Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prostsze rozliczanie VAT-u za usługi telekomunikacyjne w UE

Prostsze rozliczanie VAT-u za usługi telekomunikacyjne w UE

LuiN 18 Czerwca 2014 12:03

3 1

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy upraszczającej sposób rozliczeń podatku VAT za usługi telekomunikacyjne świadczone na terenie Unii Europejskiej.

Zgodnie z projektem, podatek VAT trafiać będzie do państwa członkowskiego UE, w którym dany odbiorca usługi jest zlokalizowany. Kwoty VAT będą przez administracje przekazywane do właściwych państw członkowskich konsumpcji, czyli tam, gdzie są odbiorcy tych usług.

Podatnik, który wybierze rozliczanie podatku VAT za pomocą tej procedury, może zarejestrować się w małym punkcie kompleksowej obsługi (MOSS - system mini one stop shop) w danym państwie członkowskim (państwo członkowskie identyfikacji), w którym będzie składać drogą elektroniczną kwartalną deklarację VAT i wpłacać należną wszystkim państwom członkowskim UE kwotę VAT.
Taka sama procedura funkcjonuje obecnie w odniesieniu do usług elektronicznych świadczonych na terytorium Unii Europejskiej przez podmioty zagraniczne spoza UE.

Źródło tekstu: CIR     

Dodaj do:

Tagi: ke | vat

w sumie: 5
 • 0

  1.  2014-06-18 12:48:49

  Nic nie zrozumiałem z tego bełkotu. TO będziemy teraz 2x płacić vat czy nie ?

 • 1

  2.  2014-06-18 12:59:01

  1, Nightkriss , po rejestracji w lokalnym MOSS-ie opłacasz VAT przez Internet raz na kwartał, a pieniądze wędrują administracyjnie do tego kraju, gdzie jest świadczona usługa.

 • -1

  3. ~Ktoś  2014-06-18 14:33:00  host: 37.31.70.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  A to nie lepiej w ogóle vat-u nie płacić?:)

 • 1

  4. ~  2014-06-18 14:50:42  host: public-gprs514698.centertel.pl

  LuiN - te przepisy dotyczą również usług takich jak sprzedaż e-booków, muzyki, dostępu do treści itp. Przeanalizuj je z Twojego punktu widzenia. Jak będziesz rozliczał VAT od sprzedanych abonamentów dostępu do treści Telepolis. Na jakiej podstawie wybierzesz właściwy urząd skarbowy, do którego masz odprowadzić podatek w zależności od miejsca pobytu Twoich czytelników ?

 • 0

  5.  2014-06-20 09:57:45

  4. - nie znam tego prawa ani projektu (nie wiem na jakim to jest etapie), ale nie sądzę by podatnik musiał rozliczać w ten sposób VAT za usługi opłacane inaczej niż na podstawie faktury VAT ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet