Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenoszenie numerów stacjonarnych do sieci Play

Przenoszenie numerów stacjonarnych do sieci Play

LuiN 31 Maja 2010 19:06

0 0

Od 1. czerwca możliwe będzie przenoszenie numerów stacjonarnych do oferty Play Domowy.



Na chwilę obecną przenoszenie numerów będzie dostępne w procesie 2-wizytowym o nazwie FNP (z ang. Fixed Number Portability). Wszyscy przenoszący numer klienci po podpisaniu umowy na 12 lub 24 miesiące otrzymają bonus w postaci zwiększonego pakietu minut przez pół roku, jaki obecnie otrzymywali tylko abonenci Play.

W przypadku umowy na 24 mies. klientowi przysługuje możliwość zakupu telefonu Huawei ETS 8121 w promocyjnej cenie. Szerzej o ofercie Play Domowy pisaliśmy w tej wiadomości.

Play domowy bez telefonu FNP na 12 mies.
Oferta Play domowy 60 Play domowy 300 Play domowy 1000
Abonament 20 zł 35 zł 50 zł
Podstawowy pakiet minut (Play i stacjonarne) 60 100 1000
Dodatkowy pakiet minut przez 6 mies. 30 150 500
Cena za minutę połączenia do sieci stacjonarnych po wykorzystaniu abonamentu 0,17 zł
Cena za minutę połączenia do sieci komórkowych po wykorzystaniu abonamentu 0,29 zł


Play domowy FNP na 24 mies.
Oferta Play domowy 60 Play domowy 300 Play domowy 1000
Abonament 25 zł 45 zł 65 zł
Cena za telefon 49 zł 19 zł 1 zł
Podstawowy pakiet minut (Play i stacjonarne) 60 100 1000
Dodatkowy pakiet minut przez 6 mies. 30 150 500
Cena za minutę połączenia do sieci stacjonarnych po wykorzystaniu abonamentu 0,17 zł
Cena za minutę połączenia do sieci komórkowych po wykorzystaniu abonamentu 0,29 zł





Zobacz: regulamin oferty promocyjnej Play Domowy FNP (plik .pdf; 69 kB).

Zobacz: regulamin oferty promocyjnej Play Domowy FNP bez telefonu (plik .pdf; 71 kB).

Zobacz: ulotka promocyjna Play Domowy FNP (plik .pdf; 556 kB).

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    25.  2010-05-31 20:58:03

    To w końcu działa to na romingu Plusa czy nie? Już ktoś o to pytał

  • 0

    26.  2010-05-31 21:08:59

    Nie dziala w roamingu Plusa.

  • 0

    27. ~wroc  2010-05-31 21:33:41  host: user-109-243-135-195.play-internet.pl

    Gorzej, gdy ktoś ma stacjonarny, ale bezprzewodowy. On bez zasilania z sieci nie działa, a komórka jak najbardziej.

  • 0

    28.  2010-05-31 21:49:30

    @21 Dokładnie. A w telefonach stacjonarnych bezprzewodowych oferowanyc w Play i Erze, tj. Huwawei (ED20) karta sim siedzi w słuchawce , a nie w bazie i ten telefon działa nawet jak nie ma prądu , bateria wystarczy na kilka dni działania.

  • 0

    29. ~lord  2010-05-31 21:51:30  host: host-81-190-227-188.wroclaw.mm.pl

    Zasięg 2G Play i tym samym zasięg usługi Play Domowy jest przeszacowany. Przekonałem się o tym na własnej skórze. W poniedziałek zawarłem umowę na 12 m-cy. Sprawdzaliśmy z babką w salonie zasięg - 100%. W domu okazało się, że mam jedną "kreskę" zasięgu jak stanę na piętrze, otworzę okno i wiatr "powieje w dobrym kierunku". A tak na poważnie to zasięg jest na granicy - pojawia się i znika. Nie ma mowy o zadzwonieniu czy odebraniu połączenia. Jakieś 500 metrów od domu, na pustej przestrzeni to i owszem, ale zaraz przychodzi SMS "przypominamy, że próba wykonywania połączeń POZA strefą jest niedozwolona" (czy jakoś tak) Naturalnie infolinia nic nie wie i nie może pomóc "Proszę iść do salonu, gdzie Pan podpisał umowę i ją rozwiązać". Więc poszedłem. Pani w salonie wpadła w popłoch. Po 20 minutach klikania w komputer i konsultowania się z nie-wiem-kim przez telefon stwierdziła, że też nie może pomóc - skierowała mnie do Warszawy na Taśmową do siedziby. Dla potwierdzenia zatelefonowałem ponownie na infolinię: "na Taśmowej nic Pan nie załatwi, tam jest tylko siedziba, nie obsługują tam klientów". Super! Konsultantka wysłała mnie gdzieś pod Poznań "Komorniki, 62-056". Rewelacja. Ale "może Pan do nich napisać list" - dodała na pocieszenie. Podsumowując - to jest chyba usługa widmo. 1. Zasięg na stronie www jest nic nie warty - walą wszędzie, choć po skonfrontowaniu tego z listą pozwoleń radiowych na www.uke.gov.pl wychodzi, że w 50% tam, gdzie chwalą się SWOIM zasięgiem nie mają nawet zezwolenia na stację bazową! 2. Sprzedawcy nie znają oferty, nie umieją jej obsługiwać, nie wiedzą jak sprawdzić faktyczny zasięg - jak ew. rozwiązać umowę. 3. W przypadku problemów NIKT, ani sprzedawcy, ani infolinia, nie wie jak pomóc. Mam więc tę ich ofertę, która nie działa z braku zasięgu Na e-maile nikt nie odpowiada - "mamy 14 dni" A ja mam płacić abonament za coś co nie działa, w międzyczasie też

  • 0

    30. ~marta  2010-05-31 22:12:10  host: affo149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ile zapłacą Ci , którzy bedą dzwonić na tel. stacjonarny Play? jak by dzwonili na komórkę , czy na stacjonarny ?

  • 0

    31.  2010-05-31 22:13:44

    Oferta trzeba przyznać jest taka dość powszechna. Nie wyróżnia się niczym super. Era ma podobną ofertę. Ze zniżkami dla stałych abonamentów. Biorąc ze zniżką w Erze płacimy 20zł za 60minut w Play 25zł za 60minut. Stawka za minutę na stacjonarne 17gr w obydwu sieciach(tylko nie pamiętam jak to jest, bo w Erze o ile pamiętam jest to za 2 lub 3 minuty, zaś w Play za minutę, mylę się ?) jedynie różnica jest w połączeniach na komórki, w Play to 29gr w Erze 39gr. No i w Erze warto dodać 60minut abonamentowy a także w opłacie na telefony stacjonarne można dzwonić na zagraniczne numery czego Play nie oferuje. I wydaje mi się że Era jest bardziej dostępna niż Play.

  • 0

    32.  2010-05-31 22:24:34

    #30: na stacjonarny. To jest jedyna zaleta tej usłgi. To ma być głównie do odbierania połączeń, bo dzwonienie jest raczej mało konkrencyjne:)

  • 0

    33.  2010-05-31 22:36:34

    @29 umieściłeś to już nie pewnym forum, daj sobie na luz i nie umieszczaj w komentarzach. Rozumiem Twoją frustrację ale bez przesady.

  • 0

    34. ~draw  2010-05-31 22:39:40  host: public14012.xdsl.centertel.pl

    Pamiętajmy, że play domowy nie jest dostępny po kablu, tylko z nadajników naziemnych.

  • 0

    35. ~  2010-05-31 22:54:47  host: user-188-33-9-167.play-internet.pl

    Orange strefa wychodzi taniej jeżeli weźmiemy pod uwagę koszt za minutę do stacjonarek, koszt na komórki wychodzi drożej http://www.orange.pl/portal/map/map/postpaid_zone?TARGET=POSTPAI D_ZONE&stamp=1275339203421

  • 0

    36. ~  2010-05-31 23:21:02  host: t24-08.opera-mini.net

    oferta orange strefa jest najtansza tylko profil dzwonienia rodzicow w ciagu tego roku sie zmieni-bedzie wiecej na kom dzwonione.2ostatnie rachunki za socjalny u rodzicow kolo 60zl a zwykle 30zl.gdyby bonus za fnp i dla abonentow sie sumowal czulbym sie lepiej jako abonent juz 2 umow z play..brak reklam dobije ta oferte wraz ze znikoma wiedza w punktach play na jej temat.pytalem w 8 punktach juz jak usluga byla miesiac,wiecej szkonen i promocji uslugi.mirekb

  • 0

    37. ~martinezowiec  2010-06-01 04:14:01  host: c78-142.icpnet.pl

    Ad.6 i 8. Pijo nie wiem skąd wziąłeś ceny NED oraz umowę na 12 miesięcy ale na stronie Ery najkrótsza umowa trwa 24 mies. a NED 120 jest sporo droższe od tego co podałeś (po 19zł nie jest nawet NED 60 dla obecnych abonentów ERY!)

  • 0

    38. ~  2010-06-01 08:52:40  host: t12-13.opera-mini.net

    co to za debilna cena 17 gr za minute? czemu tak DROGO? taniej kupic karte Fesh i pakiet 5gr za min

  • 0

    39. ~do 38  2010-06-01 09:38:25  host: 217.8.176.195

    bo dzwoniąc DO Ciebie płaci się według stawki na stacjonarne a nie 70 groszy minuta !!!

  • 0

    41. ~:))  2010-06-01 11:39:45  host: user-109-243-101-228.play-internet.pl

    do 39 - no i co z tego? to problem tych co dzwonią, a nie tego który ma telefon - skoro suppozycja jest taka, że to dla starszych osób, to po co ich obciążać? Frajerów się znalazło?

  • 0

    42. ~Kiedyś Zrobiony  2010-06-01 12:21:40  host: 91.215.184.65

    Trochę prawdy o Play Zrobieni w Playa-zrobieniwplaya.prv.pl

  • 0

    43. ~obrońca uciśnionych  2010-06-01 21:09:00  host: gaja.tpnet.pl

    @42. Dobrze, że wreszcie usunąłeś linki prowadzące do miejsca, gdzie można było wystawić ocenę twoje stronie. Mnije niż 1 już nie mogło być. Poza tym, czyżbyś wyjechał do GB? Czy z jakiś względów piszesz przez proxy, aby ukryć swoją tożsamość? Chyba nie sadzisz, że Play naśle na Ciebie płatnych zabójców ;).

  • 0

    44. ~  2010-06-11 19:42:30  host: 103.bajtbusko.com.pl

    mam dwa numery w play i jak jestem w domu mam problem z dodzwonieniem sie do dziecka operator zawsze mnie zbywa ze wszystko ok wygadam co swoje i wracam do HEYAH choć to skarbona ale pewna

  • 0

    45. ~klimass  2010-07-07 13:54:43  host: 193.201.36.36

    @29 - do kogo czlowieku masz pretensje, nie jest latwo zrobic mape zasiegu i nie jest ona i nigdy nie bedzie 100% poprawna w zadnej sieci. Mogles wziac z salonu starter (chyba nawet sa darmowe) i polazic po mieszkaniu zobaczyc jak to dziala. Nie rozumiem zachowania ludzi typu "oni sa zli mnie oszukali nie wiedzialem" - ma raczki ma glowe mogles sprawdzic.

Dodaj swoją opinię