Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przychody HTC w sierpniu o 45% mniejsze niż przed rokiem

Przychody HTC w sierpniu o 45% mniejsze niż przed rokiem

LuiN 4 Września 2013 10:24

3 0

HTC kontynuuje serię spadków przychodów. Firma zapowiedziała w lipcu, że przychody za III kwartał będą o 30% niższe od tych w II kwartale. Patrząc na sierpniowy wynik, może być nawet gorzej.

Po bardzo dobrym II kwartale, uzyskanym głównie za sprawą premiery smartfonu HTC One, przychody firmy znów drastycznie maleją. Uzyskany w sierpniu wynik (442,31 mln dolarów) był o 55% niższy od rekordowego w tym roku wyniku z maja (969,6 mln dolarów - i tak słabszego niż przed rokiem). W ujęciu rocznym przychody spady o 45,18% względem 806,8 mln dolarów w sierpniu 2012 roku, a względem lipca o 16,28% (528,30 mln dolarów).




Przychody tajwańskiego koncernu w II kwartale wyniosły 2,4 mld dolarów. Dla utrzymania prognozy 30-procentowego spadku przychodów w III kwartale, firma musiałaby uzyskać we wrześniu przychód rzędu 709 mln dolarów. Biorąc pod uwagę krótką listę ostatnich premier i utrzymujący się spadek sprzedaży, będzie to bardzo trudne (o ile w ogóle możliwe) do zrealizowania.

HTC już zapowiedziało zmiany w sposobie funkcjonowania firmy, w tym zamknięcie działu zajmującego się rozwojem urządzeń z Windows Phone i skupienie działalności na smartfonach z Androidem.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 33
  • -2

    17. ~galtom  2013-09-04 12:33:38  host: 85.17.121.209

    @14: jak 5 miliardów € to dla ciebie male pieniadze... no to ja przepraszam :-) Zdajesz sobie sprawe ze to gotowak tylko dla wslacicieli udzialow w Nokii a nie wszystkich pracownikow i obywatelii Finlandii??? :-) Naprawde to malo??? Wiem, Nokia byla kiedys warta sporo wiecej - ale wtedy nikt ich nie chcial kupic wiec to wartosc czysto teoretyczna :-)

  • 2

    18.  2013-09-04 12:47:53

    17, galtom - a jesteś świadomy, że w okresie 2Q2011 - 2Q2013 Nokia przyniosła 4,077 mld euro straty?

  • 2

    19. ~galtom  2013-09-04 13:05:59  host: 85.17.121.209

    LuiN - ale to byla kasa na kontach firmy, nie wlascicieli. Zreszta fakt strat to ich wina. Nie zmienili przesa odpowiednio szybko, zaakceptowali strategi zarzadu (bo iPhone sie nie sprzeda) no i firma zaczela tracic. Poza tym co strata firmy kilka lat temu ma wobec obecnej kwoty transakcji??? Gdyby Nokia zarabiala OK, to oni by jej nie sprzedawali/nikt by jej nie kupowal (to tak jak ktos chcialby dzis przejac Apple - nie da rady bo za wysokie koszty takiej transakcji). A skoro nie zarabiala alo zarabiala malo to kwota 5 mld euro jedynie za dzial mobile +barn lumia i Asha (gdy glowne technologie, patenty + here zostaja ich) wydajie mi sie duza kwota... Nie wiem zatem jak mozna pisac, ze SPRZEDALA SIE ZA MALE PIENIADZE!!!! Dla mnie 5 mld euro to w tzw. ch...j

  • 0

    20. ~Brend  2013-09-04 13:14:54  host: acjh136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 - A ja radze przeczytać mój komentarz jeszcze raz. HTC było niszą i jest niszą, tylko że kiedyś taki mieli biznes, robili wyspecjalizowane telefony (PDA) dla ludzi/firm którzy potrzebowali bardzo rozbudowanych możliwości. W Androida też weszli jako pierwsi, wtedy kiedy i Android był niszą, właśnie dlatego, że tak prowadzili biznes. Potem zdecydowali się urosnąć, dojrzeć, i spróbować zawojować rynek masowy - tu odnieśli porażkę, nawet jeśli ktoś uzna Wildfire za sukces (a ja tak nie uważam) to jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przewagą Nokii było to że to NOKIA, coś, co ludzie (właśnie rynek masowy) brali w ciemno jeszcze wtedy gdy Android pojawił się na świecie. Dalej uważam, że gdyby Nokia zdecydowała się od razu pójść do Googla, to miałaby szanse stać się marką, która rozpropaguje nowiutki system, a tymczasem ta rola przypadła Samsungowi. Gdybanie? A co nam pozostało? Masz pomysł jak cofnąć czas?

  • 3

    21. ~  2013-09-04 13:16:23  host: ip-37-209-151-26.free.aero2.net.pl

    @19 Wiesz ile kosztują same patenty? Do tego prawo do marki, prawo do części pracowników i produkcji itd.? 1/10 kwoty oferuje Microsoft, szczególnie, że jakieś durne aplikacje typu Skype zapłacił M$ więcej niż za Nokię.

  • 0

    22.  2013-09-04 13:16:29

    Zawsze ceniłem sobie jakość HTC. Patrząc na rynek (i testy słuchawek jakie przychodzą do naszego labu) zastanawiałem się dlaczego ludzie kupują jeszcze ten badziew od Samsunga. Może HTC pójdzie też w kuchenki, odkurzacze, klimatyzacje, telewizory, kina domowe itp :)

  • 1

    23. ~  2013-09-04 13:19:54  host: ip-37-209-151-26.free.aero2.net.pl

    @22 może, ale na tym teraz się mało zarabia, dlatego Samsung postawił w większości na smartfony i tablety. Większość dochodów wypracowuje dział mobilny i produkcji procesorów i innych części, które kupują też inni producenci do swoich telefonów.

  • 0

    24.  2013-09-04 13:26:50

    19. galtom - to nie jest strata kilka lat temu, tylko strata co kwartał przez ostatnich osiem kwartałów (bez jednego). I nie, oferta Microsoftu nie jest wysoka. Motorola kosztowała dużo więcej Google'a.

  • 0

    25. ~  2013-09-04 13:31:29  host: user-94-254-196-26.play-internet.pl

    Mam htc z wp7. Skonczcoe z produkcja telefonów z tym systemem, to ja juz od was nic nie kupie. Żadnego androida...

  • 2

    26.  2013-09-04 13:33:37

    25 - patrz ostatni akapit wiadomości

  • 0

    27. ~TopPlayer  2013-09-04 13:34:18  host: 89-70-90-196.dynamic.chello.pl

    Obecnie w polskich sklepach dostępny jest HTC One S oraz ultraDrogi HTC One. Nie ma żadnej średniej ani niskiej półki. a z "mocnej średniej" jest tylko jeden model... Europą raczej sprzedaży nie nadrobią..

  • 1

    28. ~$orn  2013-09-04 14:46:20  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Problem HTC jest taki, że jst cicho o ich telefonach. Fakt faktem jest to,że jakosciowo mają najlepsze telefony, jakby popracowali jeszcze nad bateriami to była by marka idealna.

  • -1

    29. ~  2013-09-04 14:54:00  host: user-94-254-196-26.play-internet.pl

    @26- właśnie dlatego to napisałem. Skoro likwidują dział to ja juz żadnego ich telefonu nie wezmę :-(

  • 0

    30. ~galtom  2013-09-04 14:59:05  host: 85.17.121.209

    @Luin: ale co ma jedno do drugieo???? Ja tylko mowie, ze nazywanie kwoty 5 mld €O malymi pieniedzmi to chyba lekka przesada. A to, ze ktos tracil, ktos cos kupil drozej to osobna kwestia. Widac ta kwota zadowolila wlascicieli i sprzedali. A jak dla kolegi @14. 5 mld euro to malo to ciekawe czemu polkomtela nie kupil ON tylko Pan S. i to na kredyt....

  • 0

    31. ~Pink  2013-09-04 15:23:05  host: gw4.sbmec.pl

    Niech dalej robią nowe smartfony, bez wymiennych akumulatorów i gniazd na karty pamięci, to nawet super hiper One +++ im nie pomoże.

  • 0

    32. ~fds  2013-09-04 15:27:15  host: public737884.centertel.pl

    bo htc olewa uzytkowników nie dając aktualizacji dla kilkuletnich modeli - hd2 po 2 latach juz olali. wecej nie kupie za taka kase czegos czego nie moge pewnie odswiezyć.

  • 1

    33. ~Mateus  2013-09-04 17:00:09  host: c240-213.icpnet.pl

    27. Przejżyj ofertę i dopiero mów. HTC ma w ofercie m. in. One S, One Mini, One X, One X+, One, Desire X, Desire C, a niedługo wejdą Desire 200, 300, 500, 501, 600... Nie potrafię wymienić wszystkich. Dziwne to co piszesz. 32. A powiedz mnie kto dłużej wspiera niż dwa lata??? Chyba ktoś kto wypuszcza aktualizację raz na dwa-trzy lata :D

  • 0

    34. ~galtom  2013-09-04 18:20:51  host: 87-205-41-65.adsl.inetia.pl

    @33 - kto dłużej? Microsoft. Potwierdział, ze wsparcie dla Lumii z WP8 zostało przedluzone z 18 do 36 miesięcy. I co.... lyso Ci?

  • -1

    35. ~Kurcze  2013-09-04 22:15:14  host: 89-75-56-147.dynamic.chello.pl

    No to pięknie... Posiadacze HTC z WP8 na pewno się ucieszą :D Szczególnie, że 8S sprzedało się sporo w ostatnim czasie :D Pogratulować olania własnych produktów i pchania się w Androida :D Coraz bardziej się przekonuje, że HTC to zły wybór... Ja już więcej ani z Androidem ani z WP8 żadnego HTC nie kupię :)

  • 0

    36. ~graham neumann  2013-09-05 12:37:20  host: 89-70-139-21.dynamic.chello.pl

    Mnie HTC zawsze odpychalo kiepska jakoscia aparatow zamontowanych w telefonach. WIem wiem. Mam nosic osobno aparat cyfrowy. Odtwarzacz MP3 i odbiornik GPS oraz latarke. Mam 808 i jestem zadowolony.

Dodaj swoją opinię