Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przystawka satelitarna dla iPhone'ów

Przystawka satelitarna dla iPhone'ów

sirmark 12 Kwietnia 2013 19:37

4 2

thuraya satsleeve Firma TS2 udostępnia Thuraya SatSleeve - specjalną przystawkę do telefonów iPhone 4 i iPhone 4S, która umożliwia wykonywanie połączeń w sieci satelitarnej.

SatSleeve został przygotowany dla modeli Apple czwartej generacji. Udostępnia połączenia satelitarne z naszego własnego telefonu oraz alarmowe bez iPhone'a. Urządzenie zawiera wbudowany akumulator oraz wysuwaną antenę, co ułatwia jego użytkowanie w terenie. Łączy się ze smartfonem przez moduł Bluetooth po instalacji specjalnej aplikacji w telefonie.

Oferta została przygotowana z myślą o wszystkich osobach, które podróżują w regiony pozbawione łączności GSM na czterech kontynentach (Europa, Azja, Afryka, Australia). Sieć Thuraya jest dostępna wysoko w górach, na pustyniach, stepach, oceanach, morzach, jeziorach i bezludnych wyspach.




SatSleeve kosztuje równowartość 490 dolarów. Dla porównania za telefon satelitarny trzeba zapłacić równowartość 915 dolarów netto. Przygotowywana jest także wersja przystawki dla iPhone'a 5 i ma się ona pojawić w połowie roku.

TS2 to dostawca systemów komunikacji satelitarnej. Firma świadczy globalne usługi telekomunikacyjne w zasięgu międzynarodowych satelitów.

Źródło tekstu: TS2     

Dodaj do:

Tagi: apple | thuraya

w sumie: 43
  • 0

    25.  2013-04-13 12:57:19

    Czyli co, przystawke uznajemy jako telefon (nie trzeba rozumiem nic wiecej). Czy plan taryfowy bedzie mozna sobie wybrac czy wlasnie haczyk polega na tym ze jest tylko jeden (np. najdrozszy)? Ktos rozgryzal glebiej ten temat (zamiast pierdzielic od rzeczy i najezdzac jeden na drugiego)? Jak z karta SIM? Zakladam ze tez jest jakas... Kiedys byla ciekawa oferta na unlimited polaczenia w danej strefie geograficznej (calkiem sporej) za 34,99 eur, od tamtego czasu nie zglebialem tematu ale teraz chyba ponownie trzeba go zglebic.

  • 0

    26.  2013-04-13 17:34:40

    Ja jestem tutaj tylko użytkownikiem i chciałbym zaznaczyć że umywam ręce od tego co IGOR tutaj wygaduje. A Igorowi proponuję żeby wypowiadał się TYLKO I WYŁĄCZNIE we własnym imieniu. Ja go nie upoważniałem do czegokolwiek.

  • 0

    28. ~waldek  2013-04-13 18:53:22  host: user-94-254-192-192.play-internet.pl

    ~mikkel. igor dobrze napisał , wyrazil sie precyzjne i ja sie pod tym tez bym podpisał. zas co do ciebie to widac zes młody tu ...i nie chlap w klawiature swoich wypocin. bo spamujesz tylko. w tym watku o przystawce tam powyzej juz ktos ci dobrze poradzil czym i gdzie masz sie stuknac

  • 0

    29.  2013-04-13 19:21:42

    27: bardzo bym Ciebie prosił, żebyś nie pouczał mnie w jaki sposób mam redagować teksty. Robimy tak od 9 lat i nie zamierzamy tego zmieniać. Jeżeli chcesz sobie porównać teksty, to go sobie znajdź sam. To, że nie rozumiesz zaproponowanego przez nas porównania nie oznacza, że ono nie ma sensu. To oznacza tylko i wyłącznie tyle, że Ty tego nie rozumiesz. Cena przystawki to cena przystawki, cena telefonu to cena telefonu. Przystawki kupują z reguły osoby, które już MAJĄ telefon, więc po co im sumaryczna cena? To porównanie jest skierowane do nich - mogą mieć przystawkę za tyle, dzięki temu mają funkcjonalność telefonu satelitarnego za tyle i tyle. Poza tym czy cena iPhone'a jest jakąś wielką tajemnicą? My ją tylko znamy? Nie umiesz jej sobie znaleźć i dodać? To naprawdę nie jest nasz problem, wybacz. To już mój ostatni komentarz w tym temacie - każdy kolejny zostanie skasowany. Jeżeli czujesz potrzebę dalszej rozmowy, to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL - tam możemy kontynuować rozmowę. Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco klarownie (nie było tu żadnych kwot, które należy dodać).

  • 0

    30.  2013-04-13 19:22:44

    waldek: pierwsze i ostatnie ostrzeżenie za nic nie wnoszący do dyskusji komentarz. Kolejny zostanie skasowany. Jeżeli czujesz potrzebę porozmawiania na ten temat, zapraszam do działu TELEPOLIS.PL na forum.

  • 0

    34. ~...  2013-04-14 12:31:06  host: 213-241-95-31.ip.netia.com.pl

    Troche bez sensu. Nikt tej plastikowej zabaweczki nie bedzie bral w ekstremalne warunki bo ona nie wytrzymalaby nawet jednej burzy piaskowej na pustyni. Po co wiec tel. satelitarny? Dziwy produkt.

  • 0

    35. ~Mike  2013-04-14 15:36:30  host: 89-71-232-90.dynamic.chello.pl

    Posluchaj Witku, zaszlo tu pewne duze nieporozumienie... Cena Iphona z przystawka to jakies 900$ a telefonu satelitarnego tylez samo. Wiec to jest jedynie dla ludkow okazyjnie wyjezdzajacych w teren bez pola GSM. A tak ma marginesie, troche wiecej pokory i dystansu do komentarzy...

  • 0

    36. ~~~~  2013-04-14 16:12:38  host: 81.219.62.66

    "waldek: pierwsze i ostatnie ostrzeżenie za nic nie wnoszący do dyskusji komentarz. Kolejny zostanie skasowany" natomiast panowie piszący o kubkach itd. 9 10 12 13 14 15 według szanownej cenzury wnoszą tak dużo do tej dyskusji, że nie ma potrzeby zwracania uwagi,... a zapomniałem oni nie pocisneli telepolis... Witku żenada, ktoś pocisnie to zaraz będzie skasowany, lecz ktoś nap******* na kogoś czy pisze o głupotach może robić to cały czas. I to mnie właśnie najbardziej denerwuje w tym bardzo "obiektywnym serwisie", co nie zajrze tu to są równi i równiejsi.

  • 0

    37. ~  2013-04-14 17:38:37  host: user-94-254-210-165.play-internet.pl

    @WitekT, już nie chce mi się rozpisywać nad tym samym. Jestem #27 i ten wcześniejszy. I podoba mi się komentarz Mike. Podpisuję się pod tym wszystkimi ośmioma kończynami: troche wiecej pokory i dystansu do komentarzy.

  • 0

    38. ~  2013-04-14 17:44:30  host: user-94-254-211-139.play-internet.pl

    Dodam, że nie przekonałeś mnie. Fatalne porównanie i tyle. Weź w końcu do siebie krytykę, bo kasowanie komentarzy niewygodnych źle wpływa na Twój wizerunek redaktorski. A czytelnicy są od tego, żeby wasze zachowanie "strugać". Nie umiesz się dostosować? Przykra sprawa - zadufanie w sobie, brak pokory itp... Ja natomiast nie zamierzam przestać krytykować waszego braku rzetelności.

  • 0

    39. ~waldek  2013-04-14 18:54:43  host: user-94-254-192-18.play-internet.pl

    witek t - tu pan i rzadzi . wpada tu , wycina co mu nie pasuje i tak byc musi . nie jest istotny poziom merytoryczny wpisu, a liczy sie słuzalczosc i pełna akceptacja jego poczynań. krytyka jest zabroniona bo jak nie to ów medrzec jedynej , słusznej prawdy wpis usuwa a ty dowiadujesz sie ze nie rozumiesz, ze nie jest to merytoryczna krytyka itp ...itd.... jednakze arogancja , pycha i lekceważenie opini czytelnikow nie jest nieograniczona " panie redaktorze " wszystko bowiem trwa do czasu.

  • 0

    40. ~...  2013-04-14 20:21:54  host: 213-241-95-31.ip.netia.com.pl

    @waldek tracisz czas. Tacy są zawsze wielcy w swoich oczach, co zabawne, w momencie przekroczenia progu biura i wyjścia na ulice już nikt inny tego nie dostrzega - ot, kolejny zwykły, przecietny, szary człowiek. Ilu ja już takich znałem... Ironia życia.

  • 0

    41.  2013-04-15 09:29:59

    Ważny jest fakt, że urządzenie łączy się z iPhonem przez BT, a podobno w iPhonie wszystko jest takie poblokowane...?

  • 0

    42. ~  2013-04-15 11:33:28  host: user-188-33-56-63.play-internet.pl

    nie usuwajcie wpisów o kubkach - są super i uśmiałem się do łez w tym smutnym jak p..da mieście :D

  • 0

    43.  2013-04-15 12:43:54

    Zostawiłem komentarze, żeby uświadomić całej reszcie, z jakim poziomem rozmówców muszę się na codzień stykać. Jak kogoś spotykacie w realnym życiu to też go tak wyzywacie? Czy może tylko przed komputerem? Czy tak trudno Wam zrozumieć, że nie chodzi o meritum, a formę Waszych wypowiedzi? Pokorę mogę mieć wobec osób, które same tę pokorę mają - ja naprawdę mam dość braku kultury i włażenia mi na głowę. Sorry, nie piliśmy razem wódki, żeby ktoś mógł do mnie w ten sposób pisać i mnie obrażał i pouczał. Po prostu sobie tego nie życzę.

  • 0

    44.  2013-04-15 12:47:30

    40: a ilu ja znałem takich, którzy w cieniu monitora są wielcy, a poza domem mali i cisi... Jestem ciekawy, czy powiedział byś mi to prosto w twarz, gdybyśmy sie spotkali. Nie, to nie jest żadne wyzwanie, tu nie chodzi o bójkę, bo mam nadzieję, że jesteś tak samo cywilizowanym człowiekiem, jak ja. Zastanawiam się po prostu czy tak samo rozmawiasz z ludźmi i mówisz im takie rzeczy prosto w twarz, czy tylko w komentarzach... Czy może jednak nie mówisz, bo jeżeli ktoś by stał z boku i to usłyszał, to by stwierdził, że jesteś niekulturalny?

  • 0

    45. ~waldek  2013-04-15 12:55:51  host: user-94-254-132-113.play-internet.pl

    niewiele wpisów zostawiłes i nie rób z siebie meczennika sprawy bo jej tu nie ma a ty robisz sie po prostu smieszny z ta napuszona , nadeta poza. działasz jak rasowy cenzor za czasów tzw. komuny. z twojej buty , tupetu, lekcewazenia z jakim wypowiadsz sie o czytelnikach telepolis wynika że niewielu jest tych a którzy sa godni podjecia dialogu przez ciebie/z toba. ale tez i niewielu po tym jak sie do nich odnosisz chciec bedzie. podsumowałes to co rozpetałes swoim wpisem...ale czy cos zrozumiales... : (

  • 0

    46.  2013-04-15 13:08:30

    waldek: i z nowu cały potok inwektyw... Męczennika z siebie nie robię, bo to zbyt błaha sprawa. Ja raczej opisuję sposób zachowania wielu ludzi w internecie, którym wydaje się, że mogą wejść na dowolny serwis i obrażać innych. Kwestię inflacji słów (vide: cenzura) pominę już milczeniem, bo się do tego przyzwyczaiłem. Ale nie znaczy to, że będe to tolerował W SWOIM serwisie.

  • 0

    47. ~waldek  2013-04-15 13:23:44  host: user-94-254-132-113.play-internet.pl

    nie sprowadzaj tego co pisze do " potok inwektyw" zarzut lekcewazenia czy tez okazywania buty to jeszcze nie inwektywy. czy ty rozumiesz znaczenie tego co piszesz? pisze tez , że działasz jak cenzor obecnie ale nie ze zaraz nim jestes. sa to subtelnosci a ktore w kontekscie uzycia ocenic trzeba. nie jestem krytykantem dla bycia nim. cenie sobie telepolis jako zrodło wiarygodne informacji. i niech takim pozostanie. howgh

  • 0

    48.  2013-04-15 15:41:48

    waldek: zaczęło się na inwektywach i hasłach w stylu "czy potrafimy coś więcej poza kopiowaniem newsa i dawajcie linki, bo inaczej jesteście nierzetelni". Jeżeli ciągle nie rozumiesz, że tu chodzi o formę, a nie meritum, to poddaję się, bo nie umiem tego inaczej wytłumaczyć... :-(

Dodaj swoją opinię