Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność prepaidów staje się faktem (prawnym)

Przenośność prepaidów staje się faktem (prawnym)

WitekT 16 Lutego 2006 20:06

0 0

Minister transportu podpisał rozporządzenie określające warunki techniczne przenoszenia numerów w sieciach komórkowych.

Rozporządzenie oczekuje obecnie na publikację. Po jego wejściu w życie operatorzy komórkowi będą mieli obowiązek świadczenia usługi przenoszenia numerów dla klientów prepaid.
Anna Streżyńska, wiceminister transportu i budownictwa odpowiedzialna za telekomunikację zaznaczyła, że wpływu na obowiązek wykonywania usługi nie mają złożone przez dwóch operatorów komórkowych (Centertela i Polkomtel) wnioski o czasowe zawieszenie wykonywania tej usługi. Wnioski te prawdopodobnie zostaną rozpatrzone negatywnie ze względu na to, iż operatorzy nie podali żadnych dowodów na swoje nieprzygotowanie do świadczenia usługi. Według wiceminister, operatorzy mogą uzupełnić swoje wnioski.

Tydzień temu weszła w życie nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, która wprowadziła przenoszenie numerów dla prepaidów. Jednakże brakowało rozporządzenia, które określałoby warunki techniczne realizacji usługi.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~domur  2006-02-16 23:16:52  host: acwf204.neoplus.adsl.tpnet.pl

  heh polkomtel sie boi ze mu ludziska pouciekaja przez jego problemy z platforma

 • 0

  2. ~  2006-02-16 23:42:33  host: caq24.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja tam z polkomtela nigdzie nie uciekne. Kase mi oddali i jestem zadowolony. Byle jeszcze jakis bonus i nowa promocje.

 • 0

  3.  2006-02-17 16:52:30

  heheeh no dokladnie polkomtelowi teraz to nie na reke bo ludzie moga byc jeszcze wkurzeni ostatnimi klopotami z ich platforma... no a Orange zdaje sobie sprawe chyba z tego jak wyglada ich POP nie mowiac juz o zenadzie zwanej Orange Go... Era ze swoim Tak Tak-iem ma teraz szanse przejecia sporej ilosci pre-paidowcow!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet