Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność prepaid od 9. lutego?

Przenośność prepaid od 9. lutego?

WitekT 31 Stycznia 2006 10:45

0 0
Nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, opublikowania w Dzienniku Ustaw z 25. stycznia, wprowadza przenośność numerów prepaid. Teoretycznie taka możliwość wchodzi w życie 14 dni od publikacji, czyli 9. lutego każdy użytkownik telefonu na kartę powinien móc zmienić operatora z zachowaniem numeru.

Niezbędnym elementem jest jeszcze rozporządzenie określające warunki techniczne realizaji tej usługi. Jego projekt jest już podobno gotowy, choć próżno szukać go na stronach internetowych właściwego ministerstwa.


Źródło tekstu: telekomunikacyjny.blox.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~Longman  2006-01-31 11:03:44  host: evo83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz widac jaka szkoda, ze takich przepisow nie wprowadzono wczesniej. Gwarantuje, ze problemy z Sim+ skonczyly by sie jak reka odjal, a wlasciwie Simplusa odjal.

  • 0

    3.  2006-01-31 11:04:28

    oj oj znikajaca kase z sim+ bedzie sie pojawiacw orange :P:) a na serio to bedzie niezly balagan...

  • 0

    4. ~rafal  2006-01-31 11:09:52  host: 212.122.220.251

    Mam jedno zasadnicze pytanie odnośnie przenosnosci numerów: Do tej pory niektóre taryfy rozwiazane sa tak, ze taniej jest wewnatrz sieci, niejednokrotnie darmowe minuty sa przyznawane osobno wewnatrz sieci i osobno na zewnatrz - jak wobec przenosnosci numerow uzytkownik (zwykly smiertelnik)ma rozpoznac czy numer na ktory dzwoni jest numerem wewnatrz sieci czy tez na zewnatrz sieci?

  • 0

    5. ~Misio  2006-01-31 11:14:26  host: ip-83-238-42-140.netia.com.pl

    Patrząc na fakturę. :-P

  • 0

    6.  2006-01-31 11:26:22

    Tak, Misio, z tą fakturą to świetny pomysł zwłaszcza w prepaidach :-). A tak poważnie, to opki uruchomiły strony gdzie można sprawdzić przynależność numeru. No a jak ktoś nie ma możliwości sprawdzić, a zadzwoni - no cóż to już jego strata/zysk ;-)

  • 0

    7.  2006-01-31 11:34:16

    Jak tylko to ruszy, żegnaj simplusie nieszczęsny.

  • 0

    8. ~pitus  2006-01-31 11:49:34  host: 213.199.216.253

    mam teraz nadzieje ze orange go obnizy cenny za rozmowy sms mms

  • 0

    9. ~szczepoch  2006-01-31 11:51:04  host: bca227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moim zdaniem opy powinni wprowadzic jakis system (czy dana osoba jest w sieci) np znak dzwiekowy przed wybieraniem numeru lub cos takiego

  • 0

    10. ~kkkamil  2006-01-31 11:52:25  host: ejo38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale wtedy bedzie calkowita dowolnosc? np simplus -> idea dla firm? (tzn orange... fuj)

  • 0

    11. ~poznaniak  2006-01-31 11:56:26  host: c177-68.icpnet.pl

    "Jest ono podobno już gotowe, choć próżno go szukać na stronach internetowych właściwego ministerstwa." Rozporzadzenia trzeba zawsze szukac w Dzienniku Ustaw, wtedy ma moc prawna, nie na stronach WWW :-)

  • 0

    12.  2006-01-31 12:00:08

    poznaniak: masz rację, dlatego stosownie zmieniłem treść wiadomości. Sprawdź teraz. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi. :)

  • 0

    13. ~damga  2006-01-31 12:09:47  host: 212.244.51.161

    do poznaniak i WitekT - PROJEKTU rozporządzenia nie szuka się w dzienniku ustaw, samego rozporządzenia - a i owszem.

  • 0

    14.  2006-01-31 12:19:28

    damga: no własnie dodałem słowo "projekt", wcześniej go nie było. Więc w sumie poznaniak miał racje. :)

  • 0

    15.  2006-01-31 12:56:52

    ~rafal - na WWW opow jest czy numer jest obcy czy w sieci... innej prostej metody nie widze jeszce dzwonic idzie chyba w orange na *555 - a co do pakietow itp. to all przepadnie i tylko pewnie kwota zostanie takasama u nowego opa na koncie

  • 0

    16. ~yan  2006-01-31 13:24:12  host: abwx25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co teraz z plusem, u ktorego np. w dlaszym ciagu nie mozna przejsc z abo na karte.Bedzie trzeba przechodzic z abo plusa na np. tak tak i z powrotem na sim+.Jesli ktos oczywiscie jeszcze bedzie chcial miec sim+ ;d

  • 0

    17. ~anty tpsa  2006-01-31 14:07:20  host: aun146.internetdsl.tpnet.pl

    Hmmm ciekawe..ostatnio przedstawicieljednej z sieci powiedzial, ze przenoszenie numerow w prepaidach to "odlegla prszyszlosc". Ciekawe jak sie beda wykręcać od uruchomienia tej uslugi?

  • 0

    18. ~ernest  2006-01-31 14:42:11  host: dpt23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No teraz to jestem bardzo za. Chce zmykać z simplusa do taktaka migiem. Mam dość

  • 0

    19. ~pop  2006-01-31 15:05:16  host: pa135.zawady.sdi.tpnet.pl

    najpierw niech wszyscy operatorzy wprowadzą mozliwość migracji z postpaida do prepaida,to będzie prawdziwa elastycznosć,na razie plus tego nie wprowadził i nie ma nawet zamiaru tego uczynić,to jest sieć której wróżę szybki koniec jeśli dalej będzie tak traktować klienta,od 2 lat chcę przejść z abonamentu do simplusa i co? d... zimna,nie chca na to zezwolić,zbywają mnie tekstem typu,że nie świadczą tej usługii,jeśli pre paidy będą mogły migrować do innej sieci to będzie wielki - a nie +.

  • 0

    20. ~wlo  2006-01-31 17:32:51  host: apg83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poznaniak - warto poszukać czasem projektu właśnie - z tej prostej przyczyny, że można często wcześniej poznać "zamary" a niejednokrotnie zająć stanowisko w sprawie projektu.

  • 0

    21. ~nicram  2006-02-10 15:59:14  host: pd14.skopanie.sdi.tpnet.pl

    do pop
    Ale co to za problem przejsc z abonentu do oferty na karte?.Wystarczy tylko zakupic startet w Sim+ i problem z glowy:).A umowe rozwiazac z terminem kiedy ona gasnie:).
    Ja nie wiem czemu mialoby byc to takie trudne.Po zakupie startera wystepuje prosta procedura,powiadomienie ludzi smsem o zmianie numeru:)i to wszystko.Jedynym problem w moim mnniemaniu to tylko jak masz firme i Twoj numer widnieje na jakis ulotkach czy cos w tym stylu;),a jesli tego nie ma to nie widze zadnych przeszkod.Pzdr

Dodaj swoją opinię