Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przełomowa Nokia 6260 slide

Przełomowa Nokia 6260 slide

LuiN 25 Listopada 2008 13:25

0 0

nokia 6260 slideNokia 6260 slide to pierwszy telefon z nowym interfejsem S40 szóstej edycji. To także pierwszy telefon tej linii z ekranem o rozdzielczości HVGA i jednocześnie pierwszy telefon producenta obsługujący HSDPA o prędkości do 10,2 Mb/s. W urządzeniu nie zabrakło też WiFi, modułu GPS i aparatu 5 Mpix.

Nokia odchodzi od ekranów o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli). W najnowszych jej produktach pojawiać będą się ekrany dwukrotnie wyższej rozdzielczości - HVGA (320 x 480 pikseli). Pierwszy model z takim ekranem, ku zaskoczeniu wszystkich, nie jest jednak smartfonem - to telefon funkcjonujący w oparciu o popularną platformę S40, w nowej, szóstej edycji.

Nokia 6260 slide to telefon w którym postawiono przede wszystkim na multimedia, potwierdza to aparat fotograficzny 5 Mpix z optyką Carl Zeiss z diodową lampą błyskową, możliwość nagrywania filmów o rozdzielczości VGA (15 kl/s) czy zaawansowany odtwarzacz multimedialny.

Nowa Nokia posłużyć może także jako najwydajniejszy dostępny na rynku modem HSDPA - o prędkości do 10,2 Mb/s. 2,4-calowy ekran o rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli, 16 mln kolorów) pokaże dwukrotnie większy obszar strony WWW niż chociażby Nokia N96. Przeglądanie stron uprzyjemni nowatorski manipulator kierunkowy 360° navi-key. W razie potrzeby strony WWW i multimedia możemy oglądać dzięki wyjściu TV także na dużym ekranie telewizora.




200 MB pamięci wewnętrznej uzupełnić można kartami pamięci microSDHC o pojemności do 8GB. Rzecz jasna nie zabrakło też interfejsu Bluetooth, pojawia się gniazdo słuchawek 2,5 mm i port microUSB, przez który ładowany jest telefon.

Nokia 6260 slide trafi do sprzedaży na początku 2009 roku, w cenie 299 euro (bez podatku).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~adrianet  2008-11-25 13:33:33  host: agy131.internetdsl.tpnet.pl

    ładowanie przez microusba. niewierze:) szkoda ze nie przez miniusba:( przeciez nie ma takiej duzej roznicy....

  • 0

    3.  2008-11-25 13:40:57

    adrianet - microUSB ustalono jako standard w Chinach - dla wszystkich producentów, dla zmniejszenia ilości odpadów (ładowarek). Ale fakt - mniej to popularne niż miniUSB.

  • 0

    4.  2008-11-25 13:41:29

    a co za różnica że ładowany przez micro czy mini usb ? wazne że wkońcu będzie ładowana tym sposobem i już ;]

  • 0

    5.  2008-11-25 13:45:06

    Stylistyka jak wypisz, wymaluj Nokia 6220 classic.

  • 0

    6. ~slk  2008-11-25 14:26:51  host: 078088186163.stk.vectranet.pl

    tylko te gniazdo słuchawkowe 2,5mm...

  • 0

    7.  2008-11-25 14:55:18

    Rozdzielczość powala jak na dzisiejsze standardy. Ciekawe, czy jakość będzie lepsza od iPhone'a, który również może poszczycić się HVGA tyle, że ma większy ekran (3,5 cala do 2,4 cala w tej Nokii)

  • 0

    8. ~jrz  2008-11-25 16:18:02  host: hpr35.internetdsl.tpnet.pl

    "(...) 240 x 320 pikseli (...) ekrany dwukrotnie wyższej rozdzielczości - HVGA (320 x 480 pikseli)." - jakby nie policzyć to nie wyjdzie dwukrotnie więcej.

  • 0

    9.  2008-11-25 16:26:54

    8, jrz - wszystko się zgadza. Ekran QVGA składa się z 76,8 tys. pikseli, ekran HVGA z 153,6 pikseli. Pomnóż sobie ilość pikseli w pionie razy te w poziomie jeśli nie wierzysz:)

  • 0

    10.  2008-11-25 16:48:39

    czemu oni sie tak upieraja przy tym microUSB... juz nie mowie o ladowaniu, ale o przenoszeniu danych. miniUSB jest prawie u kazdego, kto ma cyfrowke/dyktafon cyfrowy/czytnik kart. microUSB trzeba natomiast wszedzie ze soba nosic... pomijam oczywiscie transfery z i do telefonu, bo tu pierwszy lepszy czytnik ma o wiele lepsze osiagi ;)

  • 0

    11. ~jrz  2008-11-25 17:02:47  host: hpr35.internetdsl.tpnet.pl

    OK, moj blad, sorki.

  • 0

    12. ~Lukasz_W  2008-11-25 17:27:33  host: 153.98.68.197

    Ciekawe na jak dlugo styknie baterii przy 10 Mbit/s :-) POza tym wszystko spoko. Ale cena pewnie bedzie wysoka.

  • 0

    13.  2008-11-25 19:56:30

    No to wiem, jaki telefon kupie mojej kobiecie, powinien byc godnym nastepca Nokii 6288 :) To jest finalna wersja tych przeciekow, ktore mieliscie zreszta na stronie jakis czas temu :) Zasadniczo martwi pare rzeczy - przede wszystkim, bateria - znowu krok wstecz - mniejsza pojemnosc i gorszy typ, raczej trzeba bedzie trzeba kupic druga baterie, a na pewno bedzie potrzeba chodzic z ladowarka (choc w damskiej torebce to i tak malo egozotyczne wyposazenie z tego co widzialem :). Poza tym raczej glupi pomysl z wprowadzaniem gniazda 2,5 mm (choc przejsciowka to zaden problem, to jednak mozna by sobie zabawy z takaz w prosty sposob oszczedzic), podobnie sztuczne ograniczenie nagrywania 15 fps'ow dla rozdzielczosci VGA, zostaawiajac jednak 30 fps dla QVGA'i - podczas, gdy w seriach N (i takze juz E) mozna nagrywac od dlugiego czasu przy znacznie gorszych matrycach 30 fps przy VGA. Ciekawe, czy wreszcie slider bedzie dziala porzadnie, jak np. w HTC. Cala reszta to zalety IMHO - dla casual usera (bo w koncu mowimy tutaj o OSie Nokii) to nawet zbyt szeroki zestaw funkcji, ale lepiej miec taki, niz wezszy. Mam jednak do was pretensje - znowu, z jakas glupia konsekwencja, NIE PISZECIE o HSUPA - ktory ten model MA. I _jest_ to w notatce prasowej. Podobnie jest w przypadku wielu MODELI i wielu NEWSOW - ograniczacie sie do napisania samego "HSDPA", nie piszac albo HSDPA i HSUPA, albo po prostu HSPA. Prawde mowiac, nie rozumiem tej waszej polityki, ale bede to krytykowal, podobnie jak kwestie "maksymalnej obslugiwanej pojemnosci microSDHC" - poprosze o choc jeden empiryczny przyklad telefonu, ktory po update'cie firmware'u (a nawet i bez tego!) nie obsluguje aktualnych wielkosci kart pamieci, ktore sa dostepne na rynku... O ile kojarze - stad prosze o przyklady - telefony obslugujace _teoretycznie_ do np. 4 GB, obsluguja takze i 16 GB. Choc oczywiscie mowimy o kartach High Capacity, nie zwyklych.

  • 0

    14.  2008-11-25 20:00:47

    Podkreslam to SDHC, bo spotkalem sie z kartami SD (choc 'duzymi'), ktore nie bedac zgodne ze standardem 2.0 (czyli nie bedac SDHC), mialy pojemnosc 4 GB - no, ale to sa wyjatki. Normalnie SDHC zaczyna sie od 4 GB i konczy wg pierwotnych zalozen standardu nad 32 GB, ale i to jak widac aktualnie sie zmienia. Ograniczenie odgorne softu tez tutaj nie ma nic do rzeczy, bo i tak system to FAT32, tej wielkosci karty BEZ podzialu na partycje (co raczej nie jest praktykowane) nie moga dzialac w FAT16 (badz innymi, tak naprawde). Nie widze przeciwwskazan, dla ktorych telefon obslugujacy SDHC mial nie obslugiwac kart powyzej np. 4, 6, 8, 12 czy 16 GB. Nie spotkalem sie tez (osobiscie, jak rowniez z rozmow) z taka sytuacja. Tak czy owak, to jest jedna kwestia i tutaj potencjalnie moge sie mylic. Ale juz nie pisanie o HSUPA jest po prostu karygodne i tutaj naprawde nie ma zadnego usprawiedliwienia.

  • 0

    15.  2008-11-25 21:04:06

    Dajecie rade czytać strony internetowe na wyświetlaczu 2,4" w rozdzielczości 320x480? oczywiście mowa faktycznej rozdzielczości bez zoomu. Ja osobiście mam problemy z czytelnością opery na i900 w nominalnej rozdzielczości jaka wynosi 240x400 na znacznie większym ekranie, dodam że raczej nie mam problemów ze wzrokiem;-). Co do filmów, nawigacji, itp możliwe że ma to sens ale strony www, raczej nie sądzę.

  • 0

    16. ~matt  2009-01-08 18:03:39  host: 77-253-252-84.adsl.inetia.pl

    gdyby miał jeszcze symbiana byłby to mój telefon idealny

  • 0

    17. ~Legia  2009-01-11 21:21:20  host: 193.120.116.185

    Nokia 6260 slide to pierwszy telefon z nowym interfejsem S40 szóstej edycji. a to co qrwa jest? nie symbian zje**e?!!

  • 0

    18. ~fist  2009-01-15 17:49:55  host: adtx77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie, to nie symbian ^^

  • 0

    19. ~  2009-02-15 22:51:54  host: chello087207204233.chello.pl

    no już mam tą Nokie tyle,że PROTOTYPE :) i nawet nie zła jest :) Coprawda zacina się przy próbie zmiany nazwy (SET1) w ustawieniach korektora muzycznego,ale reszta działa bez zarzutu!Zszokowało mnie to,że jak słuchamy mp3 przez głośnik to nawet jest lekki bass(w mojej N82 oraz N96 nie ma tego efektu).Nie próbowałem jeszcze tylko GPS'a bo nie wiem jaki tu będzie pasować(w swojej mam Garmin'a 4.0 czy jakoś z x-sem...). Telefon ogólnie miodzio i szczerze go polecam :) Jeżeli można to mogę wrzucić jego realne zdjęcia(tylko nie wiem jak?)

  • 0

    20. ~Mell  2009-02-17 23:54:20  host: 165.interkonekt.pl

    "Nokia 6260 slide to pierwszy telefon z nowym interfejsem S40 szóstej edycji. a to co qrwa jest? nie symbian zje**e?!! " Widać, że legionista ;] Czy ten telefon ma głośniki stereo?

  • 0

    21. ~  2009-02-18 13:59:28  host: chello087207204233.chello.pl

    ten telefon ma głośniki u dołu po dwóch stronach,co nie jest za bardzo wygodne,oraz TAK ma głośniki stereo - nie za głośno to gra,ale jak już wcześniej mówiłem jest ten BASS(nie tak duży ale jednak) :) Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię