Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przejęcie Polkomtelu kosztowało miliard zł

Przejęcie Polkomtelu kosztowało miliard zł

LuiN 15 Marca 2012 10:43

0 0

Według źródeł Dziennika Gazety Prawnej, okrągły 1 miliard zł zapłacić musiał Zygmunt Solorz-Żak podczas procesu przejmowania Polkomtelu za same tylko usługi doradców, bankierów inwestycyjnych i prawników.

Ciężar wartej 18,1 mld zł transakcji, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie leży jedynie na barkach Solorza-Żaka. Współudziałowcem (12,57% udziałów poprzez cypryjską spółkę Sensors Overseas) jest Heronim Ruta, wieloletni współpracownik i przyjaciel drugiego na liście najbogatszych polaków Solorza-Żaka.




Obaj biznesmeni włożyli w transakcję 4,8 mld zł, a teraz muszą już myśleć jak uporać się z wielkim zadłużeniem. W tym roku do spłaty jest tylko 255 mln zł, jednak w kolejnych latach wielkość rat będzie narastać. W 2018 i 2020 do zapłacenia będzie już odpowiednio 5,3 mld zł i 4,6 mld zł.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2012-03-15 10:47:45  host: 31.61.31.120

    Przecież te kwoty są spokojnie do pokrycia z dywidend Polkomtelu... Niekoniecznie rok w rok, ale przez dwa lata z łatwością.

  • 0

    2. ~wans  2012-03-15 10:52:49  host: user-46-113-36-130.play-internet.pl

    Nie Solorz zaplacil czy zaplaci tylko kase za przejecie Polkomtel s.a. wylozy Polkomtel. A kto ostatecznie za to zaplaci? Pan zaplaci, Pani zaplaci...

  • 0

    3. ~Lui Faire-Foutre.  2012-03-15 10:53:01  host: 193.243.147.201

    A podatki zapłaci na Cyprze (czyli raczej nie zapłaci) - więc starczy na odsetki i raty...

  • -1

    4. ~  2012-03-15 11:04:31  host: 87-207-213-95.dynamic.chello.pl

    ciekawe kiedy cos zrobia z plusem na karte...

  • 0

    5. ~dolec  2012-03-15 11:05:11  host: 188.146.112.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Solorz popłynie na tej transakcji aż miło. Trzeba tylko zaczekać aż raty wzrosną.

  • 0

    6.  2012-03-15 11:32:21

    Już sobie wyobrażam oszczędności w tej firmie. Nawet starym abonentom, których znam, nie chcą przedłużać umów na dotychczasowych zasadach, proponując nowe, o wiele mniej korzystne. Ciekawym, czy wlo obroni swoją Taryfę Elastyczną, przy kolejnym przedłużeniu kontraktu. O oszczędnościach w salonach i pionie obsługi klienta, nie ma sensu więcej wspominać. Sporo można było na ten temat tutaj przeczytać. Jednym słowem - szkoda tego Plusa...

  • 0

    7. ~Loko  2012-03-15 11:42:01  host: aejk171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ktoś używa telefonu tylko do prv to nie rozumiem po co ma siedziec w Plusie a szczególnie w Plusie na karte który jest tragiczny. Co nie zmienia faktu ze Plus LTE stanie sie pewnie liderem tej kategorii. Bo jak brać mobilny net to po co jakiś wolny jak można LTE - kwestia 10-15zł wiecej i ma się coś 20x szybszego niz daje konkurencja.

  • -2

    8. ~sds  2012-03-15 11:53:07  host: public122773.xdsl.centertel.pl

    nie jest źle w tym Plusie jak tu niektórzy krzyczą... Przedłuzyłem umowe bez tel. w mix: 29 gr do wszystkich oprócz Play, 29 gr za cała rozmowe do wszystkich w plusie + pakiety obniżające koszty i 100 weczka na wykorzystanie na co tylko sie chce... i to w doladowaniu za 30 zł. Uwazam to za bardzo fajna oferte, a u konkurencji tez wodotrysków nie ma.. Nie ma co tak psioczyc na tego Plusa

  • 0

    9. ~  2012-03-15 11:53:58  host: afjt109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A telepolis pisze "Polaka" z małej...

  • 0

    10.  2012-03-15 12:01:39

    @8 napisz jeszcze, ile płacisz poza sieć, bo jakoś starannie to ominąłeś.

  • 0

    11.  2012-03-15 12:04:18

    aaa 29 gr ;-). To trudne do uwierzenia, zwłaszcza w tej sieci. Tylko pytanie, to po co kontrakt bez telefonu na takie coś, skoro konkurencja daje to samo bez umowy.

  • 0

    12. ~  2012-03-15 12:06:04  host: 83.137.2.150

    rynek nie lubi próżni. Jak plus będzie spadał w dół to wejdzie jakiś inny duży operator( może dla odmiany mvno) i jeszcze namiesza na polskim rynku telekomunikacyjnym?

  • 0

    13. ~mondek44  2012-03-15 13:22:13  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    @7 wcale to Lte nie powala na kolana. Korzystałem z tego i z T-Mobile HSPA+ i powiem szczerze że oferta T-Mobile przebija Plusa

  • 0

    14. ~WOLF  2012-03-15 14:34:47  host: 193.43.77.109

    W Play masz za darmo w sieci,w abonamencie bez telefonu: 1 przysłowiowa "minetka" kosztuje raptem 0,133(39zł/300 minetek)i 250MB, z możliwością dokupienia pakietu danych.T-mobile ma w mojej i okolicznych wioskach kiepski zasięg (mógłbym tutaj dobitniej określić,ale komentarz mogą czytać dzieci....)

  • 0

    15. ~  2012-03-15 19:03:42  host: z25-15.opera-mini.net

    płatne rozmowy sieciowe to rzeczywiście rzadkość

  • 0

    16. ~bury  2012-03-15 20:33:33  host: 87-205-193-162.adsl.inetia.pl

    Solorz nie zapłacił 18 mld za przejęcie lecz zapłacił mniej. 18 mld to była wartość spółki ale pomniejszono o wartość zobowiązań (kredytów). Dziennikarze uczcie się łekonomii

  • 0

    17. ~bobek  2012-03-17 00:11:57  host: ip-93-154-181-169.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    do mondek od kiedy T-mobile ma HSPA+?? z tego co się orientuję,to tylo HSDPA czyli do 7,2 Mb/s a nie do 21,1?

  • 0

    18. ~obrzygany janek  2012-03-20 20:10:13  host: 85-222-47-251.home.aster.pl

    Czyli w 2018 koniec Polkomtela... Pewnie to co pozostanie kupi to jakis kitajec...

Dodaj swoją opinię