Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przenośne urządzenie multimedialne - Nokia 7710

Przenośne urządzenie multimedialne - Nokia 7710

sirmark 20 Stycznia 2005 10:09

0 0

nokia 7710 Podczas konferencji Nokia Business Conference, która odbyła się w warszawskim Hotelu Mariott firma Nokia przedstawiła multimedialny smartfon Nokia 7710 z dużym ekranem i rysikiem oraz zapowiedziała jego wprowadzenie na polski rynek. Wysokiej jakości panoramiczny ekran dotykowy o 65 536 kolorach, umożliwia wygodne korzystanie z szerokiego zakresu funkcji. Nokia 7710 ma pełną przeglądarkę internetową, wbudowany stereofoniczny odtwarzacz muzyczny, rozbudowany zestaw funkcji wideo, takich jak odtwarzanie, transmisja i nagrywanie, aparat fotograficzny o rozdzielczości 1 megapiksela z 4-krotnym zbliżeniem cyfrowym oraz radio FM z aplikacją Visual Radio.

Nokia 7710 działa w sieciach GSM/GPRS/EGPRS 900/1800/1900. Telefon trafi do sprzedaży I kwartale 2005 i będzie kosztował ok. 3000 PLN.

Zaawansowane funkcje smartfonu Nokia 7710 pozwalają użytkownikom na osiągnięcie równowagi między skutecznością działania a rozrywką. Smartfon Nokia 7710 umożliwia dostęp do wiadomości poczty elektronicznej metodą "push" w oparciu o rozwiązanie firmy Smartner, oferuje aplikację klienta wirtualnych sieci prywatnych (VPN), 90 MB pamięci dostępnej dla użytkownika oraz dodatkowo 128 MB na dołączonej karcie MMC, a także pełny zestaw funkcji zarządzania informacjami osobistymi, klawiaturę ekranową i funkcję rozpoznawania pisma odręcznego. W smartfonie Nokia 7710 zastosowany jest system operacyjny Symbian. Opcje połączeń obejmują złącze Pop Port z portem USB oraz technologię bezprzewodową Bluetooth, umożliwiającą prosty transfer danych i synchronizację z komputerem PC.

Nokia 7710 umożliwia także prowadzenie mobilnego dziennika internetowego. Za pośrednictwem aplikacji moblog użytkownik przesyła zdjęcia i tekst do osobistego dziennika internetowego. Aplikacja fotograficzna i rysunkowa oferują szereg funkcji edycji obrazu, takich jak przycinanie, przybliżanie, obracanie i przeglądanie zdjęć. Użytkownicy mają nawet możliwość pisania lub rysowania na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym wbudowanym w smartfon Nokia 7710 lub wykonywania własnych rysunków.
Nokia 7710 udostępnia różnego rodzaju przenośne aplikacje i usługi multimedialne, m. in. Visual Radio, które oferuje interaktywny kanał informacyjny, znacznie poprawiający komfort słuchania wybranej stacji. Słuchacze otrzymują na przykład informacje dotyczące utworu lub artysty aktualnie prezentowanego na antenie radiowej i mogą brać udział w organizowanych konkursach. Instalowany standardowo czytnik książek eBook umożliwia korzystanie z elektronicznych kopii ulubionych tytułów, a także zakup lub pobieranie książek elektronicznych ze strony księgarni cyfrowej eBooks.com.

Smartfon Nokia 7710 współpracuje ponadto z urządzeniem Nokia Streamer SU-22, które w projekcie pilotażowym używane jest w przenośnych odbiornikach telewizyjnych w standardzie DVB-H w wielu krajach na świecie.

Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 7710

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet