Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przy 29 groszach da się zarabiać

Przy 29 groszach da się zarabiać

WitekT 17 Kwietnia 2009 09:05

0 0

Komentarze, że trwa wojna cenowa, są przesadzone - powiedział Parkietowi Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4. Według niego, przy cenie 29 groszy za minutę usługa przedpłacona wciąż zapewnia operatorom zyski i nadal zostaje około 9 groszy marży brutto. Nie jest też, jak mówią inni, "stawką promocyjną".

Niewęgłowski szacował przy tym, że gdyby wszyscy operatorzy zastosowali nową stawkę prepaid, konsumenci zaoszczędziliby w pierwszym roku jej obowiązywania 1-1,1 mld zł. Obliczenia swoje oparł na założeniu, że każdy z operatorów komórkowych ma 3-4 mln aktywnych użytkowników telefonów na kartę, średnio każdy wydzwania miesięcznie 25 minut, a średnia cennikowa stawka za połączenia do wszystkich sieci to 49-59 groszy. Niewęgłowski ocenił, że to nie nowa stawka usługi prepaid, ale model rozliczeń z operatorami infrastrukturalnymi stanowi problem operatorów wirtualnych.




To wygrana w przetargu na 900 MHz umożliwiła nam agresywniejsze wejście na rynek prepaid. Umowa z Polkomtelem o korzystaniu z jego sieci nam na to nie pozwalała - powiedział Niewęgłowski.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 153
  • 0

    134.  2009-04-18 08:35:54

    Mają już trochę tych nadajników w 900ce :-) i dobrze - nie mam już tego znienawidzonego Plusa na wyświetlaczu :P

  • 0

    135.  2009-04-18 10:52:11

    ~Andrzej - chciałbym mieś taką pewność. Ale nie mam ;-)

  • 0

    136. ~Alcek  2009-04-18 12:34:01  host: net-93-159-132-57.connected.pl

    Orange zarabia przy 60 gr za minutę i to o wiele więcej niż fioletowy, telekomunikacyjny karzełek.

  • 0

    137. ~retrospekcja  2009-04-18 17:35:24  host: ip9240.t16.ds.pwr.wroc.pl

    do 136 szkoda ze nie 2 zl/min pewnie i wtedy znalezliby sie tacy, ktorzy chcieliby placic drozej

  • 0

    138. ~kadlub  2009-04-18 21:17:42  host: tor.lab.os3.nl

    no dobrze zarabiają ale trzeba pamiętać że mają najniższe stawki mtr i dlatego mogą sobie na to pozwolić

  • 0

    139. ~ziomek13  2009-04-19 13:24:18  host: apr13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    123 własnym oczom nie wierzyłem wczoraj;na obrzezach mojego miasta tam gdzie zwykle era działa na styk,gdzie zrywa połączenia zasieg playa był na full

  • 0

    140.  2009-04-19 21:43:11

    133. myślisz że ich ekstra zasieg to przypadek? Nie całkiem, ich stacje bazowe pracują "podkręcone", szczerze mówiąc dziwne że mieszkańcy niedaleko tego nadajnika nie świecą. Jak by taki Orange czy Era pozwoliła sobie na takie "podkręcanie" btsów to dzisiaj byśmy mieli wszędzie full zasięg.

  • 0

    141. ~  2009-04-19 22:11:28  host: f142-054.opera-mini.net

    @140 u mnie nie.jak wybieram automatycznie siec zawsze jest plus,czasem 3g play.jednak na 3g mam 2-3kreski a gsm 4-5 kresek na 5 w sieci p4.male gory daja wklad.moze wiec postawia node b i u mnie niebawem?play.mirekb

  • 0

    142.  2009-04-19 23:19:18

    133, 140 i inni którzy mówią o mocy nadawania - nie jestem ekspertem, ale na 1 roku na labkach z telekomunikacji robiliśmy jakiś mini projekt sieci gsm i wnioskiem jednym z wielu był taki, że zwiększanie mocy po pewnym poziomie nie polepsza już zasięgu. Polepsza go w miejscach, gdzie był wcześniej, nie wiem jak bardzo, ale tam gdzie sygnał nie sięgał, nie będzie sięgał dalej. Jak to się ma do tego co mówicie?

  • 0

    143. ~  2009-04-20 00:07:51  host: nat-pra-1.aster.pl

    A ja słyszałem że Play odprawia rytuały w centralnej siedzibie na wskutek kury w Polsce sie nie niosą a poza tym mleko szybciej kiśnie.

  • 0

    144. ~Józiek z gór  2009-04-20 09:06:00  host: ip-89-174-125-196.multimo.gtsenergis.pl

    A ja słyszałem, że prawdziwą przyczyną odejscia Banistera jest choroba popromienna. Tak sobie tam chłopaki w Playu dają w palnik.

  • 0

    145. ~ciapek  2009-04-21 12:21:57  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    Ja myślę iż Play "wali" w formie nadajników "parasolowych" więc na 99% dopuszczalnej mocy - aby "wy haczyć" swoich.... w miejscach "zakorkowanych" dostawiają kolejne nadajniki.... ja tak mam u siebie... PLAy w promieniu 8km od miasta "śmiga" (umts) a 2 nadajniki ery mam ok.2km od domu i UMTS nie SIĘGA!!!!!!

  • 0

    146. ~ciapek  2009-04-21 12:33:39  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a teraz play zarabia pewno 1-2gr.... jak mu MTR spadnie od lipca to NIE BĘDZIE Obniżek - bo będą sobie odbijać koszty i tyle... postępują tak jak banki udziela X kredytów na promocyjny procent co zrobi im szum i po korekcie stopy % udziela X+y na takich samych warunkach i wschodzą na PLUS...

  • 0

    147.  2009-04-21 12:36:54

    ciapek: nie można tego rozpatrywać na zasadzie, że "Plus zarabia 1-2 grosze"... Nie można mieszać makro- (MTR) i mikroekonomii (ceny detaliczne). Ja bym tak autorytatywnie nie mówił o tym, że nie będzie obniżek. Będa na pewno, chociażby w TP, mniej więcej do poziomu 30 groszy brutto.

  • 0

    148.  2009-04-21 12:44:50

    Różnice i to milionowe są w wydatkach na reklamę... Orange/Era/Plus lecą praktycznie w każdym przerywniku filmu czy programu i to po 30 sekund. Reklam Playa jest dużo mniej i są dużo krótsze i to tutaj są największe różnice...

  • 0

    149.  2009-04-21 14:58:17

    A ja ciągle widzę reklamy PF ;) Może i są krótsze, ale za to są wszędzie.

  • 0

    150. ~  2009-04-21 16:44:27  host: w3cache-5.wignet.pl

    tomaj wydają kasę do puki ją mają, później bdą zmuszeni do cięć.

  • 0

    151. ~:))  2009-04-21 17:58:44  host: chello084010144023.chello.pl

    no już T-mobile ogłosiło, że Era będzie ciąć koszty

  • 0

    152. ~kwistas  2009-04-25 19:34:09  host: w3cache-5.wignet.pl

    145 ciekawe co na to UKE 8km i zasieg UMTS full, przecież to widać kręcą nadajniki jak trzeba.

  • 0

    153.  2009-04-25 21:55:27

    kod Carrefour Mova 16 minut: 333012534566

Dodaj swoją opinię