Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

LuiN 10 Czerwca 2008 17:35

0 0

Przetarg na operatora telewizji mobilnej (DVB-H), która ma być dostępna w 31 miastach, zostanie ogłoszony w lipcu, a nie jak planowano w czerwcu.

Przetarg opóźniły rozmowy, jakie UKE toczy z Niemcami, Duńczykami i Szwedami. W końcu czerwca kończą się nasze negocjacje międzynarodowe dotyczące częstotliwości telewizji mobilnej - powiedziała Anna Streżyńska prezes UKE.

Rozmowy mają na celu wykluczenie interferencji pomiędzy wykorzystywanymi częstotliwościami. Dotychczas UKE prowadził rozmowy z Niemcami na temat zachodniej granicy Polski. Teraz do negocjacji włączyła się także Dania i Szwecja.

Oba skandynawskie państwa nie planują wprowadzania telewizji mobilnej, ale w przyszłości będą chciały wykorzystać częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna w Polsce i zapobiec wzajemnemu zakłócaniu się.
Prezes UKE postanowiła przeznaczyć dla telewizji mobilnej 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta - gospodarze piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu na telewizję mobilną zadeklarowało konsorcjum czterech operatorów telefonii komórkowej - Centertel, Polkomtel, PTC i P4. W przetargu może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Streżyńska w dalszym ciągu spodziewa się startu usług jeszcze w tym roku, mimo zaistniałego opóźnienia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~mirekb  2008-06-10 19:34:15  host: apn-77-115-15-14.gprs.plus.pl

  w newsie podano moim zdaniem bardzo oczywista kolejnosc opów:ptk centertel(wraz z tp emitel bo jej nadajniki do dvbh,FT wiedziało jak to zrobic) i oczywiscie polkomtel będą mialy najwiekszy udział w kluczowych szczegółach mobilnej tv,ptc z polsatem cyfrowym i tvn tez zgarna troche.tu juz podzial nie będzie tak symetryczny jak w torcie gsm ;-)

 • 0

  2.  2008-06-10 19:34:46

  a w ramach testow dvb-h obecnie mozna odbierac m.in. polsat sport extra :)

 • 0

  3. ~Templariusz  2008-06-10 19:51:21  host: 212.160.172.70

  Era, Era :D

 • 0

  4. ~  2008-06-10 21:02:37  host: krajan.fm.net.autocom.pl

  Ciekawe konsorcjum czterech czterech operatorów telefonii komórkowej - Centertel, Polkomtel, PTC i P4. Byle nie tworzyli konsorcjum w takich samych cenach

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-126-106.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.