Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prywatyzacja TK Telekom wstrzymana

Prywatyzacja TK Telekom wstrzymana

sirmark 5 Lutego 2013 14:59

3 0

PKP wstrzymuje proces prywatyzacji spółki TK Telekom. Powodem są niesatysfakcjonujące oferty kupna jakie wpłynęły do właściciela za 100% akcji TK Telekom - napisały PKP w komunikacie.

PKP planują dokonać zmian w strukturze spółki, które mają m.in. na celu wyodrębnienie działalności budowlanej z TK Telekom, ponieważ inwestorzy uwzględniali ryzyko związane z tą działalnością i kondycję branży budowlanej w wycenie. Zmiana ta ma podnieść końcową wycenę TK Telekom. PKP chciałaby wznowić proces prywatyzacji w ciągu 6 miesięcy.

Wielokrotnie powtarzałem, że nie prywatyzujemy za wszelką cenę, a naszym celem jest sprzedaż po maksymalnie atrakcyjnej cenie. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu procesu ponieważ nie dostaliśmy wystarczająco satysfakcjonujących ofert końcowych. Postanowiliśmy dostosować strukturę TK Telekom do potrzeb inwestorów, którzy reprezentowali wyłącznie branżę telekomunikacyjną. Chodzi o ujednolicenie przedmiotu działalności TK Telekom, wyłączenie ze struktury działalności innej niż telekomunikacyjna - powiedział Jakub Karnowski, prezes PKP SA.
Przez ostatnie miesiące PKP prowadziły równoległe negocjacje z trzema podmiotami: konsorcjum Hawe i Polpager, GTS, oraz Netią.

Zobacz: Hawe i IT Polpager dają najwięcej za TK Telekom
Zobacz: Netia i GTS dołączają do rozmów ws. TK Telekom.
Zobacz: W lutym rozstrzygnie się czy ktoś przejmie TK Telekom.

Źródło tekstu: PKP, wł     

Dodaj do:

Tagi: gts | hawe | it polpager | netia | pkp | tk telekom

w sumie: 5
 • 0

  2.  2013-02-05 16:57:09

  Dziwię się ze w ogóle ktoś chciał kupić ten burdel. Problemy z prawami wlasności/najmu do pomieszczeń, w których jest na stacjach infrastruktura tej firmy to norma. Jest kilka filmików na necie jak "profesjonalną" infrastrukturę ma TKT. Największa zaleta firmy to duża sieć swiatłowodów i trochę klientów biznesowych pokroju lokalnych ISP kupujących od nich internet bądź transmisję.

 • 0

  3. ~Observer  2013-02-05 18:50:02  host: 77-253-188-73.adsl.inetia.pl

  Stało się to, co przewidziałem już jakiś czas temu (ożna odszukać mój komentarz). Problemem przy sprzedaży TK Telekom nie jest działalność poza telekomuniacyjna, ale prawo drogi. Są jeszcze gwarancje dotyczące utrzymania zatrudnienia, na co nie chce przystać Netia i GTS. Głównym problemem jednak pozostanie prawo drogi.

 • 1

  4. ~gościu  2013-02-05 22:43:26  host: 87-207-165-165.dynamic.chello.pl

  Chyba do PKP wpłynęły niesatysfakcjonujące oferty KUPNA, bo to PKP sprzedaje TK Telekom a ktoś złożył ofertę kupna a nie sprzedaży. Kiedy redaktorzy TELEPOLIS nauczą się logicznie pisać. Po "asie" z TELEPOLIS który napisał, że w UPC szybkość internetu przyspieszy, to w zasadzie niewiele mnie już zdziwi, ale reagować trzeba, bo "i kropla drąży skałę".

 • 1

  5.  2013-02-05 22:59:07

  gościu: rzeczywiście, straszne. Nigdzie nie ukrywaliśmy, że zdarzają się nam literówki albo "dziwne wyrażenia", choć się staramy. Daruj sobie, proszę, jakieś przytyki osobiste, bo my wobec Ciebie nie jesteśmy niekulturalni. I dziękuję za zwrócenie uwagi.

 • 0

  6. ~ole  2013-02-06 19:17:37  host: ip-176-111-28-135.himax.com.pl

  bez niespodzianki. PKP wydymalo już Budimex przy PNI a teraz dziwią się że nikt im nie ufa co do wiadomości które podają o TKT

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet