Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłość Polkomtela wg Bauca

Przyszłość Polkomtela wg Bauca

sirmark 13 Sierpnia 2008 11:37

0 0

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, wierzy w usługi finansowe w komórkach. I w podział operatorów na tych od infrastruktury i tych od sprzedaży usług - pisze Puls Biznesu.

— Gdy będę odchodził z firmy, Polkomtel ma być największą spółką telekomunikacyjną na rynku pod względem wartości. Jesteśmy niezależni od międzynarodowych koncernów, co sprawia, że wszystkie strategiczne decyzje zarządu są rezultatem inicjatywy wewnętrznej i uwzględniają w szerokim zakresie specyfikę polskiego rynku. To daje pole do popisu. Będziemy najwięksi i najlepsi — zapowiada Jarosław Bauc. To ambitny plan, ale prezes nie chce precyzować o jakim horyzoncie czasowym mowa.

Za poprzedniej kadencji Jarosław Bauc zasłynął z programu oszczędnościowego. Teraz snuje wizje rozwoju rynku telefonii komórkowej. Dość zaskakująco sugeruje, że Polkomtel może pójść w stronę modelu operatora infrastrukturalnego.

Operatorzy mogą podzielić się na infrastrukturalnych, którzy zajmą się obsługą i rozbudową infrastruktury, oraz firmy zajmujące się marketingiem i rozwijaniem produktów i usług. Istniejący operatorzy mogą zdecydować się na wydzielenie własnych sieci w osobne spółki. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jeden z operatorów postanowił zrealizować taki scenariusz. Może będziemy to my - mówi Jarosław Bauc.




Jarosław Bauc wierzy w rozwój operatorów wirtualnych. W tym roku może zostać podpisanych jeszcze kilka umów. Chcę także postawić na usługi finansowe w komórkach.

Głęboko wierzę w integrację telefonii mobilnej z sektorem finansowym. Telefon zastąpi inne formy płatności. Mówię tu zarówno o mikropłatnościach, jak i o poważniejszych - dodaje Jarosław Bauc. Operator współpracuje z udostępniającym mobilne płatności mPayem, a także z Mastercardem, który też chce stworzyć drugi system mobilnych płatności. Z wypowiedzi prezesa wynika, że Polkomtel pracuje nad własnymi rozwiązaniami.

Według Bauca telefon stanie się w przyszłości głównym elementem płatności i podpisywania umów. To kwestia 3-5 lat, a zwycięży ten, kto pierwszy wejdzie na rynek. Usługi dodane to przyszłość dla telefonii komórkowej, a za 15 lat usługi głosowe mają być bezpłatne.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~ziomek13  2008-08-13 18:08:50  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dbasz o reputacje? dobre,ja próbuje np wytłumaczyc ludziom dlaczego ceny za rozmowy nie spadają,mam szlachetniejsze cele

  • 0

    46. ~ziomek13  2008-08-13 18:13:05  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ty wytłumacz z IP-wpis nr 26 a nie ja mam robic cos za ciebie,zazwyczaj tylko winny sie tłumaczy

  • 0

    47.  2008-08-13 18:22:14

    Nie , nie bede nic wiecej tlumaczyc , to wystarczy , nie moglem tego pozostawic bez reakcji. Powiem tylke , ze z tego co wiem , a w tym temacie wiem niewiele , mamy dynamiczne IP i znane sa takie przypadki kiedy ktos sie gdzies logowal , nie wylogowal sie , a inny uzytkownik logujacy sie do sieciu u tego samego dostawcy internetu dostawal "wczesniejsze" IP i np. mogl sie dostac do uslugi z ktorej wczesniej korzystal dany uzytkownik. Ostatnio zalogowalem sie z eranetu do sklepu helion.pl i mialem zaznaczone jako przegladniete podreczniki o tematyce ktore mnie wogole nie interesuja. Teraz Ty poprzyj przykladami lub wiedza praktyczna tezy ktore wysuwasz.

  • 0

    48.  2008-08-13 18:23:24

    I wybacz , ale naprawde , hmmm , niewiele interesujacego w moim odczuciu macie do powiedzenia , wogole mnie nie interesuje rozmowa z Wami.

  • 0

    49.  2008-08-13 18:36:32

    Nastepna rzecz , o ile dobrze licze , 6 cyfr w hoscie , daje pule 999tysiecy 999 numerow IP , pomysl czy jest mozliwe przy sciagnieciu 100 milonow razy MiniOpery (nie jest to oczywiscie tozsame z liczba uzytkownikow) , by kazdy mial inny host , druga sprawa , jakie jest prawdopodobienstwo przy 999999 numerow IP , dostac teraz ten sam host , jaki mial uzytkownik ktory was obrazal.

  • 0

    50. ~ziomek13  2008-08-13 18:36:43  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ludzie sa dziwni jak ty np ale nie tylko,mam starter mobilkinga do wydzwonienia,jak go odpalilem to przyszedl sms ze ktos tam dzwonil,nie znam czlowieka i tlumaczylem idiocie full razy jak odebralem i pisalem mu ze go nie znam i pomylka,gosciu dzwoni nadal a ja na mk mam wylaczony glosnik,jego nr to 783021892 pogadaj sobie z nim-dogadacie sie moze

  • 0

    51. ~ziomek13  2008-08-13 18:38:18  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na mobilkinga nie dzwoni mi nikt bo mam zloty nr w orange poza tym oszolomem

  • 0

    52. ~ziomek13  2008-08-13 18:39:07  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    narazie

  • 0

    53. ~  2008-08-13 18:39:27  host: h141.radzionkow.net

    cisza mamy dyskutować o telefonii a nie o waszych kłótniach :D

  • 0

    54.  2008-08-13 18:42:46

    Ostatnia rzecz , nie zwyklem bawic sie jak juz pisalem w dr. Jakkyle i mr. hyde , nie mam dwoch obliczy na potrzeby forum czy czegokolwiek innego , jesli zas ktos mnie obraza , odpowiem mu czasem tak samo , jesli uznam , ze jest to wlasciwe i jest to ostatecznosc. Tobie zas mlody czlowieku radze podworkowe maniery zachowac dla swoich kolegow i przeczytac pod polem komentarza , jakie konsekwencje mozesz poniesc za pisanie o kims "debil". Nie jestes dla mnie razem z Kwistasem partenerem do rozmow , z tego wlasnie miedzy innymi "podworkowego" powodu.

  • 0

    55.  2008-08-13 20:04:00

    ziomek13*** jesli nieznasz sie na routingu/NAT/klasach/podklasach/ itp to prosze Cie,aleprzestan p...lic farmazony tylko po to,by zablysnac. To, ze w neostradzie nie trafisz drugi raz na ten sam IP, zawdzieczasz tylko temu, ze TP ma cala pule 83/8 (i nie tylko ta)Opera moze posiadac raptem klase /24 wiec prawdopodobne zalapanie sie na ten sam adres jest jak najbardziej mozliwe. Ba! W tym samym czasie z tego samego IP moze "wychodzic" kilka osob...

  • 0

    56.  2008-08-13 20:11:15

    I dlatego wlasnie jestem za maska IP. Czyli nie pelnym, a czesciowo ukrytym. Witek, SirM, jest szansa na takowe modyfikacje ?

  • 0

    57.  2008-08-13 20:16:45

    ***ziomek , dostalem teraz IP takie samo jak 2 i 20 a mialem sporo innych w miedzyczasie. I co teraz? Macie razem z kwistasem tyle odwagi by poza obelgami przeprosic mnie za cos czego nie zrobilem? Loguje sie tylko i wylacznie z Mini , bo na Safari wszystko mi przeslaniaja reklamy a jak wylacze JS nie moge dodac komentarza. Jeszcze raz mowie - odcinam sie od wszelkich tego typu anonimowych bezpodstawnych awantur.

  • 0

    58.  2008-08-13 20:18:13

    A tak swoja droga, produkujcie sie drogie zuczki, korzystajcie z waszych 5ciu minut chwaly podczas trollowania komentarzy czy forum - bezloginowe przypadki beda zawsze i wszedzie - i dopoki ich wypowiedzi nie beda wartosciowe, sami ludzie beda okazywali sie tylko i wylacznie smieciami, a ich wypowiedzi beda gowno znaczyly w ostatecznym rozrachunku. I jak gowno splyna stad predzej, czy pozniej - albo po prostu nikt ze stalych userow nie bedzie sie liczyl z ich zdaniem - eg vide tempik (wychodzi prawie-ze na to samo :). A tak poza tym, proponuje kazdemu, kto loguje sie z eranetu albo mobilnego plusa, orange'a, play czy tez opery mini zarzucic, ze jest issa albo kims innym - gratuluje paranoi umyslowej :) (bo byly jeszcze osoby, ktore pisaly bez nicka wczesniej z mini, tylko trzeba byc tu troche dluzej, niz te mrugniecie okiem, jak wiekszosc trolli zagrodowych pokroju "leszka z warszawki" czy innych takich :>

  • 0

    59.  2008-08-13 20:57:54

    ziomek13*** PS. Co myslisz o moim hoscie? ;)

  • 0

    60. ~lukasm  2008-08-13 21:32:54  host: 77-254-148-59.adsl.inetia.pl

    #empirus: ziomek ci pewnie nie odpowie, więc zrobię to ja - masz bardzo fajnego hosta.

  • 0

    61.  2008-08-13 21:44:41

    #59: mocne ;-)

  • 0

    62. ~  2008-08-13 21:48:26  host: p11-01.opera-mini.net

    A wracajac do meritum: abo 25zl/mies., pierwsze 12mies. abo 0zl, sms, mms, rozmowa wewn. sieci za darmo, do pozostalych 35gr/min, do tego porzadny telefon za 50gr. Nie nie, w plusie to bedzie za 15 lat, to oferta Tele2 kompis w Szwecji www.tele2.se Biorac pod uwage szwedzkie zarobki i polskie, to mamy najdrozsza telefonie w calym kosmosie. /mrowkolew

  • 0

    63. ~issa  2008-08-13 21:54:04  host: inet20909nj-0.eranet.pl

    Dzięki ***empireus , jestem Ci wdzięczny , Twój wywód teoretyczny i faktycznie mocny pokaz praktyczny , rozwiał mam nadzieję wszystkie wątpliwości. Ps. Widziałem kiedyś , jak pewien news już zniknął z pola widzenia komentarz z Twoim podpisem i "szparkami" w hoście , też się zastanawiałem czy to ten sam Empireus. Teraz już wiem , że robisz na luzie takie rzeczy:)

  • 0

    64. ~tl111  2008-08-16 11:20:47  host: 195.225.71.137

    Ciekawe podejście. Widocznie plus niezle wychodzi na wspolpracy z playem. Tylko czy to obnizy koszty polączeń ? wątpie.

Dodaj swoją opinię