Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Przeciętny Europejczyk wymienia telefon co 2 lata

Przeciętny Europejczyk wymienia telefon co 2 lata

WitekT 14 Maja 2006 19:23

0 0

27% abonentów komórkowych w Europie zmienia swoje telefony co roku - stwierdza raport firmy analitycznej Telephia. Według raportu, 60% Europejczyków zmienia swoje telefony po 24. miesiącach.

Dzieje się tak mimo tego, że większość europejskich operatorów komórkowych zawiera umowy na 12 miesięcy, 24 miesiące i 36 miesięcy. Umów 24 miesięcznych nie jest wcale najwięcej.

Jak stwierdził w raporcie dyrektor działu nowych produktów w Telephii, Bernard Brenner, tempo wymiany telefonów komórkowych przez Europejczyków sprawia, iż przemysł produkcji telefonów komórkowych zyskuje dodatkowe bodźce do rozwoju nowych produktów i szybkiego wprowadzania nowych modeli na rynek.




Wymiana telefonów komórkowych w Europie (średnia w miesiącach)

Kraj

Czas w miesiącach

Hiszpania

23,2

Włochy

23,6

Wielka Brytania

24,2

Szwecja

24,9

Francja

26,5

Niemcy

26,7

Średnia dla wszystkich krajów

25,1



Jak stwierdził w raporcie Bernard Brenner, młodzi Europejczycy najłatwiej adaptują w swojej pracy i rozrywce nowe typy usług. Dwa razy więcej młodych niż starszych Europejczyków używa usług zaawansowanych, takich jak dostęp mobilny czy ściąganie plików MP3 lub klipów wideo. Taka akceptacja nowych usług wymaga dosyć częstej wymiany telefonów - stwierdził Brenner.

Wymiana telefonów w Europie w poszczególnych grupach wiekowych (średnia w miesiącach)

Grupa wiekowa

Czas w miesiącach

15-17

20,3

18-24

21,6

25-34

23,5

35-44

25,8

45-54

27,1

55 i więcej

30,8


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2006-05-14 22:18:07

    ja zawsze jak wymieniam telefony to legalnie. Staram się dokonywać najlepszego wyboru i zawsze wymieniam sobie co 2 latka legalnie od operatora. Nie ma to jak nowy, pewny telefon. A najlepiej wybierać tak, aby model był poprostu przyszłościowy :)

  • 0

    17. ~sledz92  2006-05-14 22:22:58  host: bnt71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sam wymieniam phona co 2 lata i dobrze mi się z tym żyję...akurat wymieniam swojego starego na jakis lepszy model co jeszcze 2 lata temu kosztował 3 razy tyle,a teraz to są dużo lepsze,czy coś w tym stylu :P

  • 0

    18.  2006-05-14 22:56:12

    ja wymieniam telefon co 1-2 tygodnie:P

  • 0

    19. ~Dina  2006-05-14 23:23:44  host: p03-15.opera-mini.net

    Ja akurat za tydzień przesiądę się z Alcatela OT511 na Nokię 2600. Wystarczy mi. Przynajmniej żaden dres nie da mi w zęby z powodu telefonu. Nawet zostałabym przy tym Alcatelu,ale kiepsko na nim pisze się sms-y. Za to bateria,po czterech latach,trzyma 8 dni na czuwaniu. :)

  • 0

    20. ~Maciek  2006-05-14 23:40:55  host: 86-63-71-1.asta-net.com.pl

    Mam manię zmiany telefonów i samochodów, do grudnia zmieniałem telefon raz w miesiącu - nie dla gadżetu, ale dla oczekiwań. Od grudnia mam K750i i nic innego nie chcę, ewentualnie K800i, ale to tylko ze względu na lepszy wyświetlacz i UMTS. Chociaż z tym poczekam na lepsze czasy dla sieci 3G.

  • 0

    21.  2006-05-15 00:54:32

    Zarys chronologiczny moich telefonów.
    Nokia 3310 2lata ---> Nokia 3100 1rok
    ---> Samsung D500 6 miesięcy ---> SE W800i 3miesiące i zaczyna mi sie juz nudzić.tak wiec juz wiem ze bede zmieniac telefomy minimum co pół roku a mam 22 lata i jestem zwyczajnym biednym studentem ;)

  • 0

    22. ~Dominik  2006-05-15 02:02:40  host: 82.160.20.5

    ***Dina skoro się już 'przesiadasz' to radzę Nokię 3120 bo w tej 2600 bateria dość słaba jest niestety ale zrobisz jak będziesz uważać oczywiście ;)

  • 0

    23. ~Dominik  2006-05-15 02:08:06  host: 82.160.20.5

    A co do zmiany z 6310i na 6230i to faktycznie jeśli ktoś uznaje tylko i wyłącznie tą markę nie ma zbytniego wyboru, do czasu kiedy pojawi się 6233 u nas. Ja jednak nie kupię 6230i bo wiem jaka tam jest bateria a dla mnie to kryterium jest też istotne. Z tego powodu nie wybiorę również X700. Co pozostaje ? Jedynie SE K750i oraz W810i mają dobre baterie i lepsze aparaty niż 6230i dlatego po latach wierności odejdę od Nokii bo nie ma co wybrać - 7360 nie dla mnie, choć staniała nieco w Vobisie. Pozdrawiam.

  • 0

    24. ~dt  2006-05-15 02:23:58  host: fe2.internetdsl.tpnet.pl

    hmm.. telefony.. Mialem juz Sagem MC815, Motorolke T2288,Nokie 5110 i 3210 ale krocej niz miesiac, Nokie 3310, Nokie 3330,Nokie 3410, Nokie 6310, SE T610, a teraz mam Nokie 6680 a to wszystko w ciagu 6lat :)

  • 0

    25. ~  2006-05-15 07:26:17  host: trch.spray.net.pl

    **dt** jak tak bardzo lubisz wyliczanki to prosze... lecac alfabetycznie Alcatel ot301, Motorola a925, Motorola c160, Motorola cd920, Motorola t720, Motorola v3, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 6510, Nokia 6210, Nokia 6310i, Nokia 6230i, Nokia n70, Nokia 7110, Nokia 6610, Nokia 8910i, Panasonic gd93, Philips 655, Sagem mc912, Samsung n100, Samsung e700, Siemens s10, Sony Ericsson d750i... i to wszystko w ciagu 8 lat, ktore mina za 9 dni od zakupu pierwszego telefonu...

    czy to nie jest lekko zenujace wypisywac co sie mialo? jak na jakiejsc licytacji...

  • 0

    26. ~  2006-05-15 07:28:24  host: trch.spray.net.pl

    majn gott jeszcze byl xelibri5... czyli 24 fonu w 8 lat... auc :-)

  • 0

    27.  2006-05-15 09:37:28

    Heh... no to ja bym nieźle popsuł całe statystyki. Przez ostatni rok miałem chyba z 5 telefonów :)

  • 0

    28. ~Ulter  2006-05-15 11:52:43  host: w3cache.strong-pc.com

    No ja w ciągu 6 lat miałem spokojnie 30 telefonów :)

  • 0

    29. ~shaggy  2006-05-15 18:42:34  host: 110.55.jawnet.pl

    a ja mam nokie 5110 od 7 lat i sobie chwale. Mialem w miedzyczasie pare innych sluchawek ale stare nokie maja cos w sobie. Znajomi sie smieja ze teraz takie nokie sa modne bo oldschool'owe ;-)

  • 0

    30. ~dt  2006-05-15 22:26:46  host: wap.plusgsm.pl

    nie ja zaczalem wyliczanke. Kazdego fona mialem min.kilka m-cy. Najdluzej T610 bo 25 m-cy. Jak na studenta to niezle. Obecnego pewnie wymienie po 2 latach.

  • 0

    31. ~Dina  2006-05-16 00:18:47  host: p07-16.opera-mini.net

    **Dominik-czytałam (m.in. na inspiracja.com.),że właśnie Nokia 2600 oraz 1600 mają bardzo dobre baterie. Mam nadzieję,że trafię na dobry egzemplarz.

  • 0

    32. ~Doda!  2006-05-19 19:05:44  host: axf204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja zmieniam co rok, bo to zależy kiedy dostanę więcej hajsu (zawsze na urodziny zmieniam). Miałem Nokie 5110, Siemensa A60 i teraz mam Nokie 3300. Od około miesiąca. Mogłem mieć zamiast niej Sagema myx6-2, ale w końcu pomyślałem że ta jest taka oryginalniejsza:) Co dziwne, już myślę nad nowym fonem. Moje pomysły: E70, V3i, 3250 lub N91. ALbo myx8. I chyba kupię Sagema, ale to jeszcze rok, więc dużo nowych fonów będzie i jeszcze mi się zmieni. Ale postaram się utrzymać przy tym Sagemie, bo zdaje się superowy xD Pozdro!

  • 0

    33. ~Młoda.:)  2006-05-20 13:47:45  host: masq21.stk.net.pl

    No to widzę , że większość osób też często zmienia:)
    Ja najpierw z tych już porządniejszych telefonów (:D) miałam C100 przez kilka miesięcy, kupiłam potem Nokie 2650 i posiadałam przez 6 miesięcy, potem Sony Ericssona t630 i posiadałam przez 3 miesiące a teraz jestem w posiadaniu Sony Ericssona Z520i i mam go od kwietnia :)
    Nie zmieniam telefonów dla szpanu - bo to żaden szpan wg mnie. Poprostu nie lubie mieć czegoś, co mi się znudzi lub już jest mniej potrzebne:)

  • 0

    34. ~tomek  2006-05-20 14:43:12  host: pradnikc.gemini.net.pl

    Ja tez zmieniam co 2 lata, na taki co ma duze klawisze i dobrze sie pisze smsy jest w miare maly ma duzy wyswietlacz i lekki do 80g gora.Cegly nie lubie z soba nosic

  • 0

    35. ~ziom  2006-05-20 23:38:33  host: avh181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja najdłuzej telefon miałem 6 miesiecy (c65) a najkrócej motke v980- az dwa tygodnie. srednio wymieniam telefon co dwa trzy miesiace a mam tylko 13lat. koledzy sie ze mnie smieja ze tak szybko sprzedaje.

Dodaj swoją opinię