Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Proszę oddzwoń

Proszę oddzwoń

LuiN 25 Czerwca 2010 20:51

0 0

Do Ministerstwa Infrastruktury docierają sygnały o SMS-ach z prośbą o kontakt na wybrany numer, jakie otrzymują abonenci komórek. W SMS-ach znaleźć można numery o podwyższonej opłacie, na które połączenia kosztują nawet ponad 30 zł.

Zwracajmy uwagę, na jaki numer oddzwaniamy. Apelujemy o rozwagę i sprawdzenie - przed nawiązaniem połączenia, bądź odpisaniem - czy dany numer nie należy do zakresu numeracji wykorzystywanej do świadczenia usług o podwyższonej opłacie - powiedziała wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.




Na stronach UKE znaleźć można rejestr numerów premium zawierający: nazwę, adres i siedzibę dostawcy usługi o podwyższonej opłacie oraz rodzaj i zakres tej usługi, jak również numer lub numery wykorzystywane do jej świadczenia, a także jej cenę. Rejestru szukać należy pod tym adresem.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2010-06-25 22:09:04

    Po co apelować, od razu zablokować i usunąć wszystkie takie numery. Co za chory człowiek wymyślił te usługi?

  • 1

    9. ~r  2010-06-25 22:32:34  host: user-188-33-107-118.play-internet.pl

    Nie kasować. Za głupotę trzeba zapłącić. Zapłaci raz, dwa to się nauczy rozwagi :)

  • 0

    11. ~srak  2010-06-25 22:37:52  host: user-188-33-46-234.play-internet.pl

    miałem kilka razy do czynienia z taką praktyką u playa w ofercie na kartę. Najpierw krótki sygnał, a później sms z informacją, że operator "próbował" połączyć ze mną by przekazać mi info o wygranej w konkursie, w którym nie brałem nawet udziału. Oczywiście zachęta do oddzwonienia też się pojawiała

  • 0

    12. ~  2010-06-25 22:41:19  host: t12-04.opera-mini.net

    blokada na nr premium u opa to rozwiaze.proste.mirekb

  • 0

    14. ~rs  2010-06-25 22:57:39  host: host-80.54.169.4.tvksmp.pl

    Po co ustawy, ingerowanie w smsy itp. Wystarczy odrobinę zdrowego rozsądku. Też dostałem takiego smsa. Wystarczy go zignorować. Skoro ktoś napisał w treści, że mam zapłacić 30 zł za odbiór wiadomości, której się nie spodziewam, chyba nie liczy że to zrobię. A jak ktoś jest naiwny i oddzwania to.... musi za głupotę zapłacić.

  • 0

    15. ~nnl  2010-06-25 23:49:57  host: ehf110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to ktoś w ogóle oddzwaniał ? nic dziwnego, że później różne cuda się zdarzają... naiwnych i łatwowiernych niestety nie brakuje. Skoro można uwierzyć w binladena czy broń chemiczną w Iraku to czemu nie w sms-a.

  • 0

    16. ~berdys  2010-06-25 23:51:34  host: ip-94-42-39-148.multimo.pl

    raz dostalem spam z WP i napisalem do nich, ze sobie nie zycze ( wedlug tabeli ) a oni mi odpowiedzieli.. ze numer nie nalezy do nich :D

  • 0

    17. ~  2010-06-26 03:35:11  host: dcl30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnio w P4 są jakieś durne telefony, albo bez numeru lub np. +4873333 i potem sms przychodzi. Zaczyna mnie to wnerwiać.

  • 0

    18. ~DSV  2010-06-26 05:36:08  host: 95.108.22.128

    Właśnie.... co to za numer +4873333 ? Ostatnio do mnie dzwonił, ale nie odbierałem.

  • 0

    19. ~he  2010-06-26 05:54:33  host: 89.174.249.161

    Jacto odebrałem ten numer 4873333 mowia ze dzwonia z Play i ze zostałem wylosowany w konkursie i ze przyjdzie po rozmowie sms i przyszedł w razie odesłania 3,66 koszt,odebrałem bo na koncie było 1zł wiec bez ryzyka.

  • 0

    20. ~  2010-06-26 09:14:22  host: t04-07.opera-mini.net

    Do mnie też dzwonią z nr 73333. Na stronie play znalazłem, że trzeba wysłać STOP na numer 80333 -aby zrezygnować. Przesyłam link http://www.playmobile.pl/pl/uslugi/konkurs-muzyczny-play/index.h tml

  • 0

    21.  2010-06-26 10:38:09

    Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą zabezpieczania się przed zbyt wysokimi cenami połączeń jest funkcja BEZPŁATNEJ ZAPOWIEDZI KOSZTU ROZMOWY,którą udostępnia np.FREECONET.Można ją włączać/wyłączać po zalogowaniu się na stronce.Mogliby i komórkowi udostępnić taką funkcję,a wtedy nie byłoby przykrych niespodzianek.

  • 0

    23. ~Anka  2010-06-26 11:21:50  host: pub-195-222-100-177.welnowiec.net

    A nie można zablokowac u operatora numerów premium zeby nie szło na nie zadzwonić?

  • 0

    24. ~co nie  2010-06-26 11:45:44  host: eni71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nnl: Albo w bajeczki kleru.

  • 0

    25.  2010-06-26 12:15:38

    Ja proponuję najskuteczniejsze rozwiązanie: Niech ten co zechce mi przysłac taki SMS zapłaci mi za to tyle ile sam otrzymuje prowizji za otrzymanie takiego SMSa. Co na to MI i UKE ?

  • 0

    26.  2010-06-26 12:19:20

    Ja tam na nich leje ;) odrzucanie zastrzeżonych mam ustawione a jak sms przyjdzie po prostu "Delete" nie patrze na ich zachęty. Wolę cukierków sobie kupić czy ice cream, za te pieniądze niż karmić ich! Loteria TVP, Era Kasy itp; to jeden wielki pic na wode! Wiem bo kiedyś byłem głupi i 90zł przepiieprzyłem w te ich gierki. I żeby to odpowiedzi były złe to fakt moja wina, ale były dobre sami odpisywali. Teraz się nie dam nabrać! Przestrzegam innych przed krętaczami!

  • 0

    27. ~Mariusz  2010-06-26 12:22:32  host: t11-09.opera-mini.net

    @23.Anka -Operatorzy mają z tych numerów prowizje i ich nie zablokują. W polsce chyba tylko jedna sieć blokuje nr premium. :(

  • 0

    28. ~klimass  2010-06-26 20:17:49  host: 193.201.36.36

    Co to ma byc za odpowiedz? Zamiast cos zrobic, zablokowac takie numery czy nalozyc kary to oni informuja i podaja spis numerow na stronie? Super, tylko ze spis na stronie sprawdza w wiekszosci tylko ci co znaja sie w temacie, a masa ludzi nieobeznanych wyda kilka zlotych. Zamiast informowac zrobcie w koncu cos z tym, bo dostawcy SMS Premium od dawna naruszaja zasady nie tylko etyki, ale i przepisy prawne...

  • 0

    29. ~wosq  2010-06-27 00:59:41  host: user-109-243-179-100.play-internet.pl

    Polecam rozwiązanie, które stosuję od wielu lat. Pre-paid (i kilka złotych na koncie).

  • 0

    30. ~ZICO  2010-06-30 09:53:13  host: abio71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiedziałem, że wcześniej czy później ktoś wykorzysta "pomysł" prośby o oddzwonienie na numer Radia Maryja w bardziej "użytecznym" celu. Myślę, że ma to szansę powodzenia u przedstawicieli handlowych. Oni nigdy nie sprawdzają co to za numer tylko na oślep oddzwaniają. A pokaźną bazę numerów telefonów przedstawicieli handlowych różnych firm można sobie utworzyć w bardzo krótkim czasie, bo ich telefony są wszędzie. Co sprytniejsi oszuści kombinują w różny sposób i okradają kogo się tylko da.

Dodaj swoją opinię