Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PSE odkupiły Polkomtel od Exatela

PSE odkupiły Polkomtel od Exatela

WitekT 29 Lipca 2005 12:18

0 0

Polskie Sieci Elektroenergetyczne sfinalizowały w zeszłym tygodniu rozliczenia z Exatelem (kontrolowanym przez nie operatorem telekomunikacyjnym) z tytułu odkupu ponad 1,5% pakietu akcji Polkomtela.
Ostatecznie PSE zapłaciły za akcje operatora 205 mln zł, czyli o prawie 10% więcej niż ustalono wcześniej. Pierwotnie cena miała wynieść 187 mln zł, co oznaczało, że — przynajmniej na potrzeby rozliczeń w obrębie grupy kapitałowej PSE — wyceniono Polkomtela na niespełna 12,4 mld zł. Nowa wycena w rozliczeniach z Exatelem oznacza, że — według PSE — wartość operatora sieci Plus wzrosła do poziomu blisko 13,6 mld zł. To jednak wciąż znacznie mniej, niż oczekują polscy akcjonariusze Polkomtela (PSE, KGHM i PKN Orlen) od swoich zagranicznych partnerów, Vodafone i TDC, zainteresowanych zakupem wszystkich akcji Polkomtela.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~zofia  2005-07-29 13:17:00  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    Czy to nie przypomina kupowania pola pod budowę autostrad?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet