Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przekroczyłeś limit transferu danych - dostaniesz informację

Przekroczyłeś limit transferu danych - dostaniesz informację

LuiN 21 Czerwca 2013 13:43

17 0

Od soboty 22. czerwca dostawcy usług telekomunikacyjnych mają obowiązek poinformować nas, że przekroczyliśmy limit transmisji danych.

Przepis wprowadziło znowelizowane w zeszłym roku Prawo Telekomunikacyjne po to, byśmy nie byli zaskakiwani ogromnymi rachunkami za telefon, czy inne urządzenie mobilne, którym łączyliśmy się z Internetem.




Przepis (art. 1 pkt 50) wchodzi w życie 22 czerwca.

Brzmi tak: Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych świadczący usługę dostępu do sieci Internet w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej jest obowiązany do oferowania pakietów transmisji danych oraz do natychmiastowego nieodpłatnego informowania abonenta o przekroczeniu przez abonenta limitu transmisji danych w ramach wybranego przez abonenta pakietu.

Źródło tekstu: MAiC     

Dodaj do:

Tagi: maic

w sumie: 72
  • 1

    56.  2013-06-22 00:05:58

    54 - nawet nie o kasę, bo tyle to nie majątek, ale o zasadę. Z drugiej strony popatrz na użytkowników abonamentowych. U mnie przynajmniej wyssie z konta i koniec, a abonamentowiec jeden z drugim może się bardzo zdziwić, jak przyjdzie mu oddać pół wypłaty, za niekontrolowany transfer. Tak więc, twój drwiący śmiech jest nie na miejscu. Obyś nie musiał się samemu o tym przekonać. A skoro wchodzi w życie ustawa ( moim zdaniem bardzo nieudolna, bo nadal w żaden sposób nie zabezpiecza korzystającego przed nadprogramowym transferem), a to oznacza, że problem jest poważniejszy niż ci się wydaje.

  • 0

    58.  2013-06-22 00:25:59

    W OFnK jest taryfikacja co 100kB. Pod względem taktowania atrakcyjne wydaje się Virgin( takt co 5kB ). Też można korzystać z infry Orange, czy Play, a dodatkowo wszystkie pakiety są zabezpieczone lejkiem. No, ale co kto lubi...

  • 0

    60.  2013-06-22 00:58:46

    ^^^ chodzi o Plus na karte ^^^^^

  • 0

    62. ~M0RC1NUS  2013-06-22 07:07:15  host: 217.170.169.201

    `Toms - Nie myślałeś o zmianie taryfy z play fresh na przykładowo nowy play na kartę, albo play na kartę lubię to! ? W wymienionych taryfach masz internet z lejkiem ;) A taki pakiet 1gb kosztuje tylko 10 zł. Wszyscy zawsze piszą, że nie chodzi o kasę tylko o zasady, a tak naprawdę płaczą, że im 5zł z konta zarbrało za neta :)

  • 0

    63. ~  2013-06-22 08:08:05  host: v38-14.opera-mini.net

    toms, dla ciebie jeszcze nie wymyslono oferty godnej twojej pochwaly. Dlatego najbezpieczniej bedzie jak ty i twoja rodzina nie bedziecie korzystac z tel.komorkowych. Przeciez twoje wpisy tutaj, to jedno wielkie marudzenie.

  • -1

    64.  2013-06-22 11:16:50

    Dzięki za dobre rady. Na pewno skorzystam. A teraz rączki umyć i szamać drugie śniadanko.

  • 0

    65.  2013-06-22 14:36:58

    toms - też uważam, zę to najlepsze zabezpieczenie (ten tzw. lejek), jednak jeśli coś obowiązkowo wejdzie to ciekaw jestem kto za to zapłaci? Jak na razie to nie jest powszechna usługa a komórkowi nie są wyznaczonymi ;-)

  • 2

    67. ~  2013-06-22 16:04:57  host: z26-16.opera-mini.net

    66 - ty myślisz? Nie żartuj !

  • 1

    68. ~HD  2013-06-22 21:35:54  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Ja w Orange POP miałem pakiet który mi sie skończył bo sieć WIFI mnie wywaliła o czym nie wiedziałem.efekt: 20 z promocyjnego i 60 zł z konta glownego a smsa dostalem po godzinie ze brak srodków na koncie:)

  • 0

    69. ~olenka  2013-06-22 22:06:55  host: ppp145173.ostnet.pl

    Bardzo dobry zapis. Teraz można spokojnie korzystać bez lęku o rachunek.

  • -1

    71. ~raffik  2013-06-23 16:51:34  host: 217.153.182.70

    Toms Pilnuj syna i nie zwalaj odpowiedzialności na operatora za to!

  • 1

    72. ~kolega tomsa  2013-06-23 19:04:36  host: v40-02.opera-mini.net

    W przypadku lejka, nie trzeba nikogo i niczego pilnować. Zostawcie sobie te mądre rady dla własnego towarzystwa.

  • -1

    73. ~Jamessz  2013-06-23 21:51:23  host: 94-229-215-195.static.espol.com.pl

    @toms VM głosowe chodzi na Orange i play, ale net to tylko play, więc pomysl

  • 0

    74. ~  2013-06-23 22:27:27  host: v45-04.opera-mini.net

    73 chodzi i na orange i nawet w plusie.

  • 0

    75. ~  2013-06-23 22:40:11  host: v41-03.opera-mini.net

    75, u mnie sprawdzalem to nigdzie nie poszedl

  • 0

    76. ~  2013-06-23 22:45:57  host: v45-04.opera-mini.net

    75 a co Ty sam sobie odpowiadasz jeszcze za nim napisales? Dlatego Ci nie idzie.

  • 0

    77. ~defs  2013-06-23 23:14:51  host: 193-239-37-118.ksi-system.net

    Dokładnie, net w Virgin chodzi na wszystch sieciach nie tylko na play..

  • 0

    79. ~Derick  2013-06-24 01:11:54  host: s03-02.opera-mini.net

    @MORC1NUS - W nowych taryfach playa nie ma RWK a to dla mnie i pewnie Tomsa podstawa. Leje na lejek - przy końcu pakietu nie robię nic co mogłoby ciągnąć sporo danych. Potrafię pakiet wydoić do ostatnich 100 KB. Lub ostatecznie wykupuje następny o innej wielości które się sumują. Taryfa Fresh nielimitowane rozmowy i eski jest przynajmniej do rozmów super co jest bonus do tego po zasileniu więc nigdy się jej nie pozbęde, choć Play robi wszystko aby oglupia jej posiadacz. Prawda Toms? :-D

  • 0

    80. ~Derick  2013-06-24 01:21:56  host: a06-01-01.opera-mini.net

    @buba - pewnie że napisze i to szczegółowo, nie tylko do UKE. Na razie są mocno postraszeni więc zobaczymy co wymyśla krętacze? :)

  • -1

    81. ~krzysztof_1004  2013-06-24 21:34:11  host: user-164-126-226-23.play-internet.pl

    W sieci PLAY informacje takie otrzymuję od dłuższego czasu :) że pozostało mi np. 250 mb. transferu danych

Dodaj swoją opinię