DAJ CYNK

Przyszłość Polkomtela wg Bauca

sirmark

Wydarzenia

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, wierzy w usługi finansowe w komórkach. I w podział operatorów na tych od infrastruktury i tych od sprzedaży usług - pisze Puls Biznesu.

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, wierzy w usługi finansowe w komórkach. I w podział operatorów na tych od infrastruktury i tych od sprzedaży usług - pisze Puls Biznesu.

— Gdy będę odchodził z firmy, Polkomtel ma być największą spółką telekomunikacyjną na rynku pod względem wartości. Jesteśmy niezależni od międzynarodowych koncernów, co sprawia, że wszystkie strategiczne decyzje zarządu są rezultatem inicjatywy wewnętrznej i uwzględniają w szerokim zakresie specyfikę polskiego rynku. To daje pole do popisu. Będziemy najwięksi i najlepsi — zapowiada Jarosław Bauc. To ambitny plan, ale prezes nie chce precyzować o jakim horyzoncie czasowym mowa.

Za poprzedniej kadencji Jarosław Bauc zasłynął z programu oszczędnościowego. Teraz snuje wizje rozwoju rynku telefonii komórkowej. Dość zaskakująco sugeruje, że Polkomtel może pójść w stronę modelu operatora infrastrukturalnego.

Operatorzy mogą podzielić się na infrastrukturalnych, którzy zajmą się obsługą i rozbudową infrastruktury, oraz firmy zajmujące się marketingiem i rozwijaniem produktów i usług. Istniejący operatorzy mogą zdecydować się na wydzielenie własnych sieci w osobne spółki. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jeden z operatorów postanowił zrealizować taki scenariusz. Może będziemy to my - mówi Jarosław Bauc.

Jarosław Bauc wierzy w rozwój operatorów wirtualnych. W tym roku może zostać podpisanych jeszcze kilka umów. Chcę także postawić na usługi finansowe w komórkach.

Głęboko wierzę w integrację telefonii mobilnej z sektorem finansowym. Telefon zastąpi inne formy płatności. Mówię tu zarówno o mikropłatnościach, jak i o poważniejszych - dodaje Jarosław Bauc. Operator współpracuje z udostępniającym mobilne płatności mPayem, a także z Mastercardem, który też chce stworzyć drugi system mobilnych płatności. Z wypowiedzi prezesa wynika, że Polkomtel pracuje nad własnymi rozwiązaniami.

Według Bauca telefon stanie się w przyszłości głównym elementem płatności i podpisywania umów. To kwestia 3-5 lat, a zwycięży ten, kto pierwszy wejdzie na rynek. Usługi dodane to przyszłość dla telefonii komórkowej, a za 15 lat usługi głosowe mają być bezpłatne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł