Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość smartphone-ów w jasnych kolorach

Przyszłość smartphone-ów w jasnych kolorach

WitekT 27 Sierpnia 2004 17:29

0 0

W ciągu najbliższych 5 lat rynek zaawansowanych telefonów komórkowych, tzw. smartphone’ów, zanotuje ogromny wzrost – twierdzą analitycy z In-Stat/MDR.

Przełom ma nastąpić za 12-18 miesięcy, a przez kolejne lata ma utrzymywać się średni wzrost sprzedaży na poziomie 44% rocznie. Powodami wzrostu popytu mają być przede wszystkim coraz mniejsze gabaryty urządzeń, spadające ceny oraz lepsza integracja usług głosowych i poczty elektronicznej. Coraz szersza oferta pozwala też wybrać modele dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorców.
Na dynamicznie rozwijającym się rynku dominować będą modele z systemem Symbian, za nimi uplasują się telefony wykorzystujące oprogramowanie Microsoftu.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~bakulik  2004-08-29 19:45:00  host: qu198.internetdsl.tpnet.pl

    Niedługo wszyscy zapomną, że telefon służy głównie do dzwonienia. Kiedyś rewolucją były sms-y, dziś gdy telefon nie ma aparatu, javy i polifonii, zaraz się mówi, że jest do d***. O kolorowym wyświetlaczu nie wspomnę. Ale taka jest cena postępu. Może to i dobrze, że wszystkie te urządzenia się integrują, ale i tak komórka komputera nigdy nie zastąpi. Chociaż w niektórych sytuacjach taki podręczny dostęp do np. e-maili się przydaje. Ale np. edycja tekstu na ekranie 160x128px to raczej kiepski pomysł...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet