Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przetarg na 900 MHz utrzymany przed WSA

Przetarg na 900 MHz utrzymany przed WSA

WitekT 26 Września 2011 15:39

0 0

26. września Wojewódzki Sąd Administracyjny odmówił unieważnienia przetargu na częstotliwości 900 MHz dla Aero2 i P4 z grudnia 2008 roku.

Decyzja Prezesa UKE, odmawiająca unieważnienia przetargu 900 MHz, została zaskarżona przez Polkomtel, PTC i Centertel. Sąd oddalił skargi i wszystkie zarzuty skarżących. Tym samym, Sąd potwierdził prawidłowość procedury przetargowej przeprowadzonej przez Prezesa UKE.




Wcześniej, wyrokiem z 24. czerwca, WSA odmówił również uchylenia rezerwacji częstotliwości 900 MHz dla P4.

Przypomnijmy, że wokół przetargu na 900 MHz z 2008 roku było wiele emocji, a UKE finalnie poprosiło o kontrolę CBA w tej sprawie.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2011-09-26 16:09:02  host: host-89-231-219-66.dynamic.mm.pl

    no to necik bezplatny z aero2 bedzie sie rozwijal :)

  • 0

    4. ~  2011-09-26 16:14:02  host: z03-12.opera-mini.net

    @1. Chyba z tego powodu że dawali więcej a przegrali przetarg. Dziś pewnie Polkomtel chętnie wycofał by się z tej skargi bo i tak wszystko ma jednego właściciela czyli ZSKŻ.

  • 0

    5. ~  2011-09-26 16:17:11  host: 77-255-155-4.adsl.inetia.pl

    I dobrze. U mnie 900 GSM Play działa bardzo dobrze i nie wyobrażam sobie przełączać na Plusa, który to już nie wydala. Kiedyś byłem tylko na Plusie lecz po coraz częściej powtarzających się sytuacjach że jestem poza zasięgiem, przełączyłem się na GSM i jak na razie u mnie działa bardzo dobrze. W ostateczności mam jeszcze UMTS Play ale to za bardzo jadło baterię.

  • 1

    6. ~  2011-09-26 16:19:21  host: z23-10.opera-mini.net

    Bardzo dobrze..p4 chce jeszcze odkupic od polkomtela 1800 za zgoda uokik..bedzie sie dzialo w mobilnym necie w ciagu najblizszych 2lat.mirekb

  • 1

    7. ~  2011-09-26 16:49:38  host: 89-69-55-31.dynamic.chello.pl

    Play w 2008r wygrał przetarg na dwa bloki 900MHz. Po tygodniu zrezygnował z jednego z nieznanych powodów. Zwolniony przez Play blok 900-tki wzięła spółka nikomu wówczas nieznana Aero2. Spółka, której właścicielem był wówczas znany prawnik (sędzia m.in. Sądu w Poznaniu) Krzysztof Żyto. Spółka Aero 2 powstała kilka miesięcy przed przetargiem i pokonała gigantów jak PTC, Polkomtel i PTK. Żeby było ciekawiej prawnik p. Żyto współpracował z p. Solorzem. Dzisiaj P4 chce odkupić częstotliwość 1800MHz od Solorza. Dobrze, że to nie 900MHz, z której zrezygnowali.

  • 0

    8. ~  2011-09-26 16:56:36  host: 89-69-55-31.dynamic.chello.pl

    Kapitał zakładowy spółki Aero2 wynosił 50tys.zł, czyli najmniejszy wymagany do założenia spółki. Spółka jak wynikało z wpisu do KRS pierwotnie miała zajmować się leśnictwem, rolnictwem, łowiectwem, wydobywaniem gazu i ropy. Potem dopisano branżę telekomunikacyjną i za ponad 200mln zł zarezerwowali sobie jeden blok 900-tki. Czy wszystko odbyło sie zgodnie z prawem nie mnie oceniać ale cała ta historia wygląda trochę dziwnie. WSA odmówił unieważnienia czyli uważają, że wszystko było w porządku ;)

  • 0

    9. ~  2011-09-26 17:21:58  host: z41-15.opera-mini.net

    Każdy przetarg, w ktorym pojawia sie nazwisko Solorz powinien byc zbadany b.dokladnie. Niestety dzísiaj mało kto ma taką odwage.

  • 1

    10. ~powietrzny  2011-09-26 17:37:10  host: dtc207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pytanie trochę z innej beki, czyli: czy zastanawiał się kiedyś ktoś z was jak to jest z zasięgiem od stacji bazowej w górę ? czy lecąc szybowcem 200 metrów nad nadajnikiem sieci komórkowej będę miał zasięg ?

  • 0

    11. ~krzysiek  2011-09-26 18:05:29  host: 79.162.90.50

    Miałem krótką przygodę z P4 i ich zasięg mnie załamał. Nie wierzę w jakąś radykalną zmianę jakości. Teraz korzystam z T-Mobile i jestem zadowolony.

  • 0

    12. ~  2011-09-26 18:14:29  host: z42-11.opera-mini.net

    10- pewności nie mam, ale na wysokości to tylko telefon satelitarny, a po drugie trzeba być samobójcą żeby używać telefonu lecąc ! A odnośnie przetargu to czemu Play wcześniej nie chciał 1800 MHz ? Liczyli na Plusa i jego cudowny zasięg ? Już dawno powinni podpisać umowę na roaming krajowy z Orange i T-Mobile, a nie czekać na skargi klientów o zasięgu 2 kategorii od Plusa.

  • 0

    13. ~  2011-09-26 18:24:50  host: z43-05.opera-mini.net

    mysle, ze temat 2kat. zasiegu Plusa dla abonentow Play moglaby redakcja trochę zglebic. To juz nie są pojedyncze przypadki, kiedy z jednym miejscu plusowicze dzwonia a plejowicze nie mogą.

  • 0

    14. ~  2011-09-26 18:27:33  host: ip-79-175-213-156.cable.smsnet.pl

    10 - 200 metrów spokojnie. Nie wiem jak dokładnie wysoko działają telefony ale w samolotach pasażerskich na pół godziny przed lądowaniem można już spokojnie złapać zasięg GSM.

  • 0

    15. ~karok  2011-09-26 18:40:22  host: 87-205-242-189.adsl.inetia.pl

    Jestem ciekawy jak UKE zliczało punkty w przypadku oferty P4. Źle mi to pachnie. UKE samo przyznało, że w przetargu "miały miejsce pewne uchybienia, ale nie były to uchybienia rażące" Ciekawe na czym polegały owe uchybienia... Czy były one rażące, czy nie to wynik ludzkiej, subiektywnej oceny.

  • 0

    16. ~  2011-09-26 20:22:25  host: 31.41.144.41

    @15. Mogę tobie dokładnie przeanalizować wyniki przetargu. Dla oferty nr 2 Play otrzymał w poszczególnych kategoriach: P1 (cena) 83,462 punkty na 200 możliwych (maksimum otrzymał Orange za 520mln zł), P2 (wpływ na konkurencje oraz posiadane częstotliwości poniżej 1GHz) otrzymał 300 na 300 możliwych, P3 (wiarygodność finansowa) - 97 na 103 możliwe, P4 (deklarowana szybkość budowy sieci) 150 na 150. W sumie 630,462 punkty. Oferta Play numer 1 opiewająca na 511 mln różni się tylko kategorią P1 z wynikiem 196,538 punktów, czyli o 113,076 więcej.

  • -1

    17. ~  2011-09-26 20:27:24  host: z41-02.opera-mini.net

    Nie wiem po co każdy narzeka, mam ten UMTS 900 w Play i jestem zadowolony. Na wsi nic więcej nie wyciągne no może w CDMA.

  • 0

    18.  2011-09-27 10:46:30

    1~ mieli wątpliwości co do przebiegu i końcowego rozstrzygnięcia przetargu to walczyli o ponowne jago sprawdzenie/prześledzenie, jak dla mnie nie ma tu nic dziwnego, ani złego. Tym bardziej, że całe postępowanie nie miało wpływy na tempo inwestycji.

  • 0

    19. ~Adam  2011-09-27 11:14:34  host: 78.156.180.3

    @10 - w szybowcu będziesz miał praktycznie zawsze zasięg. W samolocie mam przeważnie zasięg cały czas jak lecę nad cywilizowanym lądem, chyba że jest to pustynia. W USA na CDM to praktycznie nie ma przerw wcale.

  • 0

    20. ~sss  2011-09-27 13:15:09  host: public-gprs190087.centertel.pl

    Istnieje więc szansa, że P4 może poprawi jakość swojego zasięgu, bo narazie rzeczywiście jest tragicznie. Szczególnie w 2G!

  • 0

    21.  2011-09-27 13:33:16

    Bo oni mają 4G to w 2G inwestować nie będą :D

  • 0

    22. ~Octopus  2011-09-27 14:43:00  host: nyj42.internetdsl.tpnet.pl

    Na poprawę parametrów trzeba mieć pieniądze , a na to plej nie wyda takiej kwoty. Mają co innego na oku , więc liczy się każdy milion.

Dodaj swoją opinię