Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przyszłoroczne plany ERG

Przyszłoroczne plany ERG

WitekT 17 Grudnia 2004 14:49

0 0

Podczas 11 posiedzenia plenarnego Europejskiej Grupy Regulatorów, które odbyło się w dniach 2-3 grudnia 2004 r. przyjęty został projekt planu pracy ERG i IRG na rok 2005. Projekt ten został przekazany do konsultacji publicznych.

Zakres tematyczny niniejszego programu obejmuje szereg zagadnień z zakresu sektora łączności elektronicznej za wyjątkiem treści, która nie jest przedmiotem regulacji wynikających z pakietu regulacyjnego sieci i usług łączności elektronicznej z 2002 r.

W związku z faktem, iż plan pracy na rok 2004 okazał się zbyt ambitny i trudny do zrealizowania postanowiono, iż w roku 2005 organy regulacyjne będą dążyły do zrealizowania tylko tych zadań, które zostały określone jako priorytetowe.

Aktywność ERG na rok 2005 został sklasyfikowana w 3 kategoriach biorąc pod uwagę ich stopień ważności:
I stopień ważności - najbardziej istotne problemy regulacyjne oraz wynikające z nich zadania dla organów regulacyjnych. W ramach tej kategorii przyjęto następujący plan:
przygotowanie raportu na temat rynku usług szerokopasmowych w UE,
przygotowanie wspólnego stanowiska na temat aspektów regulacyjnych odnośnie VOIP,
przygotowanie raportu na temat dotychczasowych doświadczeń wynikających z analizy rynków, wyznaczania znaczącej pozycji rynkowej oraz nakładania środków regulacyjnych,
dalsze prace nad wspólnym stanowiskiem odnośnie zastosowania środków regulacyjnych na bazie nowego pakietu regulacyjnego,
opracowanie wspólnego stanowiska odnośnie rynku usług roamingu międzynarodowego, w szczególności (wspólne stanowiska odnośnie definicji rynku, odnośnie potrzeby zastosowania środków regulacyjnych oraz raport zawierający propozycje wspólnych działań organów regulacyjnych).

II stopień ważności - Opinie ERG wobec propozycji aktów prawnych Komisji Europejskiej. W ramach tej kategorii zawarte są następujące pozycje:
Opinia ERG na temat nowelizacji Zalecenia na temat rynków właściwych,
Opinia ERG na temat konsultacji prowadzonych przez KE dotyczących zakresu pojęcia usługi powszechnej,
Opinia ERG odnośnie zastosowania postanowień art. 5.1 Dyrektywy o dostępie.

III stopień ważności - wszystkie inne praktyczne działania grupy – gromadzenie informacji, wymiana informacji, doświadczeń, spotkania, dyskusje. W ramach tej kategorii zawarte są następujące działania:
sporządzanie benchmarków dotyczących wysokości stawek interkonektowych,
wypracowanie zasad najlepszej praktyki w zakresie kontroli cenowej oraz księgowości regulacyjnej.

W dniu 14 stycznia 2005 r. odbędzie się w Brukseli spotkanie konsultacyjne poświecone przedstawieniu i omówieniu zainteresowanym stronom planu pracy ERG na rok 2005. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tej stronie.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet