Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość tabletów w jasnych barwach

Przyszłość tabletów w jasnych barwach

Q! 2 Grudnia 2010 14:44

0 0

Rynek tabletów w kolejnych latach czeka dynamiczny wzrost, jednak co do jego wielkości analitycy nie są zgodni - każdy z nich podaje różne prognozy. Jedno natomiast je łączy - są one bardzo optymistyczne dla tego segmentu rynku.

W 2011 roku na świecie sprzedanych ma zostać około 35 mln tabletów, z czego 26 mln będzie produkcji Apple - uważają analitycy z Citigroup. Z kolei FBR Capital Markets twierdzi, że w tym czasie nabywców znajdzie 70 mln tych urządzeń, z czego 40 mln stanowić będą iPady.

Podobnego zdania, jednak bardziej ogólnego, jest były szef projektantów oprogramowania w Microsofcie, Ray Ozzie. Według niego, przyszłość należy do tego typu urządzeń i ten, kto najbardziej trafnie przewidzi kierunek ich rozwoju - zdobędzie palmę pierwszeństwa na rynku.
Jednak póki co jego liderem jest bezapelacyjnie iPad, który sprzedaje się w milionach egzemplarzy każdego kwartału. Do rywalizacji z nim staje nieśmiało Samsung Galaxy Tab, którego sprzedaż do końca 2010 roku może wynieść około 1 mln sztuk.

Tymczasem do debiutu rynkowego szykuje się kilku bardzo interesujących konkurentów. Jednym z nich jest PlayBook od BlackBerry, o którym szerzej pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Zamieszanie na rynku tabletów może wprowadzić system Android, który w podstawowej wersji udostępniany jest wszystkim zainteresowanym bezpłatnie. Jednak aby w pełni mógł on rozwinąć swoje "tabletowe skrzydła" - trzeba będzie poczekać na kolejną jego wersję, oznaczoną jako 2.3, Gingerbread.

Źródło tekstu: Phone Arena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 1

  1. ~fism  2010-12-02 15:16:19  host: host-81-190-229-120.wroclaw.mm.pl

  A przypadkiem 2.3 nie będzie pomniejszą aktualizacją, a prawdziwym systemem dla tabletów będzie dopiero 3.0?

 • 0

  2. ~pik  2010-12-02 19:18:12  host: aekl93.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Polsko-Chiński tablet wprowadzi giełdowa spółka VEDIA .Zapewne będzie najtańszy i na dodatek z możliwością odbiory telewizji .Nie przez internet ,jak założyli inni. Więc korzystanie z opcji TV będzie za darmo.

 • -1

  3. ~PatrykOS  2010-12-02 22:27:12  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

  Hm, SGT jedynie w 1 milionie sztuk do końca roku? Coś słabo :)

 • 0

  4. ~muny  2010-12-05 15:54:08  host: 88-199-35-2.tktelekom.pl

  Proszę o rozwiązanie mojego "case'u". Zapomnijcie na chwilę o kontrowaniu, podważaniu, etc. po prostu uwierzcie na chwilę, że to prawda i ... Wyobraźcie sobie, że macie pomysł na aplikację na tableta. I nie chodzi o kolejną grę ale taką aplikację, która sprawiłaby, że tablet z Predatora (drapieżnika pożerającego inne elektroniczne zwierzęta), którym stara się zostać - stałby się unikalnym Awatarem, czyli urządzeniem, które robiłoby coś, co żadne inne urządzenie nie robi i nie może robić. Dzięki tej aplikacji stałby się "nowym gatunkiem". Narzędziem takim jak np. "piła spalinowa". Nie wszyscy muszą jej używać, ale są takie zawody, dla których jest kluczowa. Załóżmy, że zainteresowanych tą "piłą" byłoby ok 30% userów tabletów. Co byście zrobili? Załóż że aplikacja jest prosta a Ty nie jesteś programistą. Jakie scenariusze działań byście rozważali? jakie kroki podjęli? Pozdrawiam muny@vp.pl

 • 0

  5.  2010-12-05 17:42:00

  Dziś wyjątkowe urządzenie mobilne to takie, które uwalnia nas od wszystkich innych (słowo klucz-wszystkie), ewentualnie zastępujące i pozwalające korzystać z tych nieprzenośnych. A tabletom wróżyłem świetlaną przyszłość w 2004 roku, wyraźnie ktoś opóźniał ten wybuch stawiam na spółkę MS&Mac.

 • 0

  6.  2010-12-06 23:06:53

  po co komu te ipady, ani to nie zadzwoni ani zdjęcia czy filmu nie nakręci, ani to mobilne ani tanie. galaxy tab przecież wyraźnie bije na głowe ipada.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-57-230.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet