Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przychody polskich telekomów w 2Q2009

Przychody polskich telekomów w 2Q2009

WitekT 13 Sierpnia 2009 14:12

0 0

Praktycznie wszystkie telekomy na polskim rynku w II kwartale zanotowały spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Powód - w głównej mierze obniżka stawek MTR.






Wyjątkiem w zestawieniu jest Netia i jej ponad 50-procentowy przyrost przychodów, który wynika z rozpoczęcia konsolidowania w swoich wynikach przychodów przejętego Tele2.

 

Przychód w 2Q09

Przyrost względem 2Q08

TP

2505 mln zł

-4,3%

Polkomtel

2036,5 mln zł

-2,6%

PTC

1958 mln zł

-0,9%

Centertel

1954 mln zł

-2,1%

Netia

373,7 mln zł

53,5%


O obrazie polskiego rynku kart SIM po II kwartale pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2009-08-13 15:32:26

    Już wiem to chodzi o SMSy :)

  • 0

    11. ~  2009-08-13 15:43:00  host: ip-94-42-5-174.multimo.pl

    a gdzie jest moja kochana siec play? ;d

  • 0

    12. ~Ty debilu!  2009-08-13 15:47:52  host: bum250.internetdsl.tpnet.pl

    Ty debilu! Play jest własnością Netia! Tak samo jak Erę ma PTC! Spółka-Netia Operator-Play!

  • 0

    13.  2009-08-13 15:49:03

    12: i po co tak wyzywasz? Zawsze trzeba uważać, żeby to, jak się mówi o innych, czasem lepiej nie pasowało do tych, którzy to mówią... W tym wypadku, niestety, to Ty okazałeś się debilem, bo Netia już od roku nie ma nic wspólnego z akcjonariatem P4.

  • 0

    14. ~Greg  2009-08-13 15:55:42  host: 212.160.172.70

    Wniosek jest taki, że tylko podmioty zorientowane na korzystanie z usług regulowanych notują wzrost przychodów :))

  • 0

    15.  2009-08-13 16:08:37

    Ad.11 Play się nie chwali zyskami bo nie ma co pokazywać:)

  • 0

    16.  2009-08-13 16:11:57

    Ad 4. Kazda siec która rozpoczyna działalność przez pierwsze kilka lat (kiedy buduje sieć i inwestuje) musi być na minusie. Tak było w przypadku Ery, Plusa i Orange.

  • 0

    17. ~  2009-08-13 16:14:39  host: ip-94-42-5-174.multimo.pl

    A plus pokazal ;p mocno pod kreska ;p

  • 0

    18. ~  2009-08-13 16:26:48  host: c189-28.icpnet.pl

    15. Simplusowiec logiki trochę by się przydało. Wartość firmy w końcu rośnie też poprzez inwestycje. A Play jednak nie wydaje kasy na drogie reklamy tylko buduje własną sieć. Zobaczymy jakie oferty dadzą na swoich nadajnikach pod koniec roku. Ja np. jestem cały czas w zasięgu ich 3G w lokalizacjach w których przebywam.

  • 0

    19. ~aserty  2009-08-13 16:28:26  host: 188.33.20.2

    centertel i tp to to samo wiec mylacy ten podzial...

  • 0

    20.  2009-08-13 16:34:59

    aserty: nie napisałem "Grupa TP", tylko "TP" - tam dałem same przychody z telefonii stacjonarnej. Nie ma zbioru wspólnego z Centertelem.

  • 0

    21. ~wes  2009-08-13 16:58:26  host: 212.160.172.70

    błędy, błędy, znowu błędy. Witku naucz się proszę czytać liczby/prezentacje/publikacje prasowe bo zaufanie do tego co tu podajesz zostało ostatnio mocno nadwyrężone.

  • 0

    22.  2009-08-13 17:00:16

    wes: a gdzie jest teraz błąd? Co najwyżej w tym, że nie dopisałem w przypadku TP, że to jest przychód z telefonii stacjonarnej?

  • 0

    23. ~  2009-08-13 17:44:10  host: v03-13.opera-mini.net

    Najwięcej do powiedzenia maja jak zwykle Ci, co najmniej wiedzą! Usłyszą, że coś dzwoni i krzyczą bez sensu, że Play to Netia, Orange to TP... Co za bzdury! Niedobrze się robi. Jak nie macie choć nikłego (trudne słowo!) pojęcia o rynku, ekonomii, usługach, finansach to oszczędzcie mam czytania takich bzdur!

  • 0

    24. ~Radyjo:)  2009-08-13 18:00:58  host: 62.152.158.49.dsl.dynamic.eranet.pl

    Panie Witku nie ma co sie denerwowac, dzieci maja jeszcze 2 tygodnie i popedza do szkoly, zmniejszy sie ilosc bzdetow na forum. Kocham was młotki:)

  • 0

    25. ~Mieczyslawo  2009-08-13 18:54:43  host: pope.visitors.har2009.net

    Wyraźnie widać że Era wypadła najlepiej, szkoda że w zestawieniu, nie ma Play no ale Ci nigdy nie podają wyników pewnie na minusie są jak co roku. Netii nie biore pod uwage Ci sie są W3;)

  • 0

    26. ~  2009-08-13 19:12:36  host: inet20908nh-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Z WitkaT rośnie nam Główny Analityk ;-)

  • 0

    27.  2009-08-13 21:26:58

    Dobrze, że już ludzie nie łączą Play'a z Plusem, bo i takie przypadki były :D Spokojnie, nerwy na zdrowie i piękność szkodzą. Tym na pewno do niczego nigdzie nie dojdziecie.

  • 0

    28. ~klimass  2009-08-13 22:19:59  host: 188.33.67.31

    @ 25 Mieczyslawo - Ty wiesz co to przychod? Jak sobie wyobrazasz przychod Play na minusie? :D Polecam ponizsze linki, zeby czytalo sie ze zrozumieniem :P http://pl.wikipedia.org/wiki/Przych%C3%B3d_%28ekonomia%29 http://pl.wikipedia.org/wiki/Doch%C3%B3d Ja swoja droga mysle ze juz niedlugo Play wyjdzie na prosta.

  • 0

    30. ~moonlight  2009-08-14 12:41:51  host: apn-77-113-216-250.dynamic.gprs.plus.pl

    a to ciekawe, plus miał wzrost zysku netto w IIq o prawie 78% (do Iq) to by mówiło, że rynek rusza. szkoda, że telepolis nie podał tego zestawienia finansowego, jakoś inni mogli to zrobić....

Dodaj swoją opinię