Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przykazanie pierwsze: nie aktualizuj

Przykazanie pierwsze: nie aktualizuj

LuiN 23 Sierpnia 2010 17:22

0 0

samsung i9000 Brytyjski Vodafone grozi użytkownikom telefonów Samsung I9000 Galaxy S utratą gwarancji, jeśli zdecydują się na aktualizację oprogramowania. Chodzi o oficjalną aktualizację od Samsunga.

W zeszłym tygodniu użytkownicy "Galaktyk" spostrzegli w Kies (aplikacja do synchronizacji telefonu z komputerem), że dostępne jest nowe oprogramowanie oznaczone JM1. Dzięki niemu Galaxy S działa szybciej, pozbywamy się wielu błędów... i gwarancji jeśli nasz telefon kupiliśmy w Vodafone UK.

Administratorzy forum sieci Vodafone szybko ostudzili zapały osób skorych do szybkiej aktualizacji systemu. Jak się okazuje, warunków umowy gwarancyjnej nie łamie jedynie oprogramowanie przetestowane przez Vodafone i to nawet jeśli aktualizacja pochodzi prosto od producenta.




Ograniczenie wynika nie tyle ze szkodliwości oficjalnych wersji oprogramowania, ile z faktu intensywnego "brandowania" oprogramowania przez sieć z użyciem pakietu aplikacji Vodafone 360.

Użytkownicy "wygnani" przez Vodafone wciąż mogą jednak liczyć na pomoc ze strony Samsunga. Gwarancja producencka w dalszym ciągu obowiązuje, niezależnie od widzimisię sieci, z którą podpisali umowę.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: theregister, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 1

    13. ~wilk100  2010-08-23 19:16:21  host: host-89-231-49-145.wroclaw.mm.pl

    @ 11 klepnij *#0000# i sprawdzic soft . Tam tez sa opcje serwera aktualizacji.

  • 1

    14.  2010-08-23 19:16:22

    Z tego co wiem większość serwisów (też Nokii) nawet jeśli zgłaszasz zupełnie błachą usterkę, to w przypadku dostępności nowszej wersji oprogramowania od tej w reklamowanym produkcie wgrywa taką wersję obligatoryjnie. Poza tym sprawdź kodem *#0000# wersje posiadanego softu a następnie wejdź na stronę http://europe.nokia.com/support/download-software/device-softwar e-update/can-i-update i wprowadź Product Code, który znajdziesz na naklejce pod baterią. Jeśli ze strony Nokii będzie wynikało, że jest nowsza wersja to aktualizację możesz zrobić sobie sam. Nawet jeśli kupiłeś telefon w Play to masz gwarancję producenta! Sprawdź też w Krakowie następujące adresy: ul. Senatorska 2 oraz Starowiślana 44.

  • 0

    15.  2010-08-23 19:20:27

    piokuk (11) - poprzedni mój post jest Tobie dedykowany! ;) Zapomiałem w nim dodać, że ponoć salon i serwis Nokia Care jest przy ulicy Mogilska 21 w Kraku (tel. 012/417 21 25).

  • -1

    16.  2010-08-23 19:22:21

    Vodafone sobie narobi wrogów hehe :D Ciekawe czy jak wyjdzie Froyo to też takie jaja będą mieli xD Vodafone fail

  • 1

    17.  2010-08-23 19:28:33

    wilk100 (13) - jeśli ktoś ma możliwość (stałe łącze, komp i odpowiedni kabel) to lepiej jest robić aktualizację za pomocą programu Nokia Software Updater. Aktualizacja poprzez menu telefonu może pociągnąć sporo kasy za transmisję danych a to zależy od posiadanej taryfy.

  • 0

    18. ~rob  2010-08-23 19:54:20  host: 77-254-69-113.adsl.inetia.pl

    co ciekawe mam Samsunga Wave i da sie legalnie aktualizowac bez debrandowania za pomoca Kies'a i malego myku, ktory podpowiedzial mi pan z serwisu Samsunga :) Soft nadal jest brandowany i nie traci sie gwarki. Brawo dla samsunga za przemyslane zaprojektowanie firmware.

  • 0

    19.  2010-08-23 19:59:37

    rob (18) - a na czym ten "myk" polega?

  • 0

    20. ~  2010-08-23 20:00:12  host: 77-254-221-68.adsl.inetia.pl

    Duży plus za to dla Samsunga! Na zakup tego telefonu miało wpływ wiele czynników, a jednym z nich było zainteresowanie polskiego oddziału Samsunga rzekomymi problemami z zasięgiem... które zresztą jakoś nie uświadczyłem u siebie. Ale po prostu zainteresowanie samej firmy swoim telefonem dobrze rokowało na przyszłość. Czas skończyć z opóźnianiem aktualizacji przez operatorów, niech operator wydaje najpierw swój soft i pozwala wszystkim użytkownikom instalować go bez groźby utraty gwarancji. A potem się może bawić dodatkowo w wydawanie brandowanych ROMów. Ja mam ze sklepu sprzęt to się nie martwię, ale czas właśnie na taka zmiane polityki przez producentów i nieuginanie się przed operatorami. Czekam teraz z utęsknieniem na 2.2, bo w takich słuchawkach nowy soft to bardzo ważna sprawa i wielu użytkowników oczekuje aktualizacji.

  • 0

    21. ~  2010-08-23 20:01:28  host: 77-254-221-68.adsl.inetia.pl

    edit: Czas skończyć z opóźnianiem aktualizacji przez operatorów, niech PRODUCENT wydaje najpierw swój soft i pozwala wszystkim użytkownikom instalować go bez groźby utraty gwarancji.

  • 1

    22.  2010-08-23 20:21:05

    18, 20, 21 - tak się zastanawiam czy te posty nie pisała ta sama osoba? Natomiast moim zdaniem problemy z zasięgiem będą dotyczyły wszystkich producentów, którzy umieścili anteny nadawczo-odbiorcze w dolnej częsci swoich fonów bez względu czy to będą konstrukcje obsługujące tylko 2G czy również 3G! Popularny Samsung Corby (S3650) choć działa na 2G również jest podatny na tzw. "uścisk śmierci". Osobom, które miały do czynienia np. z Samsungiem C5212 Duoz (jedana antena w górnej, a druga w dolenj części) polecam obrócenie w dłoni do góry nogi telefonu i zerknięcie na poziom sygnału obu kart sim. Czasem fanatyzm może czsem być zabójczy nie tylko dla rozsądnych wyborów ale również dla sygnału sieci! ;)

  • 1

    23. ~ala  2010-08-23 20:44:54  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    idiotyzm koncernów jest porażający, sam mam z ery "dedykowany" guzik do internetu, który w oryginale jest programowalny... skończyło się na WYŁĄCZENIU usługi gprs i korzystaniu z innego dostawcy neta - chytry dwa razy traci...

  • 2

    24.  2010-08-23 21:02:15

    ala (23) - poniekąd masz rację bo np. w Erze klawisz ze skrótem do Era Omnix możesz zmienić np. na kontakty, ale w obrandowanym przez Plus-a takim samym telefonie takiej mozliwości nie uświadczysz! Właśnie na tym polega różnica w "głębokości" igerowania opów w soft fabryczny!

  • 0

    25. ~xxxxx  2010-08-23 21:07:39  host: 178-36-189-200.adsl.inetia.pl

    Idiotyzm. Przecz z brandowaniem. Gdybym był producentem telefonów jak Samsung to nie zgodziłbym się na branding. Samsung mógłby wysunąć takie ultimatum. Gdyby np Orange chciałoby brandować Samsungi, a Samsung by się nie zgodził to Orange nie miałoby wyjścia, bo Era, Plus czy Play z miłą chęcią przyjmą bez brandingu. Nowy telefon= nowe umowy na abonament/mix

  • 0

    26. ~xxxx  2010-08-23 21:10:02  host: 178-36-189-200.adsl.inetia.pl

    Nokia e72 z brandingiem Orange chodzi tak samo jak n73 z czystym softem

  • 2

    27.  2010-08-23 21:16:40

    xxxxx (25) - słuszna uwaga, jednak Orange "trzęsie" bardzo pożądanymi dla wielu producentów rynkami. Tak więc Orange może dyktować warunki tym bardziej dla Samsunga, który próbuje zdobywać coraz więcej udziałów na coraz bardziej prestiżowych rynkach.

  • 1

    28.  2010-08-23 21:24:27

    xxxxx (25)- zapomiałem dodać, że promocje, które promują daną markę są dla niej bezcenne!!!!

  • -1

    29.  2010-08-23 21:50:00

    xxxx (26) - święta racja =D Przecież to samo było z starą dobrą nokią e65... branding orange i działy się na niej istne wariacje...

  • 1

    30. ~wtorek  2010-08-23 22:10:25  host: afjp228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...jednak niebrandowane telefony to klasa sama w sobie. Tylko jeden terminal miałem brandowany (ale delikatnie). Nowy, fabrycznie bez simlocka i bez orientacji na operatora terminal potrafi na przykład sam sobie ustawić WSZYSTKIE opcje dostępu do MMS/GPRS/cokolwiek, tymczasem nawet nieblokowany telefon z oprogramowaniem operatorskim czasem wymaga niezłej ekwilibrystyki, żeby dostosować go do potrzeb innego niż pierwotny operatora, dodajmy do tego specjalne opcje w menu i wyższą zwykle cenę terminala w abonamencie (nawet 1zł + utracone korzyści z powodu wzięcia telefonu w promocji) niż na normalnym rynku...

  • 0

    31.  2010-08-23 22:40:34

    wtorek (30) - słuszna uwga!!!

  • 0

    32. ~  2010-08-27 22:57:47  host: 77-254-210-78.adsl.inetia.pl

    @22.Robo -- twoje podejrzenia są nietrafne. Moje posty to 20 i 21, pisałem "edit" bo to poprawka była. Ja pisałem o Galaxy S a gość przede mną o Wave. A za dobre kroki firmę należy chwalić, ale oczywiście większość już się przyzwyczaiła jedynie do krytyki...

Dodaj swoją opinię