Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność w MVNO

Przenośność w MVNO

WitekT 13 Listopada 2007 12:55

0 0
Od 13. listopada możliwe jest przenoszenie numerów między sieciami PTC i dwoma MVNO - Wirtualną Polską oraz Avon. Taką informację otrzymali dziś sprzedawcy PTC.

Zasady przenoszenia numerów są identyczne jak w przypadku przenoszenia numerów między pozostałymi operatorami komórkowymi.

Jak wynika ze stron operatorów MVNO, przenośność funkcjonuje już ze wszystkimi operatorami infrastrukturalnymi na rynku.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~pascal  2007-11-13 13:08:24  host: meduza2.progman.park.gdynia.pl

    Witam. W poniedzialek przenioslem numer z mBanku do Plusa i... mam problem. Nie dochodza do mnie zadne sms ("wysylanie nieudane"). Przy probie polaczenia z moim numerem slychac komunikat "nieprawidlowy numer" ale tylko dzwoniac z niektorych numerow, np. z 692xxxxxx polaczenia dzialaja ale juz z 698 nie... Powinienem jeszcze poczekac czy moze od razu skladac reklamacje ?

  • 0

    2. ~pascal  2007-11-13 13:09:09  host: meduza2.progman.park.gdynia.pl

    dodam jeszcze, ze ja moge wysylac sms i dzwonic do innych bez najmniejszych problemow. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

  • 0

    3.  2007-11-13 13:11:15

    A pomiedzy plusem a WP?

  • 0

    4.  2007-11-13 13:12:20

    Sprawdziłem u źródła. Juz działa, jeszcze niedawno nie było to możliwe.

  • 0

    5. ~zenon  2007-11-13 13:50:00  host: eul129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy można już przenosić pomiędzy Heyah a Era ? Znaczy z Heyah do Ery ?

  • 0

    6. ~radeczko  2007-11-13 13:54:05  host: czx234.internetdsl.tpnet.pl

    No to już lece do Avonu! he smiechu warte :)

  • 0

    7. ~mirekb  2007-11-13 13:59:04  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    mam fajny nr z myavon,wystawie na allegro ebay moze ktos wezmie??;-)789....

  • 0

    8. ~realista  2007-11-13 14:09:44  host: babilon.nat.student.pw.edu.pl

    dopiero w zeszlym tygodniu byly zapowiedzi o wspolpracy MVNO i Ery, szybko im poszlo. zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • 0

    9. ~  2007-11-13 14:16:58  host: chello089076030166.chello.pl

    drogi Witku: oj, wtopa i pała z polskiego. W słowniku nie występuje takie słowo jak: "przenośność". Ludzie, skąd Wy bierzecie takie neologizmy?! Proszę, jeśli ktoś już się bawi w dziennikarstwo to niech to chociaż podeprze merytorycznym przygotowaniem z zakresu językoznawstwa.

  • 0

    10.  2007-11-13 14:40:11

    @9 - w słowniku wiele wyrazów nie występuje, a są stosowane, bo najpierw jakieś zjawisko należy nazwać, potem nazwa musi funkcjonować w języku i dopiero po jakimś czasie wchodzi do słownika.

  • 0

    11. ~  2007-11-13 14:56:26  host: gilead.media4.pl

    no właśnie, podstawa: "A czy można już przenosić z Heyah do Ery?"

  • 0

    12.  2007-11-13 14:58:22

    @11: Prosto nie. Tylko 2x przeniesienie Heyah->inny op->Era i koszt w najlepszym razie 100 zl

  • 0

    13.  2007-11-13 15:03:22

    Nie można, dopóki nie znowelizuje się prawa, albo myślenia PTC. To niestety, ale... ten sam operator, tylko dwie różne marki.

  • 0

    14.  2007-11-13 15:24:52

    A co z Halo Polsat, kiedy rusza?

  • 0

    15. ~w  2007-11-13 15:47:05  host: hakone.magma-net.pl

    ad 9,to jeszcze kwestia tego jaki słownik.A co proponujesz-tę idiotyczną "przenoszalność" używaną przez niektórych,a dużo mniej zgodna z systemem języka polskiego.

  • 0

    16. ~tof  2007-11-13 16:12:21  host: abx148.internetdsl.tpnet.pl

    @9: a słyszałeś kiedyś o uzusie i ekonomii dyskursywnej? Skoro możemy o możliwości uniesienia czegoś "nośność" (i takie słowo znajdziesz w słowniku), to dlaczego o możliwości przeniesienia (numeru) nie można powiedzieć "przenośność"? To jeden zgrabny i jasny wyraz zastępujący kilka wyrazów. Co więcej, z punktu widzenia uzusu ten wyraz można uznać za zakorzeniony w polszczyźnie (sprawdź w Google). O przenośności przeczytasz nie tylko w Wikipedii, ale również w decyzjach URTiP-u i UKE. @WitekT: tak trzymać! ;)

  • 0

    17. ~tof  2007-11-13 16:13:54  host: abx148.internetdsl.tpnet.pl

    Poprawka: (...)Skoro możemy o możliwości uniesienia czegoś POWIEDZIEĆ "nośność" (...)

  • 0

    18. ~  2007-11-13 17:39:43  host: dmc164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co tłumaczycie koledze z komenta #9, ma szczęście że urodził się w 20 wieku kiedy istnieją już słowniki, bo w paleolicie chyba by z drzewa nie zszedł i słowem się nie odezwał ze względu na brak słowników

  • 0

    19. ~abc  2007-11-13 20:53:56  host: eew66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już biegnę przenieść numer z myawon do mbank po drodze przez wpzombi ;)

  • 0

    20. ~ukenamuniu  2007-11-25 23:34:03  host: nat-go2.aster.pl

    Nie jestem przekonany, czy MVNO powinni kłopotać się przenośnością i czy operatorzy sieci PLMN powinni podpisywać z nimi umowy. Jest ona obowiązkiem operatorów sieciowych.

Dodaj swoją opinię