Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prywatyzacja Czeskiego telekomu przyspiesza

Prywatyzacja Czeskiego telekomu przyspiesza

WitekT 9 Grudnia 2004 12:27

0 0

Chętne na zakup 51% akcji Cesky Telekom koncerny telekomunikacyjne mogą tworzyć spółki z grupami inwestycyjnymi. Tym samym Czeski rząd zwiększył szansę znalezienia odpowiedniego inwestora.

Decyzja rządu pozwoli zainteresowanym telekomom (Swissom, France Telecom i TDC) na złożenie oferty wspólnie z bankami inwestycyjnymi, przez co z pewnością staną się one atrakcyjniejsze. Rząd zgodził się także na przyspieszenie terminu składania ofert do pierwszego tygodnia lutego. Po ogłoszeniu krótkiej listy najlepszych oferentów będą oni mieli 6 tygodni na złożenie finalnej propozycji. Zwycięzca będzie ogłoszony pod koniec marca.
Jeżeli żadna z ofert nie będzie atrakcyjna, Cesky Telekom zostanie sprywatyzowany poprzez giełdę, najprawdopodobniej w kwietniu. Rząd ma nadzieję uzyskać ze sprzedanych udziałów niecałe 2 mld EURO.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet