Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PSL za zerowym VAT na Internet w UE

PSL za zerowym VAT na Internet w UE

WitekT 2 Czerwca 2009 22:44

0 0
Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na Internet w UE.

Stronnictwo chciałoby, aby jednolita stawka na Internet w Unii została wprowadzona jeszcze przed polską prezydencją w UE w 2011 roku. Młodzieżówka PSL - Forum Młodych Ludowców - jak tylko wejdzie w życie Traktat Lizboński, ma zacząć zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną w tej sprawie.

PSL chce również, by najpóźniej w roku 2025, a najlepiej do 2020, zapewnić mieszkańcom Unii szerokopasmowy darmowy dostęp do Internetu.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2009-06-03 01:34:01  host: c189-28.icpnet.pl

    Populizm w czytej postaci. I wszystko w temacie.

  • 0

    12. ~  2009-06-03 03:33:55  host: 88.220.105.186

    @7, 10: daję głowę, że gdybyś zarabiał tyle, co przeciętny rolnik to na pewno wolałbyś już płacić ten ZUS. Poza tym chyba nigdy nie widziałeś jak wygląda praca na wsi. To naprawdę nie jest sielanka mówiąc delikatnie, tylko ciężka harówa, nie masz świąt ani niedzieli (zwierzęta wtedy też muszą jeść). A jeśli chodzi o uprawy to taka ruletka - jak nie mróz, to grad, to susza, to powódź... zawsze są jakieś straty. Są niby ubezpieczenia, ale tak niekorzystne, że strata plonu musiałaby wynosić chyba z dziewiećdziesiąt parę procent aby uzyskać odszkodowanie...

  • 0

    13. ~  2009-06-03 03:35:52  host: 88.220.105.186

    @2: służba zdrowia nie jest zła dlatego, że jest bezpłatna. Powodów jest wiele, ale ten nie do końca trafiony.

  • 0

    14.  2009-06-03 06:48:35

    lukpiot: lepiej zerowy a nie zwolniony Vat. Zwolniony byłby tragedią, żerowy ok. To dwie różne stawki. Zerowy jest neutralny, zwolniony doprowadziłby do podwyżek

  • 0

    15. ~mirekb  2009-06-03 08:10:22  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    psl to jedyna partia która od 12 lat nie zmieniła nazwy.ciekawe ze jest bez mała,praktycznie plankton wyborczy,ale najwiecej od nich zalezy.widac to po koalicji z sld i obecnie z po..nigdy nie bedzie vatu=0 na net..za duzo widzialem polityków psl.i tak zadnemu z reszta nie wierze,ale na eurowybory pójdę

  • 0

    16. ~Franz  2009-06-03 08:24:02  host: 212.160.172.70

    @15: nie kłam. Jest więcej partii, które nie zmieniły nazwy - choćby UPR! Co do pomysłu PSL, to zwykła kiełbasa wyborcza. Z tego co mi wiadomo PSL jest teraz w koalicji rządzącej i mogli już dawno próbować obiżyć VAT na net do 15%, bo taka jest minimalna stawka w EU. A całkowite zniesienie VAT'u na internet, a na inne usługi nie, jest niesprawiedliwe. Lepiej by było, gdyby najpierw obniżyli właśnie do 15% VAT w Polsce na wszelkie usługi. A tak swoją drogą to zachęcam do poparcia UPR - wolność, własność, sprawiedliwość !

  • 0

    17.  2009-06-03 08:49:44

    12. - przestań pieprzyć... nie jest sielanką praca na wsi, nie jest sielanką praca nauczyciela, nie jest sielanką praca pielegniarki, stocznoiwca, górnika... A skąd wiesz czy moja praca jest sielanką?

  • 0

    18.  2009-06-03 08:51:18

    Przeciętnego rolnika - nie pijaczka spod sklepu gieesu, stać na więcej niż mnie czasem ;-) Może właśnie dlatego, ze ja co miesiąc - czy skończę zlecenie i dostanę wynagrodzenie czy nie - muszę zapłącić 900 złotych zusowi?

