Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przez sieć P4 przechodzi najwięcej transmisji w Polsce

Przez sieć P4 przechodzi najwięcej transmisji w Polsce

WitekT 9 Września 2013 11:27

14 9
85% sprzedawanych przez Play telefonów to smartfony. Jeszcze w tym roku 25% z nich będą stanowiły urządzenia z LTE.

Co miesiąc z Internetu korzysta 4,5 mln kart SIM P4, generując 4 tys. TB transmisji. Jak podał prezes telekomu Jorgen Bang-Jensen, to poziom odpowiadający niemieckiemu T-Mobile, a zdecydowanie większy niż u jakiegokolwiek polskiego operatora.

Zobacz: P4: Szczegóły sieci 4G LTE.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play

w sumie: 34
  • -2

    15. ~maklakiewicz  2013-09-09 12:21:10  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @1 - korzystam od paru miesięcy wykorzystuje od 1,5 do 2 GB miesięcznie i jestem wręcz zszokowany, bo od lat czytam jaka to rzekomo zła jakość jest w play i to m.in. mnie zniechęcało do tej sieci, ale muszę powiedzieć że jakość jest dużo lepsza niż na przykład w orange z którego poprzednio korzystałem, a internet prawie wszędzie ma zasięg, jakość połączenia jest na tyle dobra że mogę sobie oglądać youtube podczas jazdy samochodem, a jak kilka razy zdarzyło się że nie było internetu play, to przełącza się na plus. Więc myślę że również i w jakości play by był w czołówce

  • 2

    16. ~Misiek43  2013-09-09 12:21:52  host: public-gprs516529.centertel.pl

    Czemu nie piszecie o rewolucji w Heyah? http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,5798,dniowki_w_heyah_korzy staj_caly_dzien_za_028_zl,technewsy,20.html

  • 4

    18.  2013-09-09 12:27:25

    Mega, teraz tylko czekac na odpowiedz Biedronki

  • -3

    19. ~maklakiewicz  2013-09-09 12:27:55  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    *uważam Rze = uważasz że (jakoś dziwnie autokorekta mi zadziałała)

  • 3

    20.  2013-09-09 12:29:45

    W Nju Mobajl i tak dają wincej za mniej złota.

  • 0

    21. ~Ja  2013-09-09 13:00:12  host: user-188-33-97-89.play-internet.pl

    Dla tych, co tu bredza o niskiej jakosci Play pomiar w Powsinie pod Warszawa: Plus 1.5-2mbit, Orange 2.5-3mbit, Play 7mbit, TM 8.5mbit.

  • -1

    22. ~Adam  2013-09-09 13:16:24  host: user-164-126-116-15.play-internet.pl

    Ja tam kupiłem zwykłego sony xperia J, od razu wyłączyłem internet bo do niczego mi nie jest potrzebny. Mam gdzie indziej.

  • 1

    23. ~Michu  2013-09-09 14:42:28  host: gw.powiat.ostroda.pl

    @ 10 Bzdury piszesz. Korzystam aktualnie z HSPA+ w Play, mierzyłem szybkość internetu i sieć udostępnia 7,3 Mb/s.

  • 2

    24. ~Norbert z Klanu  2013-09-09 15:10:18  host: 89-71-52-63.dynamic.chello.pl

    najwiecej ruchu play ma do wikipedii, ale teraz to sie troche zmniejszy ;]

  • -1

    25.  2013-09-09 15:51:20

    Internet w Play chodzi bardzo dobrze. Mierzyłem na speedtescie wielokrotnie (głównie w ciągu dnia) i speedy średnio wynoszą 5-7,2 mb/s downloadu natomiast wysyłanie prawie zawsze ok 1.1 mb/s. Czekam az Networks dojdzie do mnie i zmoderznizuje swoją sieć.

  • -2

    26. ~tkubon  2013-09-09 16:47:18  host: public-gprs374459.centertel.pl

    To jest możliwe, że to poziom niemieckiego T, sprawdźcie tylko jakie ceny ma niemiecki Telekom.de za pakiety. Za 20 GB na miesiąc mobilnie to trzeba ponad 50 € beknąć

  • 2

    27. ~  2013-09-09 17:10:11  host: gto146.internetdsl.tpnet.pl

    Już nie będzie tyle transmisji przechodzić. Od października naprawią bug w systemie.

  • -1

    28. ~  2013-09-09 19:20:47  host: ip-84-39-167-103.free.aero2.net.pl

    "4 tys. TB transmisji." Leming nie zna kolejnego przedrostka liczb dziesiętnych. 4 petabajty jak trudno napisać, ale widocznie panuje jakaś Solorzowa choroba z milionami gigabajtów, jak to jego spółeczki lubują podawać.

  • 0

    29.  2013-09-09 19:44:54

    O ile mnie pamiec nie myli to niedawno Polkomtel (Plus) podal dane, ze przez jego siec przechodzi lacznie okolo 0,5 PT (PetaBajtow) danych a P4 mialoby az 4 PB czyli 8 razy wiecej... Dziwne

  • 0

    30.  2013-09-09 22:37:45

    Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta, Play ma najmłodszych klientów.

  • 1

    31.  2013-09-10 06:35:25

    @28 Cyfry na ludzi dobrze działają inaczej wygląda 4000 TB a inaczej 4PB @ Vincenzo Nie dziwne tylko cena. Wysoka cena lub przeświadczenie o wysokiej cenie powoduje taki ruch. Nawet gdyby mieli 5G to nie pomoże. Szybkość to nie wszystko

  • -1

    32. ~  2013-09-10 07:14:14  host: user-94-254-210-229.play-internet.pl

    27 co z tego ze naprawia jeden jak ich jest kilka ;p najpopularniejszy to zmiana taryfy na lubie to i ssanko do 9 kazdego dnia zmiana taryfy na jakakolwiek i znowu na lubie to i dziala kolejne 24h ;d Viva la echnicy play viva, chyba napisze do gruchy o ten gumowy maszt bo zasieg masakryczny i slabo dziala to playowe g...o dobrze ze za darmo bo nie warter to 5zl

  • 0

    33.  2013-09-10 08:13:26

    No nie dziwi mnie to. P4 celuje i ma określoną grupę klientów. Ja mam pakiet (0,5 GB) w telefonie, ale naprawdę mały procent tego wykorzystuję, bo pracując przy komputerze, także w terenie, mam wygodniejsze formy łączenia się i korzystania z zasobów Sieci ;-) Tak też pewnie korzysta większość ludzi z telefonów u pozostałych operatorów ;-)

  • 1

    34.  2013-09-10 09:21:59

    @29. Przez samą sieć HSPA+ 900 i LTE pół roku temu przechodziło w spółkach Midasa 0,8 PB miesięcznie: http://goo.gl/QikOz4. Ale co dziwniejsze to podanie, że w czerwcu było to już 2,4PB: http://goo.gl/7rToXw. Chyba, że to dotyczy również Plusa. W całej sieci Polkomtelu z "przyległościami" to kojarzy mi się liczba około 3 PB, ale nie mogę znaleźć źródła.

  • 0

    35. ~  2013-09-10 15:14:49  host: ip-151-248-33-144.free.aero2.net.pl

    ruszy lte to i może limity znikną

Dodaj swoją opinię