Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośność mało popularna

Przenośność mało popularna

WitekT 24 Stycznia 2007 10:02

0 0

Do tej pory między sieciami przeniosło się około 25 tys. numerów. Co miesiąc jest to 1-1,5 tys. Na popularność usługi niewielki wpływ ma cena - początkowo pobierano 120 zł, w połowie zeszłego roku obniżono stawkę do 50 zł.

Popularność usługi przeniesienia numerów zależy od istnienia lub nieistnienia konkurencji. Jeżeli nie ma konkurencyjnej oferty, to po co się przenosić? W telefonii komórkowej z konkurencyjnością ofert jest słabo, są do siebie bardzo zbliżone. Może coś się zmieni po wejściu na rynek P4 - mówi Anna Streżyńska, szefowa UKE, w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej.




Na razie główne koszty przenośności numeru ponoszą operatorzy, bo to oni sfinansowali infrastrukturę potrzebną dla tej usługi. Z racji niewielkiego zainteresowania przenoszeniem woleliby, żeby centralną bazę numerów przeniesionych prowadził na własny koszt UKE. Urząd nie uchyla się od tego. Stworzenie systemu informatycznego - za około 2,4-4 mln zł - wymaga jednak kolejnej nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31.  2007-01-24 18:32:00

    dodam jeszcze jedna sieć znika pojęcie interkonektu. Ale istnieje pojęcie monopolizm , Czytaj uważnie.

  • 0

    32. ~getITright  2007-01-24 18:32:27  host: chello087206213042.chello.pl

    acha dodam jeszcze że TP sama sobie strzeliła brameczke, bo po co brać w TP zawieszenie za 36zł i do tego neostrade, wystarczy wziąć najnizszy plan w netii i internet. Ten najnizszy plan kosztuje 20 zł brutto i jest w nim wliczone 50 minut na stacjonarne, a powtarzam teraz netia, dialog i inne firmy będą miały zasięg OGÓLNOPOLSKI !

  • 0

    33. ~  2007-01-24 18:35:26  host: chello087206213042.chello.pl

    @Marketing - mimo wszystko uważam że jesteś z góry nastawiony źle do UKE, które wg. mnie jest najlepiej działającym urzędem w Polsce od 17 lat :) i ma już REALNE osiągnięcia

  • 0

    34.  2007-01-24 18:36:28

    I tak monopol tepsy będzie trwał jeszcze conajmniej przez cały 2007 r. Dopiero w 2008 r. firmy takie jak netia będą już całkowicie ogólnopolskie.

  • 0

    35.  2007-01-24 18:37:40

    33. Bo nie stworzyli przepisu by neo była dla abonamentu socjalnego.

  • 0

    36.  2007-01-24 18:46:43

    Sukces na poziomie 36.60 jest do d. To już lepiej dorzucić te 13.40 i mieć 60 minut. Dobrze że chociaż można do konkurencji pójść na socjalnym. I to są te paradoksy ale tepsa myśli jak tu zlikwidować socjalny non stop o tym myślą.

  • 0

    37.  2007-01-24 19:10:13

    Myślę, że już pora (i tu ukłon w stronę UKE) na przeprowadzenie kontroli jak wygląda świadczenie usługi MNP. Póki co UE i UKE zakończyli postępowanie i stwierdzili że usługa MNP jest świadczona. Myślę, że czas na postępowanie kontrolne w jaki sposób jest świadczona ta usługa.

  • 0

    38.  2007-01-24 19:47:44

    Taki numer w jeden dzień powinienem przenieść natychmiast.Rekordzista ponoć czekał 180 dni na przeniesienie numeru!

  • 0

    39.  2007-01-24 20:07:35

    getITright - czy ja mówię, że nie? Powinno być - a jakże! Tylko jak to u mnie zwykle - traktuję z przymróżeniem oka te wszystkie deklaracje, których się tyle naczytałem na forach - że niech tylko UKE zmusi ich do przenoszenia, to dopiero wszyscy im pokażą... Śmieszne aż do łez ;-) Z możliwości skorzystali Ci, którym to sie opłacało. Tak więc reszcie się nie opłacało, albo... kupili tak-taki po prostu z nowymi numerami ;-) I tyle.

  • 0

    40.  2007-01-24 20:11:32

    A co do mie - uważałem że bez sensu jest zmieniać operatora kiedy nie było możliwości zabrania numeru. Teraz już nie miałbym tego problemu. Niech tylko inny mi zaproponuje coś tańszego (nie, nie telefon - telefon kupiłem sobie poza siecią sprzedaży operatora). Usług tańszych potrzebuję. Nie musi mi się w 2 miesiące zwracać koszt przeprowadzki, może w pół roku. Tyle, że ciągle nie opłaca mi się zmieniać operatora. Może, kiedy wszyscy rzucą tego dziadowskiego Plusa... Teraz na razie mam za dużo numerów tej sieci w książce.

  • 0

    41.  2007-01-24 20:20:17

    ja do czerwca i wyrzucam karte abonamentową i dwa simplusy :P Chyba jednak orange :D

  • 0

    42. ~r  2007-01-24 20:29:42  host: chello087206151164.chello.pl

    #41: współczuję ;)

  • 0

    43.  2007-01-24 20:33:41

    ZEMU 5 GROSZY Z NAJBLIżSZYMI? Pozatym zobaczymy coP4 zaproponuje itd. Gorzej mają ci co teraz im się umowa kończy.

  • 0

    44. ~r  2007-01-24 21:56:20  host: chello087206151164.chello.pl

    no jak tylko do najbliższych będziesz dzwonił za te 5 gr to faktycznie wycofuję swoje współczucie ;).

  • 0

    45.  2007-01-24 22:01:45

    No może nie tylko ale 80 % rozmów poza tym naprawdę nie można oceniać, komu co się opłaca. Bo wbrew pozorom są osoby co im się "Sami Swoi" opłacają. Ja do czerwca ma do lipca się zastanowię. Czekam trochę na P4 choć na nic nie liczę szczególnego.

  • 0

    46.  2007-01-24 23:08:08

    26 a znazłem gdzie indziej dokładny podział jak chcesz :) wklejam TK Centertel: oddanych do sieci innych operatorów 1545 postpaid i 1 prepaid, w trakcie realizacji 48 wniosków, przyjętych od sieci innych operatorów 3471 postpaid i 8 prepaid, 36 wniosków jest w trakcie realizacji. Polska Telefonia Cyfrowa: oddanych do sieci innych operatorów 2080 postpaid i 2 prepaid, w trakcie realizacji 24 wnioski, przyjętych od sieci innych operatorów 1918 postpaid i 3 prepaid, 35 wniosków jest w trakcie realizacji. Polkomtel: oddanych do sieci innych operatorów 13 prepaid, przyjętych od sieci innych operatorów 3 prepaid. W przypadku post-paid Polkomtel podał łączną sumę 5492 przeniesionych numerów.

  • 0

    47. ~o  2007-01-25 02:18:52  host: eme2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam czekam na możliwość przeniesienia numeru telekomuny do Ery domowej lub firmowej a wtedy definitywnie zlikwiduję stacjonarkę telepsa i zostanę tylko przy Neo 1MBit (innych możliwości neta nie mam niestety bo Netia olała widać Szczecin i resztę Pomorza - prefix 91)

  • 0

    48.  2007-01-25 14:08:57

    Normalnie przenosiny numerów z Plusa/Orange do TT to jest chyba teraz jedyne zajęcie w Erze z tego wynika... ;-)

  • 0

    49. ~r  2007-01-25 18:10:27  host: chello087206151164.chello.pl

    #45: a czemu SS się mogą komuś opłacać? bo nie mogę zgadnąć. No chyba że ma narzeczoną ze starterem SS i nie może jej do czegokolwiek innego przekonać.

  • 0

    50.  2007-01-26 00:35:37

    49 starszej osobie, która po pierwsze potrzebuje pre-paid. Nie pisze sms-ów, wykonuję mało połączeń, a z tego najwięcej kieruje na telefony stacjonarne. Obecnie jest promocja do 15 lutego i za darmo dla nowych użytkowników rozmowy przez miesiąc z jednym numerem są gratis więc i narzeczeni mogą z tego skorzystać.

Dodaj swoją opinię