Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Protest podwykonawców TP

Protest podwykonawców TP

WitekT 6 Kwietnia 2006 11:15

0 0

Ponad stu pracowników spółki K-Tel, zajmującej się konserwacjami i naprawami linii Telekomunikacji Polskiej, rozpoczęło w środę po południu protest w Bielsku-Białej. Sprzeciwiają się projektowanemu przez władze spółki zwolnieniu ponad połowy pracowników i obniżenia pensji pozostałym. Zamierzają okupować siedzibę dyrekcji do chwili podjęcia z nami partnerskich rozmów.

W środę przyjechał dyrektor firmy K-Tel z Poznania, który powiedział, że musi zwolnić około 50% załogi. Będzie się dla nich starał znaleźć pracę w firmach podwykonawczych. Gdy pracownicy zapytali, za jakie pieniądze, odparł, że będzie to około 900 zł brutto. Pracownicy wyszli mówiąc, iż nie będą pracować - relacjonował członek rady sekcji krajowej pracowników telekomunikacji Solidarności Ireneusz Kwiecień.

Danuta Malich z Solidarności TP powiedziała, że pozostali pracownicy będą mieli obniżone wynagrodzenia. Kierujący firmą poinformowali, że celem jest całkowita wymiana kadry, bo dotychczasowi pracownicy zarabiają za dużo - powiedziała Malich. Z informacji pracowników wynika, że zarobki w formie wahają się między 1,7 a 2,4 tys. zł brutto.
Pracownicy są rozgoryczeni także dlatego, że trzy miesiące wcześniej, gdy TP SA podpisała z K-Telem umowę, dyrekcja obiecywała im 3-letnie zatrudnienie, czyli na taki okres, na jaki została podpisana umowa.

Poznańska spółka K-Tel w styczniu przejęła od Telekomunikacji Polskiej utrzymanie sieci telekomunikacyjnych w Bielsku-Białej i tamtejszym rejonie. Przejęła też dotychczasowych pracowników TP.

O problemach firm podwykonawczych zajmujących się konserwacjami i naprawami linii TP pisaliśmy w styczniu w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-04-13 03:38:30  host: cfk12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajnie, TPSA i ten cały Orendż coraz bardziej mi się podoba.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet