Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość polskich telekomów komórkowych to konsolidacja

Przyszłość polskich telekomów komórkowych to konsolidacja

WitekT 25 Marca 2008 11:19

0 0

Spodziewam się, że w Polsce wystąpią te same procesy co w Europie, gdzie wśród operatorów komórkowych trwa konsolidacja - powiedział Klaus Hartmann, prezes PTC, w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Ale to nie oznacza, że zmniejszy się konkurencja. Nadal będzie duża. Mam nadzieję, że operatorzy będą konkurować ze sobą jakością usług i infrastruktury. Tylko taka konkurencja przynosi rozwój rynku - powiedział Hartmann.




Hartmann powiedział, że w tym roku na rynku pojawią się nowi wirtualni operatorzy, ale też nie wyklucza, że któryś z działających już MVNO zejdzie z rynku. Nie spodziewa się znaczących spadków cen usług ani pojawienia się też zupełnie nowych usług, które szybko podbiją rynek masowy.

Hartmann przewiduje, że w ciągu 5 lat nowi gracze na rynku, w tym Play, nie będą mieli więcej niż kilka procent rynku. Nie określił jednak dokładnie wielkości całego rynku - ani pod względem penetracji, ani przychodów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 88
  • 0

    70. ~orangutan  2008-03-26 11:13:13  host: egu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    69 rozumiem rozumiem i czuje sie niemal skarcony ale tak jak powiedziałem - ja w swoich wypowiedziach nigdy nie zaczynam atakować ani tym bardziej wyzywać konkretnej osoby , ale jeśli ktoś łamie te nieopisaną regułe i ujada w moim kierunku to ja nie zamierzam być grzecznym chłopcem podkulającym uszy i dającym się obrażać rozumiesz?

  • 0

    71.  2008-03-26 15:22:14

    ~orangutan - tylko co da w takim przypadku chwalenie się "elokwencją" podwórkową? Nic... Więc po cholerę obelgami na obelgi reagować? Dla własnej satysfakcji? Dla własnej satysfakcji nieco bardziej inteligentne sposoby powinieneś stosować a nie podwórkową gwarę ;-)

  • 0

    72. ~orangutan  2008-03-26 16:40:20  host: egu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    słuszna uwaga wlo - będę miał to na uwadze i następnym razem nie dam się sprowokować - nie jest to tego warte pozdro

  • 0

    73. ~  2008-03-26 18:10:37  host: 67.159.54.24

    @66: człowieczku malutki jakby wprowadzono tu takie zasady to by Cię nie było na tym wortalu ! :) SirMarK nie zdążyłby kasować :)

  • 0

    74. ~  2008-03-26 18:11:15  host: 67.159.54.24

    @72: dodaj jeszcze: "i nie będę prowokować innych".

  • 0

    75. ~  2008-03-26 18:13:10  host: 67.159.54.24

    Wypowiedź nr 70 jest po prostu boska! @SirMarK nie sądzisz? :D

  • 0

    76.  2008-03-26 18:59:45

    ja moge tylko zaapelowac o pilnowanie jezyka.. wole robic cos innego niz ciagle kasowac komenty.

  • 0

    77. ~orangutan  2008-03-26 19:05:55  host: egu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    73 , 74 ,75 po 1 naucz sie pisać w 1 poście jeśli nie umiesz sie podpisac bo ludzie mogą mylnie uznać, że to rózne osoby piszą choć mało jest takich co nawet sie podpisać nie umieją oraz mają wiele wspólnego z kwistasem (zresztą to jest kwistas) a moja wypowiedz jest nie mniej boska niż twoja infantylna

  • 0

    78. ~orangutan  2008-03-26 19:19:42  host: egu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podejrzewam że kwistas żeby sie dowartościować pisze komenty z różnych kompów - zarówno w tym temacie forum jak i w niektórych innych wypowiedzi użytkownika 67.159.54.24 dziwnym trafem pojawiają się zaraz po wypowiedziach kwistasa (wystarczy prześledzić kilka aktualnych wątków) i dziwnym "zbiegiem okoliczności" atakują to samo :) oj niektórzy widze muszą sami sie dowartościowywać ,żeby poczuli aprobate społeczeństwa i wiare we własne racje

  • 0

    79. ~tymis  2008-03-26 19:53:06  host: proxy4.tkdami.net

    *SirmarK: ja uważam tak, że skoro jest zastrzeżone prawo do kasowania pewnych wpisów to powinno być one egzekwowane. Skoro nie ma wydzielonej moderacji komentarzy to jedyną, która może to robić jest Redakcja w osobach Administratorów. Egzekwowanie zapisów, które się samemu wprowadziło a więc reagowanie na wulgaryzmy i obraźliwe wpisy sprowadza się obecnie do kasowania (niektórych) wpisów i rzeczywiście jest to czynność, która nie może być pasją. Tym niemniej ktoś to jednak powinien robić bo inaczej powtarza się sytuacja jaką widać już od pewnego czasu. W Twoich komentarzach dotyczących sprawy widzę najzwyklejszą pobłazliwość dla pewnych zachowań ale ostatecznie to Wasz portal i sami ustalacie tu zasady.

  • 0

    80. ~kazimierz marcinkiewicz  2008-03-28 22:43:51  host: 67.159.54.24

    78: a ja podejrzewam ze ty jestes sfrustrowany skalarek i co ty na to?

  • 0

    81. ~orangutan  2008-03-29 11:45:22  host: egb254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    80 nic bo większego debilizmu nie słyszałem a skalarek to typowy przykład jak za szerzenie własnych poglądów (do których każdy miec prawo powinien) ludzie moga się przypieprzyć niczym zomo - więc gratuluje ci pogdlądów szkoda tylko że żal w dupie ściska patrząc na atmosfere jaka tu na telepolis panuje - zomo jest wszędzie

  • 0

    82. ~  2008-03-31 00:44:25  host: 80.51.91.252

    zapomniałeś, że red. skalarek wciska innym swoje poglądy - wciskanie na siłę a szerzenie to dwie różne sprawy ;D

  • 0

    83.  2008-03-31 10:21:35

    ojoj,widzę ze idzie dyskusja o kulturze?:) zaraz sobie poczyta te niekulturalne i się do nich odniosę:)

  • 0

    84.  2008-03-31 10:34:05

    no tak , i wyszlo ,że niekulturalny jest ORANGUTAN - pierwszy do trwalego zbanowania:/ powaliło ciebie??:P spokój mi tu !!

  • 0

    85.  2008-03-31 10:35:59

    a ORANGUTAN ORANGE do trwalej likwidacji;)

  • 0

    86.  2008-03-31 10:38:55

    olek_skype - może jeszcze kogoś? Myślę, że się chłopaki dogadają - choć lepiej by było jakby to robili na GG :/

  • 0

    87. ~orangutan  2008-03-31 10:48:50  host: efg59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype a możesz uściślić dlaczego to rzekomo orangutan jest niekulturalny? :) bo to raczej mnie się zaczyna obrażać za prezentowanie własnych poglądów których nigdy nie narzucam a jedynie prezentuje ( a ci co to robią czują się bezkarnie) a jeśli ktoś nie czyta wszystkiego tylko tak po łepkach nie rozstrzygając jak się wszystko zaczęło tak jak ty to twoja ocena jest naprawde marna i bardzo subiektywna - każdy kto śledził od początku widział ,że to raczej mnie obrażano za to ,iż ośmieliłem się wyrazić swoje dobre zdanie o play bądz negatywne o orange - tak więc taka pobieżna ocena kogoś teoretycznie bezstronnego może jedynie świadczyć o kompletnym braku obiektywizmu oraz o tym ,że warto się przyjrzeć sobie czy oby na pewno nie jest się samemu "człowiekiem małego formatu"

  • 0