Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość telefonów komórkowych według Kyocery

Przyszłość telefonów komórkowych według Kyocery

Q! 20 Kwietnia 2009 22:17

0 0

Jaka będzie przyszłość telefonów komórkowych? Na to pytanie stara się odpowiedzieć firma Kyocera, która zaprezentowała swój prototypowy model EOS. Jego cechą charakterystyczną jest nie tylko niecodzienna konstrukcja, ale także technologie użyte do jego produkcji.

kyocera flexi kyocera flexi

Pierwszym elementem telefonu EOS, który rzuca się w oczy, jest jego konstrukcja. Przypomina ona męski portfel co oznacza, że boki jego obudowy składane są do wewnątrz. Obudowa wykonana ze specjalnego włókna polimerowego ma dwie podstawowe właściwości. Po pierwsze pozwala na przybieranie różnych kształtów bez konieczności stosowania jakichkolwiek łączeń mechanicznych. Po drugie natomiast jest "żywym" materiałem. Oznacza to, że w przypadku otworzenia jednej części obudowy, na powierzchni jej drugiej części uwypukla się klawiatura QWERTY, ułatwiająca wprowadzanie tekstu i obsługę całego urządzenia. W momencie całkowitego rozłożenia telefonu, klawisze te znikają "rozpływając" się w obudowie.




Po całkowitym rozłożeniu telefonu oczom użytkownika ukazuje się ogromny, elastyczny wyświetlacz wykonany w technologii OLED, charakteryzujący się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię. Jakby tego było mało, telefon wykorzystuje energię kinetyczną pochodzącą z oddziaływania użytkownika na całe urządzenie. Oznacza to, że każda interakcja z telefonem ładuje ogniwo urządzenia. Taki efekt uzyskano dzięki elementom piezoelektrycznym, których zadaniem jest uzyskiwanie energii elektrycznej z energii mechanicznej wytwarzanej podczas korzystania z telefonu.

EOS może być wykorzystywany w dwóch trybach. Złożone urządzenie może służyć jako normalny telefon np. do wykonywania rozmów, natomiast po jego rozłożeniu otrzymujemy urządzenie multimedialne z ekranem o ogromnej, jak na telefon komórkowy, powierzchni.

Telefon EOS jest dopiero we wstępnej fazie projektowania, jednak jego twórcy mają nadzieję, że wiele wykorzystanych w nim rozwiązań trafi na rynek już w najbliższej przyszłości.

Źródło tekstu: inhabitat.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~czytelnik.telepolis.telix  2009-04-20 22:30:32  host: t03-14.opera-mini.net

    Witam, E tam, e-gazety, i takie wynalazki wszystko co grubsze od 1 cm za kilka lat nie bedzie mialo bytu na rynku. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest papier elektroniczny. Wiem z klopot to bateria ale mysle ze już niedlugo, bo ogniwa sloneczne są coraz bardziej wydajne. Poza tym i tak bedzie tak ze naspąpi oddzielenie obliczeń ( procesora, baterii, itp) od wyświetlacza, a sam wyświetlacz bedzie maia malą baterię tylko do wyświetlania. Technologicznie juz teraz bardzo proste do zrealizowania, a takze wiele bardziej energoodzczedne. Pzdr

  • 0

    2. ~Hermes  2009-04-20 22:32:24  host: chello089078116039.chello.pl

    Coś genialnego.

  • 0

    3. ~pir  2009-04-20 23:05:43  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    wow

  • 0

    4.  2009-04-20 23:19:49

    Niesamowite urządzenie.

  • 0

    5. ~  2009-04-20 23:22:18  host: dnp53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.mobilecrunch.com/2009/04/20/nepal-telecom-bringing-ce ll-service-to-mt-everest/

  • 0

    6. ~zły link  2009-04-20 23:42:17  host: beh210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podaj dobry link :) urządzenie piękne i funkcjonalne ciekawe kiedy doczekamy się podobnych... obstawiamy :) ?

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2009-04-21 00:06:15  host: 86-59-n1.aster.pl

    po "ce" przed "ll" należy skasować spację, ale co tam ciekawego?

  • 0

    8. ~  2009-04-21 00:08:56  host: host-212-67-159-28.net.inotel.pl

    na dzień dzisiejszy technika poszła tak do przodu, że mogli byśmy żyć jak w raju....dolar juz nie ma pokrycia i szykuje nam sie niezły kocioł!!!

  • 0

    9.  2009-04-21 00:52:22

    Mocne... :)

  • 0

    10. ~Antychryst666  2009-04-21 01:06:02  host: inet20908nb-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ten telefon wszedłby na rynek w 1009 roku gdyby Europa nie została schrystianizowana.

  • 0

    11. ~  2009-04-21 05:44:45  host: f143-061.opera-mini.net

    Normalnie kosmos

  • 0

    12. ~  2009-04-21 07:16:05  host: apn-77-115-103-161.gprs.plus.pl

    Antychryst ciemna maso wszystko sprowadzasz do swoich upodobań religijnych cos strasznego. a gyby rzymianie wymyslili elektryczność to pewnie mielibysm latajace samochody... Ciemny człowiek... kasujcie takie wpisy....

  • 0

    13. ~omega  2009-04-21 08:15:14  host: 77-254-60-27.adsl.inetia.pl

    zapomnieli dopisać - dostępny w PLAY od maja :)

  • 0

    14.  2009-04-21 09:02:06

    Coś mi się zdaje że Pani Grażyna planuje wprowadzić ten aparat w ofercie Orange Pop i Go i dlatego mają takie opóźnienie we wprowadzaniu nowej taryfy prepaid:)

  • 0

    15. ~czytelnik.ttelepolis..telix  2009-04-21 09:13:48  host: host-81-190-147-19.olsztyn.mm.pl

    I bedzie za 1 zl , w umowie na 100 lat :)

  • 0

    16.  2009-04-21 09:24:42

    Ale bajer ten aparacik. Marzy mi sie taki standard: bateria ładowana ciepłem ciała i światłem słonecznym, max.3 minuty ładowania ładowarką sieciową, ekran po rozłożeniu umożliwiający odtwarzanie TV i filmów HD z wyborem wersji językowej filmu, napisów itp., mozliwość rejestracji filmów w formacie HD lub UltraHD takim aparatem i przesyłanie ich w postaci MMSa do innych:), darmowe rozmowy wewnątrzsieciowe, olbrzymie paczki internetowe, standard xG:) 30Mb/s w ponad 50% powierzchni Polski:)No i oczywiście w prepaidzie Orange żeby nie było to tamto;)

  • 0

    17. ~:))  2009-04-21 09:34:03  host: chello084010144023.chello.pl

    i tak zaczniemy wszyscy mówić do portfeli :))

  • 0

    18. ~czytelnik.telepolis.telix  2009-04-21 09:38:49  host: host-81-190-147-19.olsztyn.mm.pl

    Ja juz rozmawiam, bo ostanio przezywam kryzys finansowo-seksualny, patrze do portfela a tam chu...

  • 0

    19.  2009-04-21 12:11:16

    Piękny sprzęt. Czymś podobnym ma być Nokia Morph.

Dodaj swoją opinię