  • 0

    19.  2009-06-03 08:52:41

    A mi się wydaje, że nie ma w Polsce partii która zmieniła nazwę ;-)

  • 0

    20. ~ciapus  2009-06-03 09:48:02  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    ciekawe jak szybko o tym zapomną po dorwaniu się do stołka....

  • 0

    21. ~  2009-06-03 10:21:20  host: netpanel-87-246-195-134.umcs.akademiki.lublin.pl

    12: W pełni się z Tobą zgadzam

  • 0

    22.  2009-06-03 10:32:20

    Nieroby z PSL do pługa a nie do Europarlamentu.Kolejne obiecanki cacanki sikawkowego i kolesi.

  • 0

    23. ~rob  2009-06-03 10:40:59  host: aeip230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sruuuuu, rynek usług internetowych stale rośnie i nikt się na to nie zgodzi, wszyscy by chcieli zerowy vat na swój towar czy usługi. no ale wybory za 4 dni i wszystko jasne.

  • 0

    24. ~ciapus  2009-06-03 11:42:21  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    wpadli na pomysł VAT z 22 na 23 % a ci wyjeżdżają o zniesieniu.... włączcie TV

  • 0

    25. ~  2009-06-03 14:36:44  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Precz z VATem od wszystkiego!

  • 0

    26. ~  2009-06-03 14:45:15  host: f96-048.opera-mini.net

    Wlo co Ty wiesz... Musiałbyś znaleźć się w takiej sytuacji, bo inaczej nigdy nie zrozumiesz jak wygląda praca w gospodarstwie rolnym. Mieszczuchom to się tak łatwo mówi. Pochodzę ze wsi i wiem jak moi rodzice muszą harować za marne grosze, zresztą do tej pory im pomagam. Sam się nie piszę na to za żadne skarby świata, dobrze, że znalazłem normalną pracę. Wiesz, rolnicy chętnie płaciliby 900 zł ZUS-u GDYBY MIELI Z CZEGO! Ja z ojcem na pewno bym się nie zamienił, wolę płacić ten ZUS, bo i tak zarobie znacznie więcej. Reasumując: niskie stawki KRUS-u są adekwatne do niskich dochodów rolników i ich późniejszych emerytur.

  • 0

    27. ~ziomek13  2009-06-03 16:11:45  host: afji245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uwazam za całkiem dobre rozwiazanie pójscie na wybory i wrzucenie pustej kartki;a niech sie naciesza ta frekwencją; odradzam zrobienie wielkiej krechy bo z tego co mi wiadomo jak trafi w jakis kwadrat,nawet różek to niestety ale głos jest wazny...

  • 0

    28.  2009-06-03 16:22:30

    Problem KRUSu polega na tym, że, paradoksalnie, KRUS powoduje BIEDĘ! Ten cały system dopłat, wypłat, pomocy itd. jest najzwyczajniej w świecie chory. Powoduje spadek produktywności i efektywności. Rolnika się ZNIECHĘCA do podjęcia innej pracy, bo czyha już na niego 2 tys. ZUSu miesięcznie. Wśród rolników, jak i nie-rolników są biedni, bogaci... W rolnictwie powinny panować takie same zasady, bo gospodarstwo rolne powinno działać jak przedsiębiorstwo.

  • 0

    29. ~nick  2009-06-03 21:27:22  host: adrb60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Natomiast libertasy chcą tego co powinno wszędzie obowiązywac od zawsze - legalizację wymiany plików w sieci.

  • 0

    30.  2009-06-04 09:32:13

    Najpierw niech zrobią 0% VAT na internet a potem mozna isc na wybory. W naszym pieknym kraju jak zwykle duzo sie mowi co nalezy zrobic ale niestety tylko sie mowi...

Dodaj swoją opinię