Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg - ostatni dzień składania dokumentów

Przetarg - ostatni dzień składania dokumentów

WitekT 12 Kwietnia 2005 11:41

0 0

Czy w Polsce pojawi się czwarty operator telefonii komórkowej? Oferty w przetargu złożą najpewniej Netia i Tele2, ale dotychczasowi operatorzy komórkowi będą starali się ich zablokować.

Oferty można nadsyłać do godz. 15. we wtorek, a sam przetarg na nowe częstotliwości komórkowe Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty ma rozstrzygnąć najpóźniej 9 maja. Zainteresowane firmy będą zapewne zwlekać ze złożeniem dokumentów do ostatniej chwili, by nie ułatwiać zadania konkurencji. Jeśli nie wpłyną co najmniej dwie oferty, przetarg zostanie unieważniony.
Nowy operator - teoretycznie może się ich pojawić nawet dwóch - mógłby ruszyć najwcześniej na przełomie roku. Wartość inwestycji może sięgnąć miliarda euro. Nie można wykluczyć, że wpłynie też oferta od koncernu z Hongkongu Hutchison Whampoa, który buduje w Europie sieci trzeciej generacji UMTS, ma bardzo dobre wyniki finansowe i miliardy dolarów do wydania. Możliwy jest też udział w którymś z konsorcjów Czeskiego Telekomu. Zyskuje on właśnie potężnego inwestora - hiszpańską Telefonicę - i niedawno deklarował, że rozważa inwestycje w regionie. Z polskich firm mówiło się niedawno o możliwym starcie operatorów Exatel i Telefonia Dialog. Jednak ich właściciele - PSE i KGHM - wciąż są udziałowcami Polkomtela i nie zgadzają się na udział w konkurencyjnym przedsięwzięciu.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~xlord  2005-04-12 14:35:00  host: cod161.neoplus.adsl.tpnet.pl

  mam nadzieje, ze telepolis nas poinformuje jak najszybciej, czy przetarg bedzie czy nie i czy mozemy sobie juz zaczac snuc plany zwiazane z nowa konkurencja czy lepiej sie uspokoic i robic swoje :)

 • 0

  2. ~DAREK_MTK  2005-04-12 15:21:00  host: ip-193-19-212-33.unreg.comel-it.com

  "...ale dotychczasowi operatorzy komórkowi będą starali się ich zablokować." Skurw..ny z Plusa, Idei i Ery. Na pewno tak będzie, nie będą chcieli dopuścić do przetargu, jeszcze dziś w radiu słyszałem, że PiS domaga się unieważnienia przetargu na nowe czestotliwości, pewnie dostali kapustę do kieszeni od prezesów w/w sieci. Sieci komórkowe się już pewnie dawno zmówiły i pieniędzmi z nowym operatorem na pewno nie będą się dzielić (naszymi-konsumenta pieniędzmi) Ja jednak mam nadzieję, że będzie czwarty operator!! Popierajcie to!! Teraz od wakacji zacznie się nie opłacać podpisywać abonamentu! Tylko na pre-paidy!

 • 0

  3. ~DAREK_MTK  2005-04-12 15:30:00  host: ip-193-19-212-33.unreg.comel-it.com

  A na PiS to ja już nie zagłosuje :)))

 • 0

  4. ~  2005-04-12 16:27:00  host: amh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Darek - a co to zmieni, mądralo? :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czu uważasz, że operatorzy komunikatorów powinni ujawniać klucze szyfrujące na żądanie władz?

Prawo do prywatności znowu przegrało w imię walki z terroryzmem. Tym razem w Rosji

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet