Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość to fuzje branży telekomunikacyjnej i medialnej

Przyszłość to fuzje branży telekomunikacyjnej i medialnej

WitekT 29 Maja 2007 11:08

0 0

Fuzję i przejęcia w sektorze telekomunikacyjnym są sposobem na obniżkę kosztów działania telekomów, a nie metodą na wzrost przychodów, bo na wpływy trzeba zapracować nowymi usługami bądź integracją z branżą medialną czy teleinformatyczną - oceniają eksperci firmy doradczej Ernst & Young, cytowani przez Gazetę Prawną.

W ocenie firmy Ernst & Young, firmy telekomunikacyjne czeka stagnacja przychodów spowodowana spadkiem cen i wzrost ruchu w sieciach komórkowych, który odbywa się głównie kosztem sieci stacjonarnych. E&Y spodziewa się, że marże osiągane przez operatorów na połączeniach głosowych spadną do poziomu ekonomicznego kosztu świadczenia usług.
Również transmisja danych nie jest tym, co może na dłuższą metę zwiększyć przychody telekomów. Teraz przychody z transmisji rosną, bo zwiększa się penetracja, jednak równolegle spadają ceny. W efekcie wraz z nasyceniem rynku i tu zacznie być widoczna stagnacja przychodów. Szczególnie, że większa popularność usług Internetowych przekłada się często na większe wykorzystanie telefonii VoIP, czyli kolejny spadek przychodów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~wos  2007-05-29 17:31:58  host: 83.238.70.51

  Genialne.....

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2007-05-29 21:57:02  host: nat-go2.aster.pl

  Witek T: Fuzje i przejęcia (pocz. info), bo fuzję mogą wykorzystać desperaci, gdy zaczną się straty.

 • 0

  3. ~  2007-05-30 14:49:08  host: aahn229.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a czy to źle że przez kolejne lata bedą mieć stale zyski kilkaset milionów złotych? przecież nie mogą one roznąć w nieskończoność, a póki nie tracą (wyjątek PLAY ale każdy zna jego plany) to jest ok

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet