Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność za 50 zł

Przenośność za 50 zł

WitekT 30 Maja 2006 09:19

0 0
Od 1. czerwca przeniesienie numeru z jednej sieci do drugiej (i prepaid, i postpaid) będzie prawdopodobnie kosztować tylko 50 zł – dowiedziała się Rzeczpospolita.

Jest to najwyraźniej odpowiedź na postępowanie wszczęte przez UKE, które miało skutkować ukaraniem operatorów za zbyt wysoką cenę tej usługi. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~  2006-05-30 10:53:38  host: n16sw.resetnet.pl

    Szkoda tylko, że tak późno... Czekałem rok na taką możliwość aż w końcu wurzuciłem fajny numer POPa i kupiłem T-T na początku roku...

  • 0

    14. ~titq  2006-05-30 11:36:09  host: dfl199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a po co mam isc do taktaka jak mam rozmowy po 25gr w simplus easy gadka a w taktaku najtaniej 59gr i to dopiero po 8 miesiacach?

  • 0

    15. ~Mark  2006-05-30 11:49:13  host: pi94.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl

    14: bo w TT mozesz tak samo jak w plusie uruchomic pakiety minut wymienne na SMS ktore nie przepadaja i bedziesz mial jeszcze taniej niz w Sim+. Przyszlosc jest jasna przyszlosc to TT:-)

  • 0

    16.  2006-05-30 11:51:36

    *titq: poco ? Żeby mieć rozmowy po 20gr w TakTaku hehe. Simplus to zareaguje. Ale znając życie dopiero wtedy jak połowa jego klientów prepaid przejdzie do innych sieci. A wtedy to już może być nieco za późno.

  • 0

    17. ~tak tak  2006-05-30 12:01:08  host: host217-44-105-212.range217-44.btcentralplus.com

    jezeli przeniesiesz swoj nr z + albo orange do taktak to era bedzie naliczala staz z sieci maciezystej czyli jezeli miales np sim + od roku i przeniesiesz sie do tak tak to natychmiast mozesz miec "happy taniej po 8 m-c czyli rozmowy po 59 gr"

  • 0

    18.  2006-05-30 12:08:19

    17 - chyba nie bardzo

  • 0

    19. ~Patryk  2006-05-30 12:17:15  host: did161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18 - masz rację.

  • 0

    20. ~  2006-05-30 12:19:56  host: dva137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taaa, Era ma najmniejszą sieć z 3 operatorów. Gdy wszyscy przeniosą się na TT, to zacznie się psioczenie jak na sieć Plusa. Z nadmiaru klientów sieć nie będzie musiała starać się o nowych i będzie to sieć droga, a wtedy w Orange pójdą po rozum i w końcu ustalą przyzwoite ceny i znowu wielka migracja.

  • 0

    21. ~Kuba_ps2  2006-05-30 13:28:16  host: asw26.internetdsl.tpnet.pl

    A mam pytanko czy jak mam numer w popie to bede mogł go przeniesc do ery i wziasc tela na abonamnet?

  • 0

    22. ~chlopak  2006-05-30 13:37:13  host: doz116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To moja dziewczyna teraz chętniej przejdzie do Tak-Taka. Powiadamiać jakieś ponad50 osób o zmianie nuemru bvyłoby uciążliwe, a tak. Jeden ruch i mamy to co chcemy.

  • 0

    23. ~Arek PL  2006-05-30 13:45:31  host: pragma.gl.digi.pl

    ja tam mam orange od 6 lat i jest niezmieniam tego :)smsy za 1 grosz 30 groszy za minute

  • 0

    24.  2006-05-30 13:52:02

    No,to teraz nic nie uchroni Sim+ od emigracjii do Ery :) a Orange w szczególności :)

  • 0

    25. ~stasiek  2006-05-30 13:56:53  host: nat-192-34.globalconnect.pl

    a ja mam tak-taka i powiecie ,ze jestem chory moze ale z chęcia bym zmienił na samych swoich.Nie interesuja mnie pakiety za 50zł tylko mozliwość dzwonienia za 24 gr na stałe.Jednakże przyznam się ,że tak-tak jest oczywiscie teraz najlepszy.Zmieniłbym na samych-swoich bo różnica 7gr w stosunku TT nie robi mi różnicy.Nie zmienie z prostego powodu-platforma działa tragicznie-wiem bo mialem simplusa gdy zaczeły sie konkretne problemy z rozliczaniem.wtedy też podziekowałem Simplusowi.Pozdrawiam all.

  • 0

    26. ~maniana  2006-05-30 14:00:39  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    a ja to wale i chyba swój orange nr przeniose do sim+ a nie do TT, bo na razie wiecej osob mam w +. chociaz poczekam moze sie poprzenoszą:)

  • 0

    27. ~jolka  2006-05-30 14:01:21  host: dqm150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    propozycja do przenosin numerów za 50zl to zmiany w telefonii komórkowej idą tylko na lepsze. Tylko czekam na .czerwca i ide do Tak-Taka z numerem wstrętnego Simplusa.

  • 0

    28. ~szpiegu86  2006-05-30 14:24:28  host: bbq8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem tej kłótni, zamiast licytować się, który operator ma niższe stawki na rynku o parę groszy, może zajrzyjcie do swoich książek telefonicznych i sprawdźcie w jakiej sieci są numery na które najczęściej dzwonicie. U mnie 3/4 książki telefonicznej (na około 180 pozycji) to PlusGSM i po co mam się przenosić do TT? Nikt mi tam nie da SMSów po 1gr do Plusa, ani minut do Plusa po 39gr i darmowego numeru (bez limitu). Więc skończmy tą idiotyczną kłótnię. Numer powinno się mieć w sieci, w której najbliższe osoby mają numery - do nich dzwonisz najtaniej, a rozmowy poza sieć są zbliżone u wszystkich (rozpiętość 66gr - 80gr).

  • 0

    29.  2006-05-30 15:18:14

    do szpiegu86:Mylisz się różnica ma minucie połączenia poza sieć to aż 21 groszy to jest ogromna przepaść pomiędzy od 59gr do 80gr

  • 0

    30. ~marnet  2006-05-30 16:57:21  host: host130.219.146.194.generacja.pl

    28: A skąd wiesz, patrząc do swojej książki telefonicznej, kto jest w jakiej sieci?? Prefiksy 5XX, 6XX, itp. nie identyfikują już sieci od paru miesięcy! No chyba, że sprawdziłeś gdzieś (np. na stronie internetowej) każdy numer po kolei i faktycznie masz 100-procentowe rozeznanie. Teraz najważniejsza jest dla dzwoniących normalnie stawka podstawowa za minutę.

  • 0

    31. ~dt  2006-05-30 21:59:26  host: wap.plusgsm.pl

    poki co z przeniesienia skorzystalo ponad tysiac osob wiec sorry ale prefiksy to wciaz dobry sposob na orientacje kto jest w jakiej sieci. Eski po grosz i darmowy nr to wciaz swietna oferta.

  • 0

    32. ~taktak  2006-05-31 13:49:01  host: host86-138-156-113.range86-138.btcentralplus.com

    kolejna nowosc-jezeli przeniesiesz pre paida do tak tak to kwota 50 zl za przenosiny zostanie ci oddana przez doladowanie twojego konta. nastepna -prawdopodobnie za przenosiny do tak tak za pierwsze doladowanie dostaniesz 2*tyle.

Dodaj swoją opinię