Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prosty sposób na wygodne pisanie?

Prosty sposób na wygodne pisanie?

WitekT 7 Lutego 2007 10:44

0 0

telefon do goryPewien Brytyjczyk zaproponował odwrócenie telefonu komórkowego, aby poprawić ergonomię korzystania z niego. Rozwiązanie, w którym klawiatura jest powyżej wyświetlacza, zostało oczywiści przez niego opatentowane.

Podczas korzystania z klawiatury standardowego telefonu, nie jest on trzymany całą dłonią, a przy mniejszych komórkach najczęściej jedynie za pomocą dwóch palców, wskazującego i serdecznego. Taki układ ogranicza możliwe ruchy kciuka.




Projekt odwróconego telefonu oraz jego układ klawiatury i wyświetlacza zapewnia, że większość z urządzenia znajduje się w dłoni, podczas kiedy kciuk znajdować ma się w bardziej komfortowej pozycji do sterowania telefonem i pisania wiadomości. Co ważne, nie jest wtedy przysłaniany wyświetlacz.

Źródło tekstu: pclab.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~ryh  2007-02-07 11:03:58  host: aja78.internetdsl.tpnet.pl

    kiedys w siemens s65 mialem programik do czytania ebookow i mozna tam bylo dowrocic ekran... wygodnie sie uzywalo... pomysl swietny... ergonomiczny... rozwiazuje problem wypadajacego z dloni telefonu ;) w biegu...

  • 0

    4. ~bart  2007-02-07 11:06:53  host: zywall.novitus.pl

    to bez sensu. a co jesli ktos pisze dwoma rekami? tzn jednym i drugim kciukiem tak jak ja? zasłaniałbym sobie takim sposobem wyswietlacz a piszac dwoma kciukami pisze mi sie szybciej i bardziej komfortowo.

  • 0

    5. ~damga  2007-02-07 11:17:54  host: 217067197210.u.itsa.pl

    4 - akurat tu sie mylisz. Zrob sobie eksperyment - obroc telefon i sprobuj ponaciskac klawisze. jesli piszesz jedna reka, to siegajac do dalszych klawiszy zaslaniasz pol ekranu - rysunek sprytnie pokazuje tylko sieganie do blizszych klawiszy, kiedy faktycznie widac ekran. Kiedy natomiast piszesz dwoma rekoma ekran jest bardzo dobrze widoczny caly czas.

  • 0

    6. ~nepo  2007-02-07 11:18:14  host: aaur22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swietny pomysl, tylko czekac az bedzie mozna kupic taki telefon. Takie rozwiazanie bedzie idealne rowniez dla osob ktore pisza na telefonie dwoma kciukami (-->~bart). A jednak da sie jeszcze cos zmienic w koncepcji telefonu komorkowego:)

  • 0

    7. ~  2007-02-07 11:19:02  host: acld60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    swiat juz zglupial zupelnie

  • 0

    8. ~milik  2007-02-07 11:55:56  host: aajv84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech sie wypcha głupi Brytyjczyk z jego patentem. To że wyświetlacz jest nieprzysłaniany jest nieprawdą.

  • 0

    9. ~xxx  2007-02-07 12:05:34  host: abqs124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z takim odwróconym telefonem to bym mocniej sie garbił:D:D:D

  • 0

    10.  2007-02-07 12:14:00

    hehe niezłe :-)

  • 0

    11. ~tomziu  2007-02-07 13:08:18  host: acqx181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przecież już kiedyś taki telefon na telixie był chyba pokazywany... wiec dziwny ten brytyjczyk skoro myśli że jest genialny skoro na coś takiego wpadł :P

  • 0

    12. ~  2007-02-07 13:50:13  host: duf38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I przynajmniej miód z uszu nie spływa na ekran.

  • 0

    13.  2007-02-07 14:52:21

    W sumie to racja...sam sie wkurzam nie raz piszac smsa na moim starym s65...wdlatego wracam spowrotem do noki 6230i bo to najlepszy fon jaki mialem..a mialem ich sporo:) na niej eski pisze sie idealnie...choc tez bylo by lepiej gdyby odwrocic telefon i miec klawe na gorze a ekranik na dole:)

  • 0

    14. ~Jan  2007-02-07 14:56:54  host: aady15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    łeb niech se opatentuje!!! co za kretynizm z tymi patentami!!!

  • 0

    15. ~koń który mówi  2007-02-07 15:26:21  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Ja mam inny pomysł. Klawiaturę można dać po drugiej stronie obudowy (tam gdzie bateria) i wtedy będzie możliwe pisanie ośmioma palcami naraz metodą bezwzrokową. Radzę to szybko opatentować bo jak pobiegnę co koń wyskoczy to tyle będziecie kaskę z tego patentu oglądali.

  • 0

    16. ~jajo dołem  2007-02-07 17:26:09  host: cdk118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moze przesadzam ale to kolejny idiota który widać nie miał nic innego do roboty, więc z nudów zacząć uzywac komórki do góry nogami. I to wielka rewelacja. Patent. Całkowity "debilizm". Gdyby tak było lepiej, już dawno produkowano by wyświetlacz u dołu.

  • 0

    17. ~maaxio  2007-02-07 20:29:40  host: bytom-14.streamcn.pl

    U nas by tak szybko nie opatentował. Jakieś parę latek w urzędach by to poleżało... A pomysł ciekawy!

  • 0

    18.  2007-02-07 20:30:24

    odpowiednia technika trzymania telefonu i nie trzeba mieć wcale wyświetlacza na dole, żeby się wygodnie pisało. Trzeba tylko jeszcze, żeby producent zadbał o to, żeby klawisze nie były zbyt blisko siebie oraz w odpowiednim miejscu środek ciężkości, żeby telefon nie wypadał z ręki. Przypomina mi pomysł, jaki zrealizowali niektórzy producenci aut - licznik na środku konsoli. Ani to ładne, ani praktyczne.

  • 0

    19. ~  2007-02-07 20:43:57  host: p01-12.opera-mini.net

    Ja trzymam telefon całą dłonią,a piszę kciukiem (a raczej paznokciem) :)

  • 0

    20. ~suraj  2007-02-07 21:12:01  host: equ219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakie proste a zarazem praktyczne :D szkoda ze sam nie tego nie wymyśliłem. wydaje mi się ze jest to o wiele wygodniejsze

  • 0

    21. ~turin12  2007-02-08 00:11:42  host: user194-135.satfilm.net.pl

    wydaje mi sie dobry pomysl:)ciekaw jestem kiedy wejda telfony z odwroconym ekranem:)

  • 0

    22. ~tf  2007-02-08 11:44:12  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    jak wciskam # to kciuk zaslania mi 3/4 ekranu. No i nie znosze tego stylu z patentami... Czyli on to opatentowal, i teraz jak producent chce wyprodukowac telefon z klawiszami nad ekranem to juz nie moze ? Przecie N95 ma kilka klawiszy nad ekranem...

Dodaj swoją opinię