Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pronto - wydajne, przenośne ładowarki dla urządzeń mobilnych

Pronto - wydajne, przenośne ładowarki dla urządzeń mobilnych

orson_dzi 9 Października 2014 16:09

6 1

pronto batterypack Na pierwszy rzut oka Pronto, to kolejny battery pack jakich wiele na rynku. Co go wyróżnia na tle konkurencji?




Serwis Kickstarter jest pełny różnych wymyślnych ładowarek do smartfonów. To, co wyróżnia Pronto pośród nich, to moc, z jaką ładuje ona akumulatory przenośnej elektroniki.


Mniejszy model, Pronto 5, posiada akumulator o pojemności 4500 mAh i jest wyposażony w port USB 2,4 A. Większy Pronto 12 ma wbudowany akumulator o pojemności 13500 mAh, posiada dwa porty USB 2,4 A oraz port 12 V kompatybilny między innymi z laptopami. Wystarczy podłączyć go do prądu na 5 minut, aby następnie był w stanie naładować do pełna iPhone'a 5S (akumulator 1440 mAh).


Oba urządzenia na tle innych wyróżnia bardzo krótki czas ładowania własnych akumulatorów. Są one w stanie wytrzymać moc elektryczną, odpowiednio 25 W (Pronto 5) oraz 60 W (Pronto 12).


Kwotą, którą producenci chcieli zebrać w serwisie Kickstarter było 50 tys dolarów. Na 28 dni do końca akcji udało się zebrać już ponad dwa razy więcej. Koszt mniejszego Pronto 5, to 59-79 dolarów (standardowa cena ma wynosić 99 dolarów), a większego Pronto 12 można nabyć za 99-119 dolarów (standardowa cena 149 dolarów). Wysyłka mniejszego urządzenia ma ruszyć w marcu, większego w maju


Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: Kickstarter; wł     

Dodaj do:

Tagi: iphone | pronto

w sumie: 39
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-10-09 17:56:01

    @20 Wiadomo, że poprawnie byłoby "moc prądu elektrycznego", ale chyba każdy się domyśli, że nie mówimy tutaj o prądach morskich.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~  2014-10-09 18:04:13  host: apn-95-41-134-227.dynamic.gprs.plus.pl

    21, pacanie, nazwę jednostki mocy piszesz dużą literą z szacunku?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    23. ~ja  2014-10-09 18:04:29  host: public-gprs515135.centertel.pl

    @21 Żartujesz czy nie rozumiesz gdzie popełniasz błąd? To ja też, skoro na moc składa się prąd i napięcie to dlaczego nie moc napięcia, zamiennie, a co. Wystarczy napisać - dostarczyć moc lub ew. dostarczyć moc elektryczną i wyrazić wartość w Watach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-10-09 18:13:13

    ~ja - prąd to zjawisko a nie wielkość ;-) Ty chyba natężenie prądu myślisz z potocznie nazywanym "prądem" 1 A np.?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2014-10-09 18:14:26

    Wat to nie nazwisko, nie nazwa własna - małą literą się pisze ;-) Skrót jednostki wat - wielką: W ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26.  2014-10-09 18:16:11

    Dobrze by było, zanim zaczniesz się czepiać, żebyś przemyślał co chcesz powiedzieć? Nie sądzisz?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2014-10-09 18:17:28

    @23 I dałeś dobre określenie, zmieniłem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~ja  2014-10-09 18:21:36  host: public-gprs515135.centertel.pl

    @24 Nic nie mylę i odróżniam natężenie od mocy (w tym wypadku mocy elektrycznej). Dlatego zwracam uwagę. Potoczne rozumienie mocy z faktycznym znaczeniem mocy to chyba myli orson i stąd wziął moc prądu. A amper(A) to akurat jest wielkością fizyczną i nawet jedną z siedmiu (sic! - jest ich tylko tyle) PODSTAWOWYCH jednostek układu SI :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-10-09 19:57:34

    @14 Też się nadziałem na power bank firmy Sunen 12k mAh a rzeczywista wydajność to naładowanie akumulatora 3000mAh niekiedy ponad 2 razy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    30. ~ja  2014-10-09 20:38:04  host: public-gprs514562.centertel.pl

    @29 I tak ma być, niestety. Przetwornica musi podnieść napięcie wewnętrznego akumulatora najczęściej z 3,7V (średnio) do 5V na wyjściu. Nawet w dobrych konstrukcjach z uwagi na ograniczoną ilość miejsca i ich chłodzenie sprawność tych układów to ok.90% ale współczynnik ten odnosi do Wh na wejściu i Wh na wyjściu (a nie mAh wej. do mAh wyj.!) stąd też jak w poście 13, w najlepszym wypadku masz ok. 60-65% dla mAh. Tak więc jeśli jeszcze producent używa dobrych ogniw to z pojemności deklarowanej 12000 mAh przy 3,7V możesz "dostać" własnie nieco ponad połowę mAh przy 5V na wyjściu (i tyle masz 2x3000mAh). Weź jeszcze pod uwagę, że nawet jeśli producent nie zawyża pojemności nominalnej ogniw sprzedawanego powerbanku - a to się zdarza - to każde ogniwa szybciej lub wolniej ale tracą swoją pojemność z upływem czasu i ilością cykli i się szybko robi realnie 50% (dla stosunku tych dwóch pojemności).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~antybred  2014-10-09 21:51:36  host: public-gprs514566.centertel.pl

    Pronto. Co za nazwa na polski rynek. Widzom tv, tzn. Reklam kojarzy się z myciem podłóg i mebli

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    32.  2014-10-09 22:17:06

    ~ja - ja mówiłem o prądzie a nie o amperach ;-) Czytać nie umiesz czy kota dupą odwracasz?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~robus  2014-10-09 22:34:49  host: public-gprs517484.centertel.pl

    Po jakiemu to:
    "Są one w stanie wytrzymać moc elektryczną"

    Są one w stanie wytworzyć moc elektryczną taką, a taką
    Są one zdolne do generowania max tyle i tyle watów
    itd.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2014-10-09 22:43:48

    @33 jeden element układu moc wytwarza - inny z niej korzysta. Powerbanki są raz jednym raz drugim. Gdy się ładują, są stroną przejmującą i w tym sensie można powiedzieć, że wytrzymają jakąś moc, co nalezy w tym przypadku rozumiec tak, że są zdolne przy tej mocy przejmowanej wykorzystać prąd elektryczny do przemiany chemicznej bez ponadnormatywnego podwyższenia swej temperatury.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35.  2014-10-09 23:22:05

    @31 Dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że każdy powinien to wiedzieć żeby się tak nie zdziwić jak ja rok temu. Dodam też, że mój power bank od zakupu do dnia dzisiejszego ma taką samą wydajność.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2014-10-09 23:22:39

    Miało być do #30

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~robus  2014-10-09 23:56:44  host: public-gprs517484.centertel.pl

    @34 mój błąd z propozycjami poprawnej frazy, ale podtrzymuję pytanie
    w jakim języku jest to "wytrzymać moc elektryczną" - google dla tej frazy zwraca 4 wyniki
    (z czego 3 to ten art., a jeden to stronka generowana prawdopodobnie tłumaczem google).

    Są one w stanie ładować wew. akum. mocą...
    Są one w stanie pobrać podczas ładowania własnego akum. do tyle i tyle mocy...
    itd.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~robus  2014-10-10 00:07:19  host: public-gprs517484.centertel.pl

    i jeszcze ten "port 12 V" - kalka z angielskiego
    o ile przy USB jest to poprawne (bo "port ? gniazdo w komputerze służące do podłączania urządzeń peryferyjnych i przesyłania danych między nimi a komputerem" cyt. wikipedia),
    to w tym przypadku poprawniej by było
    wyjście 12 V

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-10-10 06:59:43

    Boże... Wyjście 12V? Naprawdę... Jeśli wiesz o co chodzi, zachowaj dla siebie, bo poprawianie w ogóle Ci nie wychodzi ;-)