Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na GSM 1800 rozstrzygnięty

Przetarg na GSM 1800 rozstrzygnięty

sirmark 28 Marca 2006 12:06

0 0

Wybrany został zwycięzca przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 - poinformowała we wtorek podczas sympozjum świata telekomunikacji wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska. Nie podała jednak nazwy zwycięzcy.

"W tej chwili są w toku przetargi na GSM 1800, na częstotliwości dyspozytorskie i na tzw. Wi-Max. Te wszystkie przetargi zostały już zakończone. Jeśli chodzi o dwa pierwsze, są już wyłonieni zwycięzcy, ale nie mogę podać nazw, bo procedury wymagają podpisu prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - powiedziała wiceminister.

"Jeśli chodzi o przetarg na Wi-Max, w tej chwili kontrolujemy prawidłowości przebiegu przetargu" - dodała.
Oferty w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 złożyły: Telefonia Dialog, Telekomunikacja Kolejowa (TK) oraz PTK Centertel. Dwa pierwsze podmioty złożyły po dwie oferty na 2 pakiety, 33 kanałów każda, natomiast PTK Centertel chce jeden pakiet, 33 kanałów.

Oferty w przetargu nie złożyła P4 (dawna Netia Mobile), zwycięzca ubiegłorocznego przetargu na częstotliwości dla telefonii trzeciej generacji UMTS.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2006-03-28 12:11:49

  wiem ale nie powiem:) hehe, mimo wszystko licze na jakis przeciek z urzedu, napewno sie znajdzie jakas ciotka co sie wygada kuzynce, ta koledze a on napisze na forum (oczywiscie telepolis;)

 • 0

  2.  2006-03-28 12:41:01

  Jakie to wszystko tajemnicze. A pozniej z gazet sie dowiadujemy, ze w jakims tam przetargu doszlo do przekrętu na grubą kase.

 • 0

  3.  2006-03-28 12:55:13

  Mam nadzieje ze ich podziela sprawiedliwie tzn miedzy dialogiem a tk, a pamietacie jak netia po przetargach mowila ze umts bez gsm dla niej nie ma sensu (a ich oferta skazana byla na porazke) a teraz nawet nie wystartowali:) widac ze niezle kupczyli ta koncesja i ciekawe co im z tego wyszlo

 • 0

  4. ~mar  2006-03-28 13:44:33  host: w3cache1.icm.edu.pl

  makabras: nadal UMTS bez GSM nie ma sensu, Netia liczy teraz na roaming krajowy, bo UKE obiecuje zmuszenie operatorów do tej usługi - nie ma więc sensu inwestować w infrastrukturę (to stałe podejście Netii). A co do sprawiedliwego podziału - to nie masz racji: Dialog i TK występowali po 2x33 kanały. Dla operatora, który nie ma żadnych częstotliwości, 33 kanały to za mało by zbudować sieć. Jeśli więc 2 pakiety dostanie dialog, a 1 - TK (lub odwrotnie), to 33 kanały będzie się marnować, bo nie będzie miał co z nimi zrobić. Centertel powinien dostać 33 kanały: mają mniej częstotliwości niż Era i Plus, co jest problemem.

 • 0

  5.  2006-03-28 13:48:53

  orange pewnei dostanie aby sie nie zapychala siec

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet