Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność w 24 godziny - będzie kontrola, bedą kary?

Przenośność w 24 godziny - będzie kontrola, bedą kary?

WitekT 3 Lipca 2009 08:51

0 0

Od 6. lipca przenoszenie numeru w sieci komórkowej ma trwać do 24 godzin. Tylko Play i Cyfrowy Polsat deklarują, że są gotowi - mówi Anna Streżyńska, prezes UKE, w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

(Play i CP - przyp. red.) na przygotowanie się poświęcili cztery miesiące. A pozostali, rekiny biznesu, czekali na podpisanie rozporządzenia przez ministra (nastąpiło to 17 czerwca - przyp. GP) i do tego czasu nic nie robili. Teraz twierdzą, że mogą nie być gotowi - mówi Streżyńska.




Prezes UKE nie wyklucza, że wszyscy operatorzy jednak ogłoszą gotowość, a potem okaże się, że są kłopoty i kolejne miesiące będą próbowali udowadniać, że to był bardzo zły pomysł, by wdrożyć nowe przepisy tak szybko.

Na sierpień zaplanowaliśmy pierwszą kontrolę przenoszenia, ale ten termin może zostać przyspieszony, gdy zaczną napływać skargi konsumentów. Cały czas przypominam operatorom, że jeśli nie wprowadzą w terminie przenoszenia w ciągu 24 godzin, to prezes UKE może nałożyć na nich karę w wysokości do 3% ubiegłorocznych przychodów - mówi Streżyńska.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    53.  2009-07-03 11:24:28

    52: proces w obie strony nie powinien być specjalnie różny... Więcej kłopotu, moim zdaniem, ma operator przyjmujący, bo ma kontakt z klientem - reszta odbywa się na poziomie "hurtowym", między operatorami...

  • 0

    54. ~spiro  2009-07-03 11:31:40  host: mx.psat.pl

    @Tomek19: pamiętaj że przy okrężnej drodze dochodzi koszt startera w "tymczasowej" sieci.

  • 0

    55. ~jojo  2009-07-03 11:33:33  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    Dlatego tez uważam, że powinno się przenosić na "puste" startery, lub ewentualnie na najtańsze obecne na rynku - czyli za 5 zł.

  • 0

    56. ~  2009-07-03 11:45:33  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    #53: i po dotychczasowych statystykach trudno przypuszczać, aby w3 więcej przyjmowało klientów niż traciło (chociaż nic pewnego tu nie można powiedzieć, te 50-61 zł zawsze stanowiło pewną barierę), dlatego sytuacja wpisuje się w tradycyjne zachowanie W3.

  • 0

    57. ~spiro  2009-07-03 12:01:28  host: mx.psat.pl

    @jojo: koszt takowego startera w orange 10pln, plus 12,20pln, play do wyboru 9 lub 30, era chyba zero - ale akurat tego nie jestem pewien. nie sprawdzalem jak u wirtualnych ze wzgledu na fakt iz tam wszystko odbywa sie korespondencyjnie więc trochę długo a u klasycznych opów mozesz złożyć wniosek w punkcie.

  • 0

    58.  2009-07-03 12:15:26

    licze ze na biezaco bedziemy informowac tutaj o przenosnosci numerow i w jakim czasie to sie odbywa; sam 6 lipca wybieram sie do salonu; papszmir jak nic nie masz do powiedzenia (bo z plusa do plusa sie nie przeniesie)to nie pisz i dla twojej informacji play okradł mnie na 1,5zł(to ze dają cos poza regulaminem co m-c pomine) -mozesz zrobic z tego newsa

  • 0

    59.  2009-07-03 13:50:02

    WitekT - Era poprzez boa@era.pl napisała mi odpowiedź, że mimo zmiany w przepisach po 6 lipca nie będzie nadal możliwości przenoszenia numeru z TT do Heyah!!

  • 0

    60. ~jojo  2009-07-03 13:51:30  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    A podali uzasadnienie?

  • 0

    61. ~muzzy  2009-07-03 14:33:28  host: inet20909nn-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    ja tam 6 lipca udam się do salonu play i sprawdzę jak tam wygląda przenoszalność w praktyce....

  • 0

    62. ~ukenamuniu  2009-07-03 15:48:04  host: 212.160.172.70

    muzzy: "przenoszalność" sprawdzisz w Erze, w Play przenośność.

  • 0

    63. ~bambo  2009-07-03 17:24:59  host: 188.33.114.138

    to jasne, W3 nigdy nie będzie godowa do przenoszenia numerów. Bo wiadomo jaki będzie ogólny bilans przenosin. Raczej nie do W3. Więc jest jasne, że będą płakać o swojej niegotowości choćby i przez następne 100 lat. Moim zdaniem jedynie wysokimi karami można W3 zmusić do roboty.

  • 0

    64. ~ukenamuniu  2009-07-03 23:29:58  host: 86-143-n1.aster.pl

    bambo: Przenoszenie numerów się odbywa tylko wg innych procedur i terminów. Zaproponuj jak ma wyglądać wymiana komunikatów, np. od biorcy do dawcy o terminie rozwiązania umowy. O tym, że pomiędzy stacjonarnymi proces odbywał się przez wymianę papierowych kwitów a nie w drodze elektronicznej (a tak ma być) nawet nie warto wspominać, bo ustawodawca i regulator nie kumają co napisali i zamiast racjonalnej dyskusji straszy się kontrolami i karami. Sprawa do Trybunału bo rozporządzenie jest niewykonalne (6 lipca)

  • 0

    65. ~walicw3  2009-07-04 09:07:43  host: ip-94-42-63-45.multimo.pl

    zawsze bedziemy 100 lat za murzynami. na zachodzie standard - u nas problemy. na zachodzie przelewy pomiedzy obcymi bankami w niektorych krajach ida on line, u nas 1 dzien. kiedy skonczy sie syf w tym kraju?

  • 0

    66. ~  2009-07-04 10:47:16  host: host-89-231-100-147.warszawa.mm.pl

    Jak można w XXI wieku prowadzić wymianę dokumentów w sposób papierowy? Ja rozumiem, ZUS, KRUS ale telco? Śmiech na sali.

  • 0

    67. ~  2009-07-05 20:37:52  host: ip-89-174-40-39.multimo.pl

    64, piszesz te swoje smutki z pozycji W3. Przypominam, że Play i Polsat są gotowe!

  • 0

    68. ~ukenamuniu  2009-07-05 22:09:19  host: 86-143-n1.aster.pl

    67: Napisałem o stacjonarnych. Oceniam regulacje wzięte z głowy, czyli z niczego. Są gotowi? Niech przeniosą zgodnie z rozporządzeniem między sobą, cwaniaczki, PR-owcy.

  • 0

    69. ~eryk  2009-07-05 22:29:52  host: 188.33.81.90

    dokładnie polsat i play są gotowe. dziwne ze inni operatorzy uważają, że to niemożliwe na tą chwilę. inny potrafili się przygotować. w dodatku polsat szykując ofertę 3w1 może zyskać bardzo dużą liczbę nowych użytkowników

  • 0

    70. ~ukenamuniu  2009-07-05 22:39:36  host: 86-143-n1.aster.pl

    eryk: jasne, wyśle do dawcy jakiś nieuzgodniony komunikat i biorca przeczyta: dupa krasnoludek.

  • 0

    71. ~Anna  2009-07-28 09:33:54  host: 212.160.239.131

    Ja też jestem w Plusie. Już minęło 48h, a miałam mieć przeniesienie numeru w ciągu 24h.Przyszły "operator" uprzedził mnie,że Plus robi problemy. W dniu dzisiejszym dostałam informację, że ma to być możliwe dopiero od 01/08/2009.

  • 0

    72. ~szczepan  2010-02-01 12:25:23  host: 212.160.240.18

    przenioslem sobie dla testu 2 numery do play.....z ery mi przeniesiono w 3dni a w orange w 1 dzien ;)

Dodaj swoją opinię