Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Protesty nie wstrzymają wydania koncesji

Protesty nie wstrzymają wydania koncesji

WitekT 10 Maja 2005 14:51

0 0

Prezes URTiP Witold Graboś powiedział, że protesty w sprawie przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej UMTS nie wstrzymają wydania przez URTiP decyzji o rezerwacji tych częstotliwości.

Zaskarżenie przetargu i wystąpienie o zawieszenie postępowania w sprawie rezerwacji częstotliwości zapowiedział w poniedziałek Polkomtel. Natomiast PTC zastanawia się, czy nie złożyć odwołania od wyników przetargu.
Według Grabosia, argumentacja protestu jest oparta na miałkich argumentach prawnych i nie można obecnej sytuacji porównywać z wcześniejszymi przetargami, bowiem wtedy operatorzy otrzymywali cały rynek do dyspozycji.

Prezes URTiP dodał, że Polkomtel nie może powoływać się w swojej skardze na pismo ministra łączności do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z 2000 r., w którym wskazano, że przyznanie częstotliwości nowym operatorom na warunkach lepszych niż w 2000 r. stanowi podstawę do uzasadnionych roszczeń odszkodowawczych. Ta korespondencja nie ma charakteru decyzji, dodatkowo - takiej decyzji minister nie mógł wydać - powiedział Graboś.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ADii  2005-05-11 18:20:00  host: pd181.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl

    Komuś zaczyna się robić cieplutko koło .... nosa ;P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet