Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na telefony dla urzędników

Przetarg na telefony dla urzędników

sirmark 31 Lipca 2008 19:06

0 0

Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg na wspólne usługi telefonii komórkowej dla 44 urzędów administracji rządowej.

W tej chwili urzędy korzystają z różnych operatorów. Przetarg dotyczy ok. 5,5 tys. telefonów komórkowych. Jak przewiduje szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski, poprzez nowe, korzystniejsze dla urzędów umowy, budżet państwa zaoszczędzi rocznie ok. 4 milionów złotych. Obecnie wydatki wynoszą prawie 8,4 mln zł. Średni koszt jednej aktywacji, który obecnie wynosi 126,91 zł ma spaść do ok. 61 zł.




Przetarg rozstrzygnięty ma być w listopadzie, a procedura wymiany telefonów potrwa 3 lata. Szacunkowa wartość umowy wynieść ma 29 mln złotych.

Źródło tekstu: KPRM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-07-31 19:26:42

    Jestem ciekaw, kto zgarnie śmietankę...obstawiam że Plus ;)

  • 0

    2. ~dt  2008-07-31 19:34:11  host: wap.plusgsm.pl

    jesli Plus tego nie zgarnie to Bauc bedzie musial odejsc...

  • 0

    3.  2008-07-31 19:47:02

    Ale byłyby jajca, gdyby Play ich zgarnął, a nie ktoś ze "świętej" trójcy :-)

  • 0

    4. ~bledos  2008-07-31 20:29:11  host: inet20908nh-0.eranet.pl

    A ja mam genialny pomysl! Niech sobie rzad zafunduje MVNO. Niech sie nazywa hmm Plusk ;)

  • 0

    5.  2008-07-31 21:03:43

    no ewentualnie moze...Zyta fon :)

  • 0

    6. ~mi  2008-07-31 21:20:00  host: h-151-63.belchatow.msk.pl

    cały seim ma orange.... więc pewnie tu też dadzą najlepszą ofertę....

  • 0

    7. ~zibi  2008-07-31 21:22:44  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Popieram pomyśl z MVNO. A nazwa? Może Donek?

  • 0

    8. ~mirekb  2008-07-31 21:47:35  host: inet20908nj-0.eranet.pl

    gdzie warunki przetargu??po ich zrozumieniu pewnie pojawi sie op ktory idealnie je spełni.polkomtel s.a. czy..

  • 0

    9.  2008-07-31 22:24:59

    @5 Zyta fon - genialne :) A co do przetargu, faktycznie nieźle by było gdyby wygrał Play. Tylko nie wiem czy on w ogóle się stara :(

  • 0

    10.  2008-07-31 22:33:21

    to chyba to http://www.cokprm.gov.pl/files/ogloszenia2008/03_09_2008_telefon y/ogloszenie.pdf

  • 0

    11.  2008-07-31 22:35:26

    i jeszcze to http://www.cokprm.gov.pl/files/ogloszenia2008/03_09_2008_telefon y/Segregator1.pdf

  • 0

    12. ~Play odpada  2008-07-31 23:44:24  host: aasf221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świadczenie usługi dedykowane jest dla operatorów, którzy zasięgiem oferowanej sieci telefonii komórkowej obejmują minimum 95% terytorium RP.

  • 0

    13. ~rafaik  2008-08-01 09:10:32  host: 88.220.32.30

    No teoretycznie play ma zasieg 95% terytorium RP bo korzysta z roamingu plusa. To ze nie sa to ich maszty to druga sprawa ale zasieg maja. A jezeli nie moga walczyc to niech wniosa skarge o dyskryminacje ;)

  • 0

    14. ~Zły  2008-08-01 09:30:38  host: 51-mi2-10.acn.waw.pl

    Donek już podjął decyzję. Wchodzą w Prałat Mobile.

  • 0

    15. ~RaideR  2008-08-01 09:40:11  host: 213.25.189.50

    a ja mam nadzieje że Era zgarnie wszystko :)

  • 0

    16. ~Ant  2008-08-01 10:08:08  host: chello089077146121.chello.pl

    ze 126,91 na 61 złoty, no bo zaraz się okaże, że to za mało kaski i żaden operator nie wejdzie w ten temat ;).

  • 0

    17. ~telekom  2008-08-03 10:13:34  host: chello089078198117.chello.pl

    plus ma najgorsze jakościowo usługi, jak nie będzie można się dodzwonić do urzędników nie będą niczemu winni

  • 0

    18.  2008-08-03 12:50:51

    Niech wygra ten operator, który ma pełny zasięg w największych i najdroższych miejscowościach wypoczynkowych. Przecież urzędnicy też muszą wypoczywać:)

  • 0

    19.  2008-08-03 23:30:54

    "Szacunkowa wartość umowy wynieść ma 29 mln złotych." nie opłaca si? poza tym to nie jest randomowy klient,co do którego istnieje ryzyko nie wypłacalności...

Dodaj swoją opinię