Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przynajmniej pięć nowych Nokii w 2017 roku

Przynajmniej pięć nowych Nokii w 2017 roku

orson_dzi 28 Grudnia 2016 09:17

8 2

HMD Global spodziewa się pięciu nowych smartfonów Nokii w 2017 roku. Wszystkie mają mieć ekrany o przekątnej 5 cali lub większej.

Pierwszym zaprezentowanym smartofnem ma być model D1C, który ma zostać zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress na przełomie lutego i marca. Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach. Większa z ekranem o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczością 1080p oraz 3 GB pamięci RAM będzie kosztować ok 200 dolarów. 5-calowy wariant z 2 GB pamięci RAM będzie tańszy o 50 dolarów.




Digitimes powołując się na HMD Global informuje, że w II i III kwartale 2017 roku Nokia zaprezentuje cztery kolejne modele. Zaoferują one ekrany produkcji LG o przekątnej 5 - 5,7 cala i rozdzielczością 1080p lub 2440p.

Źródło tekstu: Digitimes; wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~mkkot  2016-12-28 12:17:00  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    Brak fizycznej qwerty? Postoję.

  • 2

    15. ~gość  2016-12-28 12:26:38  host: public-gprs205923.centertel.pl

    Nokia? To jeszcze istnieje? Kiedyś to były telefony.... a dziś to chyba dowcip?

  • 0

    16.  2016-12-28 12:30:58

    @13: z czym do ludzi, to szrot jest.
    Sensowna alternatywa to tylko Z3C lub pewien Sharp Mini Aquos bodajże 4 z dalekiej Japonii. Reszta konkurencji śpi na razie.. Choć może będzie jeszcze coś z tego, ma wyjść jeden sensowny Chińczyk.
    Jednak jeżeli szukasz z innym systemem, to zostaje Ci raczej tylko iOS (iPhone SE) lub ochłapy z rynku Windows Phone, bo dobrych słuchawek to tam nie znajdziesz.

  • 0

    17. ~16  2016-12-28 12:42:34  host: n06-04-05.opera-mini.net

    Treść wiadomości @16. słuchawki kupuj oddzielnie, nie z telefonem/smarfonem.

  • -1

    18. ~  2016-12-28 12:49:38  host: 168.235.196.63

    @16 idz na bambus małpy nudzić swoim ględzeniem

  • 0

    19.  2016-12-28 13:36:11

    A gdzie modele z fizyczną klawiaturą, poniżej 5 cali?!

  • 0

    20.  2016-12-28 13:41:28

    W muzeum. :-)

  • 0

    21. ~  2016-12-28 13:52:02  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    toms - wyobraz sobie, ze nie kazdy ma te 15-20 lat. Niektorzy traktuja telefon jako narzedzie, a nie konsole do debilnych gierek.

  • 1

    22. ~  2016-12-28 14:50:28  host: ip-5-172-255-93.free.aero2.net.pl

    Nie mogę się doczekać telefonów 7 calowych, a nawet lepiej 9 calowych. Tak aby z mojej kieszeni wystawało część obudowy z dużym logo producenta, najlepiej żeby było podświetlane. Rozumiem, że są ludzie, którzy lubią 5, 6 i więcej calowe smartfony, ale ja takich cegieł nie trawię, wszystko jest robione na jedno kopyto. Szkoda, że nikt nie stara się o wypuszczenie czegoś mniejszego od 5 cali.

  • 0

    23. ~  2016-12-28 15:21:28  host: 89.174.81.114

    @22 JAK NIKTSIE NIE STARA? KUP IPHONE 7 I PO PROBLEMIE, TELEFON MISTRZOSTWO SWIATA POLECAM!

  • 0

    24.  2016-12-28 15:35:40

    świadomość marki nadal spora więc może powrót się udać, tym bardziej, ze zaufanie do samsunga w 2016 drastycznie spadlo

  • 0

    25. ~Ekonomia czy marketing ?  2016-12-28 15:42:43  host: host942312116.microchip.net.pl

    Firma zarządzana przez miernotę, dysponująca prawem do znaku firmowego Nokii szykuje kolejną porażkę dla tej nazwy.
    Ponieważ marnuje jednorazowe marketingowo "wejście smoka" na niczym się nie wyróżniające produkty ,na masowym sofcie. Nie tędy droga. Brak wizji , tylko bajdurzenia typowego "menago" wynajętego za kilka dolarów, o możliwym rynkowym sukcesie.
    Szkoda marki. Kolejny raz nie będzie z czym próbować.
    Tyle dobrych marek zniszczyli masowo produkowani teraz na wyższych uczelniach "menedżerowie".

  • 0

    26. ~Piła  2016-12-28 15:44:03  host: user-94-254-226-74.play-internet.pl

    @22: żadne mistrzostwo. Slotu na kartę pamięci brak, słuchawki trzeba kupić nowe, brak dual sim. A cena dla łosi, którym jak już wydadzą taką kasę, za którą można kupić przy najmniej dwa telefony podobnej klasy, to nie pozostaje nic innego jak tylko chwalić zakup.

  • 0

    28.  2016-12-28 19:10:25

    21- w marcu 2018 kończę 48 lat, ale już dawno zrozumiałem, że nie ma powrotu do klasycznej klawiatury. Też mnie to wkurza, ale cóż, pewne rzeczy odchodzą nieodwołalnie do przeszłości. Jedyne co nam pozostaje, to używać antyków, lub pogodzić się z istniejącym stanem rzeczy.
    Co do samej Nokii. Siła marki i sentyment na pewno odgrywają istotną rolę w postrzeganiu tej firmy zwłaszcza przez naszą, polską klientelę, ale nie tylko. Oby zarządzający nią ludzie wyciągnęli lekcję pokory z przeszłości i zamiast dumnie unosić głowy, byli bardziej wsłuchani w potrzeby rynku. Wszyscy wiedzą, że ta firma przespała właśnie wejście na rynek ekranów dotykowych i nie dostrzegła rozwoju i upowszechniania innych systemów operacyjnych święcie wierząc, że to co proponują jest absolutnie topowe i zawsze znajdzie nabywców. Podobne grzechy pychy popełnia teraz Apple, utrudniając życie fikuśnymi przejściówkami do słuchawek, czy używając coraz bardziej kleju, zamiast wkrętów, a przez to utrudniając maksymalnie serwisowanie swojego sprzętu. Prędzej czy później taka postawa mści się nieuchronnie, a jak uczy życie, pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Oby właściwe osoby zarówno w Nokii jak i Apple wyciągnęły odpowiednie wnioski i mądrze pokierowały rozwojem swoich firm, czego im szczerze życzę.

  • 0

    29. ~fre  2016-12-28 21:59:39  host: 188.146.16.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    "Powrót" Nokii na rynek przypomina zawrotną karierę Note 7...

  • 0

    30.  2016-12-29 17:31:01

    Pare lat temu słyszałem pogłoski na ten temat i zastanawiałem sie jak będą sięprezentowały, czy będą godne zakupu

  • 0

    31.  2016-12-29 17:32:13

    Ciekawe czy powróci Sony Ericsson. Piszciw w komentarzach plis!!!

  • 0

    32.  2016-12-29 17:35:36

    Do toms:jest dużo nowych nokii z klasyczną klawiaturą.
    Proszę wpisać w googlach frazę nokia wszystkie modele, wejść w wyświetlony link czyli strona mgsm.pl i zobaczyć. Myślę że doradziłem coś w tej sprawie.;)

  • 0

    33.  2017-01-17 08:51:00

    @17: "słuchawka" w sensie "telefon", tak jak np. "terminal"

  • 0