzny przetarg na wykonawcę sieci. UKE wiedząc o tym jawnie pomaga firmie PSN w zdobyciu nowego rynku.

  • 0

    13.  2008-11-26 14:13:49

    krzy6k: a czy ktokolwiek o tym napisał oprócz nas? Co by było, gdybyśmy tego nie zauważyli? A może wyniki testów Emitela nie były znane/udostępnione PSNowi? Czemu pierwszy prawo do testów dostał Emitel (i to na bardzo długo), a nie PSN?

  • 0

    14. ~krzyk  2008-11-26 14:43:50  host: his50.internetdsl.tpnet.pl

    Wyniki testów leżą w UKE, Zainteresowani moą je otrzymać.

  • 0

    15.  2008-11-26 14:46:32

    krzyk: to podejdźmy do tematu z innej strony - czy UKE miało prawo odmówić testów? Strasznie długich, kilkudniowych testów? Na tej samej zasadzie - w trakcie trwania konkursu - P4 testowało GSM na kanałach przyznawanych w tym postępowaniu.

  • 0

    16. ~komóra  2008-11-27 15:28:04  host: 86-63-n1.aster.pl

    Di "krzyk": a co ma z tym wspólnego UKE? Wydawanie pozwoleń radiowych to uregulowana prawem procedura: spełniasz kryteria i są zasoby – dostajesz, nie – to nie. Poczytaj a zobaczysz, że wydane było kilkanaście pozwoleń na testy dvb-h. Co do testu PSN’ów: teraz się nie rozpoczął, a raczej kończy – jako strona w pewien sposób zainteresowana wynikami miałem dostęp do niektórych jego zagadnień (warunków pracy kilku obiektów na tym samym kanale w tzw. SFN, nb. nadajników nie uruchamiano wcześniej w Polsce w tym trybie) w wakacje. A obecny szum związany jest podejrzewam z wejściem do sprzedaży N96 – krąży ”po mieście” kilka tych nokii i chcą się pokazać z odbieranym dvb-h. Słuchaweczka rzeczywiście przyjemna i jeśli ruszy dvb-h, to trafi zapewne do abonamentowej sprzedaży szybciej niż to zwykle bywa.

  • 0

    17.  2008-11-27 21:10:09

    a jakie są parametry odbioru dla nokii n96?

  • 0

    18. ~gość  2008-12-01 17:32:57  host: host78-ursus.spray.net.pl

    czy komuś udało się odebrać ten sygnał na N96 sprzedawanej w salonach? mi się nie udało! zaczynam podejrzewać, że w testach to nie są "zwykłe" N96 i ci co kupią taki telefon mogą się zdziwić. poprawcie mnie jeśli się mylę.

  • 0

    19.  2008-12-01 17:40:09

    gość: dało się odebrać na zwykłej, sklepowej n96. Z naciskiem na "DAŁO", bo testy się skończyły.

  • 0

    20.  2008-12-03 14:43:04

    dało się złapać że jest sygnał PSN tylko telefon nie potrafił ściągnąć listy kanałów i ESG, więc nic się nie pooglądało :(

  • 0

    21. ~ms  2008-12-08 11:55:37  host: 193.193.181.218

    dzis (8 grudnia) jeszcze dawalo sie wymienione kanały oglądać

  • 0

    22. ~znawca  2008-12-26 13:07:51  host: dml175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku, gdybyś jeszcze napisał z jakiego nadajnika były te testy to by było fajnie i jasno, ponieważ na stronach PSN nie ma informacji że mają nadajnik w Warszawie, a zatem skąd testowali, z jakiego nadajnika (czyżby z PKiN-u? a to chyba sprzęt Emitela, czy się mylę?)

  • 0

    23.  2008-12-26 13:13:07

    znawca: CHYBA nadawali gdzieś nisko, CHYBA z siedziby Canal Plus. Ale pewności nie mam - na pewno nie z Pajaca.

Dodaj swoją opinię