Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

LuiN 10 Czerwca 2008 17:35

0 0

Przetarg na operatora telewizji mobilnej (DVB-H), która ma być dostępna w 31 miastach, zostanie ogłoszony w lipcu, a nie jak planowano w czerwcu.

Przetarg opóźniły rozmowy, jakie UKE toczy z Niemcami, Duńczykami i Szwedami. W końcu czerwca kończą się nasze negocjacje międzynarodowe dotyczące częstotliwości telewizji mobilnej - powiedziała Anna Streżyńska prezes UKE.

Rozmowy mają na celu wykluczenie interferencji pomiędzy wykorzystywanymi częstotliwościami. Dotychczas UKE prowadził rozmowy z Niemcami na temat zachodniej granicy Polski. Teraz do negocjacji włączyła się także Dania i Szwecja.

Oba skandynawskie państwa nie planują wprowadzania telewizji mobilnej, ale w przyszłości będą chciały wykorzystać częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna w Polsce i zapobiec wzajemnemu zakłócaniu się.
Prezes UKE postanowiła przeznaczyć dla telewizji mobilnej 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta - gospodarze piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu na telewizję mobilną zadeklarowało konsorcjum czterech operatorów telefonii komórkowej - Centertel, Polkomtel, PTC i P4. W przetargu może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Streżyńska w dalszym ciągu spodziewa się startu usług jeszcze w tym roku, mimo zaistniałego opóźnienia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~mirekb  2008-06-10 19:34:15  host: apn-77-115-15-14.gprs.plus.pl

  w newsie podano moim zdaniem bardzo oczywista kolejnosc opów:ptk centertel(wraz z tp emitel bo jej nadajniki do dvbh,FT wiedziało jak to zrobic) i oczywiscie polkomtel będą mialy najwiekszy udział w kluczowych szczegółach mobilnej tv,ptc z polsatem cyfrowym i tvn tez zgarna troche.tu juz podzial nie będzie tak symetryczny jak w torcie gsm ;-)

 • 0

  2.  2008-06-10 19:34:46

  a w ramach testow dvb-h obecnie mozna odbierac m.in. polsat sport extra :)

 • 0

  3. ~Templariusz  2008-06-10 19:51:21  host: 212.160.172.70

  Era, Era :D

 • 0

  4. ~  2008-06-10 21:02:37  host: krajan.fm.net.autocom.pl

  Ciekawe konsorcjum czterech czterech operatorów telefonii komórkowej - Centertel, Polkomtel, PTC i P4. Byle nie tworzyli konsorcjum w takich samych cenach

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet