Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PSE odkupiły Polkomtel od Exatela

PSE odkupiły Polkomtel od Exatela

WitekT 29 Lipca 2005 12:18

0 0

Polskie Sieci Elektroenergetyczne sfinalizowały w zeszłym tygodniu rozliczenia z Exatelem (kontrolowanym przez nie operatorem telekomunikacyjnym) z tytułu odkupu ponad 1,5% pakietu akcji Polkomtela.
Ostatecznie PSE zapłaciły za akcje operatora 205 mln zł, czyli o prawie 10% więcej niż ustalono wcześniej. Pierwotnie cena miała wynieść 187 mln zł, co oznaczało, że — przynajmniej na potrzeby rozliczeń w obrębie grupy kapitałowej PSE — wyceniono Polkomtela na niespełna 12,4 mld zł. Nowa wycena w rozliczeniach z Exatelem oznacza, że — według PSE — wartość operatora sieci Plus wzrosła do poziomu blisko 13,6 mld zł. To jednak wciąż znacznie mniej, niż oczekują polscy akcjonariusze Polkomtela (PSE, KGHM i PKN Orlen) od swoich zagranicznych partnerów, Vodafone i TDC, zainteresowanych zakupem wszystkich akcji Polkomtela.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-07-29 13:17:00  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    Czy to nie przypomina kupowania pola pod budowę autostrad?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet