Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PSE kupi do Exatela akcje Plusa

PSE kupi do Exatela akcje Plusa

WitekT 3 Lutego 2005 18:55

0 0

Operator telekomunikacyjny Exatel sprzedaje swojej spółce-matce akcje Polkomtela. I choć od Polskich Sieci Elektroenergetycznych zainkasuje za nie 187 mln zł, tylko trochę ulży mu to w mocnym zadłużeniu.

Dla PSE transakcja, do której sfinalizowania dojdzie na dniach, ma być częścią przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela. Ma też dać zastrzyk gotówki spółce-córce. PSE dysponują już 16,05% papierów Polkomtela i pośrednio przez Exatela - kolejnymi 1,51%.

Exatel, wcześniej znany pod marką Tel-Energo, po przejęciu w ubiegłym roku Telbanku dysponuje 1,51% akcji Polkomtela. Jak poinformował nas prezes Exatela Witold Czyżewski, ich wartość Towarzystwo Doradztwa Inwestycyjnego wyceniło na 187 mln zł. I taką właśnie kwotę zapłacą PSE.
Energetyczny potentat uzyskał już zgodę na tę "wewnętrzną transakcję" od polskich i zagranicznych akcjonariuszy Polkomtela (Vodafone i TDC). Firmy te nie skorzystają z przysługującego im prawa pierwokupu. Zdaniem analityka Deutsche Banku Krzysztofa Kaczmarczyka Exatel mógłby pozyskać za swój pakiecik nieco więcej, nawet 200 mln zł.

Z pieniędzy uzyskanych od PSE ok. 100 mln zł pójdzie na spłatę długów, zaś ok. 35 mln zł na inwestycje, m.in. budowę sieci dostępowej do klientów. Co zrobić z resztą kwoty, firma zdecyduje później.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet