Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność numerów z TP do Tlenofonu

Przenośność numerów z TP do Tlenofonu

sirmark 13 Maja 2008 19:39

0 0
tlenofon numeracjaTlenofon poinformował, że ruszyła przenośność numeracji stacjonarnej z Telekomunikacji Polskiej do jego sieci.

Usługa migracji oznacza możliwość korzystania z telefonii internetowej VoIP bez konieczności zmiany numeru. Za przeniesienie numeru pobierana jest jednorazowa opłata przez TP. Numery można przenosić z 16 stref (patrz obrazek).

W panelu użytkownika Tlenofonu przygotowany jest specjalny formularz, który rozpoczyna procedurę przenoszenia numeru.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~ukenamuniu  2008-05-13 21:19:33  host: nat-go2-1.aster.pl

    To jakaś głupota. Przenośność jest w publicznych sieciach telefonicznych. Trudno mi nazwać sieć (nawet) transmisji danych - publiczną telefoniczną. Może to jakaś zagrywka "polityczna" TP? Jak będzie chciała coś przez VoIP to też to będzie uznane (na zasadzie wzajemnosci) jako publiczna, a jak może jeszcze lokalizacja (112), faks i dial-up (tylko po co?) to i będzie usługa powszechna przez VoIP?

  • 0

    6. ~Alcek  2008-05-13 21:24:39  host: nat1.ksknet.pl

    Szkoda, moim rodzicom, by się przydało. Bardzo dobrze, że wreszcie coś takiego wprowadzono w stosunku do voipa.

  • 0

    7. ~daro  2008-05-13 21:48:12  host: pradnik1.gemini.net.pl

    na ich www jest lakoniczne info ze to kosztuje, ale zero informacji w cenniku czy regulaminie, ile trzeba kasy wrzucić za przeniesienie. Pewnie dopiero po dokonaniu procedury przeniesienia numeru mozna sie dowiedziec ile ta przyjemnosc kosztuje, czyli takie kupowanie kota w worku

  • 0

    8. ~ukenamuniu  2008-05-13 21:50:58  host: nat-go2-1.aster.pl

    daro: 61 zł?

  • 0

    9. ~mirekb  2008-05-13 22:11:32  host: apn-77-113-49-63.gprs.plus.pl

    tak 61 brutto,potwierdzone,pytanie:co będzie jesli np przeniose nr i tlenofon mi sie nie spodoba po np roku bo będzie cos lepszego to aby zachowac nr:wracam do tp i mowie ze chce miec ten nr oni mowia ok ale musi pan wziac abo 50pln/60min i nici z tanichh rozmow bo procedura rozwizania z tp umowy i przeniesienie znowu do innego opa np netii nr wydaje sie karkołomnym zajęciem..jak ktos ma doswiadczenia w tym zakresie niech napisze

  • 0

    10. ~j  2008-05-13 22:14:10  host: aauh196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cena za zabranie tepsianego numeru ze soba powinna byc w cenniku tepsianym

  • 0

    11. ~kika  2008-05-13 23:45:42  host: nat-goc-1.aster.pl

    warto wiedziec : http://www.darmowytelefon.pl/ gdyby tylko oni mieli taka opcje jak o2..............

  • 0

    12. ~petern  2008-05-13 23:47:21  host: 33.52.pxs.pl

    a co w przypadku: załóżmy ze mam abo socjalny i net po BSA, przenoszę numer do Tlenofonu i co się dzieję ? koniec z netem? /rozważanie czysto hipotetyczne/

  • 0

    13. ~  2008-05-14 01:41:44  host: aul180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie będzie trzeba płacić 36,60 za utrzymanie lini w takim przypadku.

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-05-14 08:10:00  host: nat-go2-1.aster.pl

    mirekb: przeniesienie numeru z Tp do innego opa jest łatwe i przyjemne. Gorzej z powrotami. Gdy przechodzi się do np Netii w ramach uwolnienia pętli (LLU), to dwa drutki od zakończenia sieci (w mieszkaniu abonenta) do przełącznicy pozostają "we władaniu" Tp i abonent może powrócić do Tp. Jeżeli jednak przeniósł się np do TVK (kablówki)lub dostępu radiowego innego operatora (np. Era domowa, Sferia), to jego linia telefoniczna będąca własnością Tp może być oddana innemu, oczekującemu abonentowi. Jeżeli była ostatnią wolną parą w okolicy, to bilet był tylko w jedną stronę. Znam przypadki byłych abonentów Tp czekających już 1,5 roku (z winy biorcy lub z braku linii)

  • 0

    15. ~  2008-05-14 08:49:54  host: aauh196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu: jeśli &ftp woli płacić odszkodowanie "za niemanie" usługi powszechnej przez abonenta to jej sprawa.

  • 0

    16. ~ptok  2008-05-14 11:51:17  host: chello083144075251.chello.pl

    14.@ukenamuniu. Nie strasz , nie strasz. W mojej okolicy wolnych "drutków" do oporu. Kto żyw wziął internet z UPC ,a teraz przenoszą telefony. Pewnie że w UPC to voip, ale w jakiej cenie? Sąsiad wziął " weekendy i od 18.00 do 8.00 za darmo", za 34,50 miesięcznie. Że to promocja na rok? Za rok kupie mu bramkę. A tepsa siedzi i "zawija w sreberka".Czemu nie zaproponowali mu NIC , jak odchodził? A ile kosztuje utrzymanie centrali, w której jest coraz więcej pustych "drutków". Jaki macie wtedy "koszt utrzymania łącza? Ciekawe, że ja W UPC mogę wziąć każdą usługę solo i nikt nie każe mi płacić dodatkowe 36,60 mieięcznie za obsługe druta. Telefranca to jedna wielka paranoja.

  • 0

    17. ~  2008-05-14 12:47:23  host: aauf205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sorry ale nie widziałem sprzętu nadawczego w wolnej sprzedaży więc niestety nie wiem gdzie można takie kupić (i nie wiem za ile).

  • 0

    18. ~Bartek  2008-05-14 13:53:51  host: ip-89-174-119-105.multimo.gtsenergis.pl

    Mam pytanie: jeśli mam internet BSA w Multimo i płacę abo socjalny, to mogę przenieść się do tlenofonu???

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2008-05-14 20:38:06  host: nat-go2-1.aster.pl

    #16 ptok: Możesz do gniazdka w UPC wetknąć faks? TP została wyznaczona przez UKE do świadczenia usługi powszechnej, każdego chętnego ma przyłączyć w ciągu maks. (średnio)28 dni. Abonent ma mieć zasilane z linii urządzenie końcowe (telefon), ma działać faks i dial-up 40 kb/s. (+ 112, lokalizacja i wiele innych obowiązków). Jest w tym jakaś franca (czytaj:syf), ale chyba nie telefranca, jak uprzejmie byłeś łaskaw napisać.

  • 0

    20. ~ptok  2008-05-14 23:45:56  host: chello083144075251.chello.pl

    @ukenamuniu. Ale za co te 36,60, gdy chciałbym od was wziąć jedynie internet? Róbcie coś, zeby konkurować z innymi, tam gdzie juz jest konkurencja, a nie doić tylko tych skazanych na tepsę. Czy nie dorosliście do tego, żeby np. dla mnie stworzyć jakąś ciekawą alternatywę, jeżeli chodzi o internet. Bo w tej chwili gdybym wziął łącze od was, a nie od konkurencji, to musiałbym być idiotą. A jak sąsiadowi niepotrzebny fax (on nawet nie wie co to jest) to nie mozecie taniej liczyć za "drutka"? Ale wy wolicie drogo, albo wcale. A później straszysz brakiem mozliwości powrotu.Mój sąsiad kiedyś za przywilej podłączenia "drutka" wywalił całą pensję, po wieloletnim oczekiwaniu. To znaczy, ze ma być dalej waszym niewolnikiem? Bo czytam, żenie podoba ci się ta mozliwość przenosności. A dlaczego, skoro to dobre dla klienta?

  • 0

    21.  2008-05-15 10:22:12

    #20, no to mamy w Polsce pare milionów idiotów (czytaj: klientów tepsy) ;-)

  • 0

    22. ~ptok  2008-05-15 12:00:03  host: chello083144075251.chello.pl

    Nikogo nie chciałem obrazić. Też miałem łącze z tepsy, jak nie mogłem mieć od kogo innego. Chodzi mi o to,że tam gdzie już występuje konkurencja, tam tepsa ŚPI!!! Byłbym idiota biorąc od tepsy drogie łącze internetowe + obowiązkowy abonament telefoniczny lub 36,60 za utrzymanie łącza, mając u konkurencji 2Mb/384 za 69 złotych (internet solo) przy umowie na czas nieokreślony. Bez żadnych dziwnych promocji, dodatkowych kosztów typu: utrzymanie drutków. W tych rejonach , gdzie występuje konkurencja, tepsa dalej zachowuje sie jak monopolista. Ale to w końcu ich problem. Teraz w mojej okolicy mają koszt utrzymania wolnych łaczy na centrali. Telefon z tepsy i internet można podłączyc od kopa, tylko nie ma chętnych. A oni dalej nie widzą, że czas zmienic podejście do klienta, bo teraz w niektórych rejonach to juz rzeczywiście jest wybór.

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2008-05-15 19:36:30  host: nat-go2-1.aster.pl

    ptok: kiedyś było takie coś jak dalekopis, telegram, sieć "telegraficzna". Jako jedni z pierwszych w Europie wywaliliśmy centrale telegraficzne (jeszcze na tranzystorach)na złom - i bardzo dobrze. W tym samym (15 lat temu?) czasie była akcja faks u każdego sołtysa. Były to wspaniałe szafki nadające się obecnie idealnie na barek. Teraz pozostały faksy w usłudze powszechnej (tylko TP to musi zapewnić - ERA domowa już nie) blokują rozwój dostępów - np radiowych. Przy G4F (GSM for fixed) nie mogę mieć faksu z telefonem (tradycja: najpierw ludzie chcą się wdzwaniać a potem dopiero: pani Zosi pani poda sygnał faksu!), bo w terminalu GSM albo jest kodek albo go nie ma. Wobec tego w G4F już muszę mieć dwa zakończenia: telefon i drugie na faks i to do pracy jedynie w automacie. Jedynie po tych cholernych drutkach mogę mieć jednocześnie telefon, faks i modem (bo zapomniałem o konieczności dial-up 44kb/s do Internetu). W dobie skanowania dokumentów po co komu faksy? Coś w tej Komisji Europejskiej powinni zrobić z definicjami usługi telefonicznej (jakość mowy), publicznej sieci telefonicznej (obecnie numeracja telefoniczna strefowa jest dla sieci publicznych telefonicznych a nie IP)a zwłaszcza z definicją, czy obowiązkami wynikającymi z usługi powszechnej.

  • 0

    24. ~ukenamuniu  2008-05-15 19:38:26  host: nat-go2-1.aster.pl

    ..jegoolek..Przepraszam, aż tyle nie chciałem napisać..

Dodaj swoją opinię