Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na GSM 1800 za 2-3 miesiące

Przetarg na GSM 1800 za 2-3 miesiące

WitekT 4 Lipca 2005 15:47

0 0

URTiP planuje w ciągu miesiąca rozpocząć konsultacje warunków ponownego przetargu na rezerwację częstotliwości telefonii komórkowej w standardzie GSM 1800.

Sam przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku - powiedział prezes URTiP Witold Graboś.




Według wcześniejszych informacji zainteresowanie częstotliwościami GSM 1800 zgłosiło pięciu operatorów, którzy złożyli w tej sprawie wnioski do URTiP. Są to: Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2.

Procedura przetargowa obejmie przeprowadzenie 30-dniowych konsultacji warunków przetargu, po których zakończeniu prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~ehmm  2005-07-04 17:54:00  host: 212.244.115.33

    przetargi przetargami - ale jak narazie ceny rozmów telefonów na karty są cały czas drogie - zastanawiam się, dlaczego w między czasie nie mogłby już np teraz wejść jakiś nowy witrualny operator telefonii komórkowej? (tak jak to było z Heyah czy samiswoi):(( może wcześniej doczekał bym się cen w standardzie (tel na kartę) 10 gr/min brutto do danej sieci komórkowej i wszystkich stacjonarnych..
    Ehmm - a tak - to najwcześniej jakąś nową działalność rozpocznie nowy operator na początku przyszłego roku...:((

  • 0

    2. ~rcicho  2005-07-04 19:29:00  host: 213.199.218.2

    ehmmm glupiś jak but. Ceny rozmów pre-paidowych w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Wyjedź do Francji, Belgii czy Wielkiej Brytanii to zobaczysz ze za 1 minutę zapłacisz ok - 0,5 - 0,6 euro a to jest na nasze ponad 2 zł. I u nas moze byc taniej jesli obnizone zostana oplaty miedzyoperatorskie ktore obecnie w szczycie wynoszą 0,65 zł za minutę. Tak wiec jeśli zadzwonisz z ERY do Plusa to ERA za kazdą minutę rozmowy musi zapłacić Plusowi 0,65 zł. Paniał?

  • 0

    3. ~ehmm  2005-07-04 20:07:00  host: 212.244.115.33

    do rcicho - ale porównaj sobie Polskie stawki płacowe z francuskimi czy niemieckimi lub z anglikami - ot zobaczysz - że jest spora różnica. Poza tym można zrobić by jeszcze było taniej (np eteria ma 6gr/min netto do wszystkich sieci stacjonarnych (niezależnie od pory dnia (wyszło by że stawki mają mniejsze niż mniędzyoperatorskie?? (*niesądzę) a na tel kom 60 gr brutto za min - i wszędzie naliczanie sekundowe. A więc można...

  • 0

    4. ~messer  2005-07-04 21:02:00  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    ehmm co z tego ze place sa takie a nie inne jak koszty zbudowania i utrzymania sieci gsm sa mniej wiecej porownywale.

  • 0

    5. ~plinius  2005-07-04 23:46:00  host: 213-238-75-11.adsl.inetia.pl

    ehmm heyah i samiswoi, co to za wirtualni operatorzy jak są własnością ERY i Plusa...

  • 0

    6. ~romus  2005-07-05 10:34:00  host: dpw77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo to nie są wirtualni - czego wy chcecie?

  • 0

    7. ~waldi  2005-07-05 10:36:00  host: dox190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    można można - ale pytanie czy polskie firmy zdecydują się na "niebywałe ryzyko" obniżenia własnej marży by być w pełni konkurencyjnymi

  • 0

    8. ~propretor  2005-07-05 10:39:00  host: dpj100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a kto powiedział że Heyah - z którego korzysam i jeste bardzo zadowolony - oraz Samiswoi - to są wirtuali operatorzy kto takich bzdur nagadał ?

  • 0

    9. ~WitekT  2005-07-05 10:42:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    propretor: bo teoretycznie nimi są biorąc pod uwagę książkową definicję. A dokładnie operatorem wirtualnym typu B (bez własnego wyznacznika i puli numeracyjnej). Żeby Ci umożliwiśc wyobrażenie sytuacji - jak nazwałbyś Heyah, gdyby PTC sprzedało ją np. Onetowi? Nie byłby to wtedy wirtualny operator? Byłby - teraz sprawę lekko zaciemniają tylko i wyłącznie kwestie właścicielskie.

  • 0

    10. ~ehmm  2005-07-05 11:25:00  host: 212.244.115.33

    no cóż spróbowałem "wejść" na ambicje jednemu z operatorów wirtualnej telefonii komórkowej. Napisałem mniej więcej tak.. (troszkę podkoloryzowałem - by się wzięli za siebie...;)) - ale co tam):"Mam pytanie odnośnie oferty Heyah.. - jak to się stało że kiedyś mieliście ciekawą ofertę, byliście firmą która doprowadziła do tego iż ceny innych telefonii na kartę spadły znacznie..
    Jednak co się dzieje? - zamierzacie spakować manatki i zakończyć działalność..?? - jesteście obecnie najdroższą telefonią komórkową na kartę:(( - jak to możliwe?? - operator wirtualny by miał najwyższe stawki z obecnych na rynku..:(( - co się tutaj dzieje..?? - prosiłbym o informacje? (to nawet idea ma w tzw pakietach do sieci idea i stacjonarnych 20 gr/min brutto (a przy pierwszym starterze cena = nawet 10gr/min brutto - smsy do idei 1gr.. (podobnie ma plus - też 1 gr za sms) ale przede wszystkim chodzi mi o ceny połaczeń, każda firma tel kom daje ceny do własnej sieci i na wszystkie stacjonarne max za 30 gr/min brutto - a tutaj w Heyah cena 60gr/min brutto do heyah (i nawet do ery nie ma w cenie 60 gr:(() smsy są za 3 gr - ale też tylko do heyah (do ery już np jest stawka 20gr:(() - co się dzieje, że stawki są tak wysokie...??
    Prosiłbym o odpowiedź (i czy jest szansa że coś w najbliższym czasie się zmieni z cenami?? (= spadną w dół)?? - pozdrawiam"

  • 0

    11. ~ehmm (cd)  2005-07-05 11:29:00  host: 212.244.115.33

    i dostałem taką oto odpowiedź (chyba standardową - ale nie jestem pewny tego do końca): "Heyah

    W odpowiedzi na list uprzejmie wyjaśniamy, że nasze biuro dysponuje jedynie aktualnymi informacjami dotyczącymi cennika dostępnego w sieci Heyah. Wszelkie dane dotyczące wprowadzenia zmian zarówno w opłatach jak i oferowanych usługach, promocjach nie są nam znane.

    Dziękujemy również za szczere i otwarte podzielenie się z nami Pańską opinią na nasz temat. Cenimy bardzo te informacje, bo tylko na ich postawie możemy odpowiednio dostosować ofertę do potrzeb Użytkowników.

    Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż nie jest wykluczona zmiana aktualnie obowiązującego Cennika Heyah, gdyż zależy nam na jak największej satysfakcji Użytkowników z korzystania z usług naszej sieci.

    W momencie zmiany stosowne informacje zostaną zamieszczone na stronach naszego serwisu internetowego www.heyah.pl.

    Pozostajemy do dyspozycji.


    z pozdrowieniami"
    *(naturalnie - na końcu musieli sobie dołożyć swoje 3 grosze;)) - ale co tam "KAŻDY SMS WEWNĄTRZ SIECI HEYAH OD 07.02 JEDYNIE 3 GROSZE !!!
    REWELACJA, ZAŁAP SIĘ Z NAMI - HEYAH!"
    Heh - zastanawiam się, czy obniżą ceny czy nie...

  • 0

    12. ~  2005-07-05 12:40:00  host: 212.244.115.33

    co do kosztów przedsięwzięcia, to mam taką cichą nadzieje, że dana firma wejdzie w porozumienie z kilkoma nowymi firmami - razem będą inwestowały w infrastrukturę - razem dzieliły się kosztami - w zamian pozostałe firmy będą mogły wejść jako np "wirtualni operatorzy" korzystać z całego sprzętu itp..
    Tak sobie to wyobrażam, to samo dotyczy UMTS i Netii Mobile.. - a jak będzie?? czas pokaże

  • 0

    13. ~  2005-07-05 12:43:00  host: 212.244.115.33

    ehmm

  • 0

    14. ~aresztsledczysluzewiec  2005-07-05 15:02:00  host: dnv25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ehmm kazda tak firma odpisuje tak jak cyfrowy polsat pisze co jakis czas a oni mi to samo w kolko i prawie napisali to samo co to bie

  • 0

    15. ~kasza vs mleko  2005-07-16 11:49:00  host: aiv74.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam w taktak-u 69 gr za minute - to duzo?? malo :D a jezeli ten przetarg wygra ktos inny niz ptc (choc to jest malo mozliwe) bedzie jeszcze mniej - mam nadzieje ze beda karty po 10 lub 15 zl na miesiac - ale i tak wygada sie tyle samo (moze nawet wiecej :)

Dodaj swoją opinię